Milan

 • Gattuso largohet nga Milan

  Genaro Gattuso është larguar nga Milan. Lajmin e konfirmojnë mediat italiane, madje e përditshmja “La Repubblica” publikoi edhe deklaratë të trajnerit. “Vendimi për t’u larguar nga Milani nuk është i lehtë, por është një vendim që duhet ta marr. Nuk kishte një moment të saktë, në të cilin e...
 • Milan ruan zonën Champions

  Një penallti e dyshimtë e akorduar 10 minuta para fundit i dha fitoren Milanit ndaj Lazios në San Siro. Durmishi goditi me trup Musachion dhe Kessie e ktheu në gol mundësinë e dhënë. Përballja mes dy skuadrave kishte shumë ritëm me raste nga të dyja anët me Immobile për...
 • Ozil “mollë sherri” tek Milan

  Mesut Ozil kthehet në “mollë sherri” për drejtuesit e Milanit. Lajmet se lojtari më i paguar i Arsenal kërkon të largohet nga Anglia, ushqyen idenë e një transferimi me kosto jo shumë të lartë tek drejtuesit e Milan. Mediat italiane raportojnë se ishte pikërisht Paolo Maldini që kishte shprehur...
 • Juventus fiton Superkupën

  Goli i Ronaldos i dha Juventusit trofeun e 8 të Superkupës së Italisë. Donaruma kishte mbajtur të paprekur porëtn e Milanit deri në minutën e 61 kur portugezi shënoi me kokë nga brenda zonës. Finalja e luajtur në Jedah të Arabisë Saudite nuk dhuroi shumë spektakël. Pjesa e parë...
 • Milan vëzhgon Edon Zhegrovën

  Edon Zhegrova po vëzhgohet nga Milan. Sportmediaset njofton interesimin e skuadrës së njohur italiane për talentin nga Kosova. 19-vjeçari i cili aktivizohet si mesfushor te Genk mund të ketë një të ardhme në Serie A madje e cilësojnë si Messi i Kosovës. Sportmediaset thotë se drejtori sportiv i Milan,...
 • Hazard kërkohet nga Real Madrid

  100 milionë paund do të kërkojë Chelsea nëse mesfushori organizator Eden Hazard do të kërkojë të largohet në drejtim të Real Madrid. Lajmet e fundit të merkatos bëjnë të ditur se gjigandët spanjollë kanë lëshuar sinjale të forta për afrimin e futbollistit belg. Nga Anglia pritet të largohet edhe...
 • Diskriminim në Superkupën e Italisë

  Superkupa e Italisë, që do të luhet mes Juventusit dhe Milanit, ka nisur me një skandal. Sfida do të zhvillohet në Jeddah të Arabisë Saudite, më 16 Janar, në stadiumin King Abdullah Sports City me një kapacitet prej afro 60 mijë shikuesish. Lega e futbollit italian ka nxjerrë në...
 • Milan ankohet në CAS

  Pasi vlerësoi vendimin e dhomës së gjykimit të financave të klubeve, Milan do të ankimojë çështjen në gjykatën e arbitrazhit sportiv. Klubit italian nuk i pëlqeu aspak sanksioni i UEFA-s për mosrespektimin e rregullave të Fair Play Financiar. 12 milionë Euro gjobë, reduktim të lojtarëve të grumbulluar për kompeticionet...
 • Milan dështon sërish

  Milani dështoi edhe këtë javë duke pësuar një humbje në shtëpi. Fiorentina u largua triumfatore të shtunën nga “San Siro” ku fitoi 1 – 0 sfidën me golin e Kiezas. Trajneri i Milanit, Gatuzo rrezikon shumë sipas mediave italiane. Napoli mundi po me rezultatin 1 – 0 Spalin. Lacio...
 • Milan jashtë Europa League

  Milani mbeti jashtë garës për trofeun e Europa Ligës. Skuadra e Gatuzos u eliminua pas humbjes 3 – 1 me Olimpiakosin. Ekipi grek kaloi në fazën tjetër. Sevija, klubi që ka fituar më shumë Europa Ligën është kualifikuar në turin tjetër, pas suksesit 3 – 0 me Krasnodarin që...
 • Milan nuk përfiton nga barazimi i Lazios

  Milan barazoi pa gola me Torinon në takimin e mbrëmjes në Serinë A. Megjithatë skuadra e Gatuzos qëndron në vendin e katërt në klasifikim, pozicioni i fundit që të kualifikon në Ligën e Kampionëve. Fiorentina mori një barazim në sekondat e fundit në fushën e Sasuolos. Një ndeshje që...
 • Fiton Milani

  Milani fitoi 2 – 1 sfidën e kampionatit me Parmën, por nuk e pati të lehtë. Fillimisht në San Siro shënuan miqtë dhe më pas reaguan vendasit duke përmbysur rezultatin. Një sukses që mban Milanin më garë për një vend në Ligën e Kampionëve. Të shtunën Juventusi mundi Fiorentinën...
 • Milan nuk është kualifikuar ende

  Milanit i duhet të luajë edhe ndeshjen e fundit në Europa League për të parë nëse kualifikohet në fazën tjetër. Fitorja 5 – 2 me Dudelange të enjten në San Siro nuk e mbyll llogarinë. Një sfidë ku skuadra e Gattuso u gjend edhe në disavantazh për disa minuta,...
 • Strakosha ul qepenin

  Është vlerësuar me notë maksimale 7, po aq sa Correa që shënoi golin e barazimit. Portieri i Lazio, Thomas Strakosha është cilësuar si një nga më të mirët në ndeshjen kundër Milanit. “Strakosha uli qepenin”, shkruan Gazzetta Dello Sport. Edhe pse nuk ofron imazhin e sigurisë, portieri i Kombëtares...
 • Asnjë fitues në Lazio-Milan

  Milani dhe Lazio barazuan 1-1, në sfidën e javës së 13-të në Seria A. Në fakt barazimin e mori skuadra vendase pasi kuqezinjtë shënuan golin e avantazhit në minutën e 79 me Kessie. Goditja e tij në hyrje të zonës u devijua duke u bërë e pamundur që të...
 • Ibrahimovic mund të kthehet te Milan

  Zlatan Ibrahimoviç është gati të kthehet te Milan. Gazzetta Dello Sport shkruan se pret vetëm një telefonatë nga drejtuesit e klubit italian ku luajti për 2 sezone, nga 2010 deri në 2012. Sulmuesi 37-vjeçar mund të luajë për 6 muaj dhe shpërblimi që kërkon është 2 milionë Euro. Ibra...
 • Juventus vendos rekord pikësh

  Fitorja 2 – 0 e Juventus ndaj Milan përveç mbajtjes larg të ndjekësve vendosi edhe një rekord. Bardhezinjtë kanë 34 pikë pas 12 takimeve të para, më shumë se çdo ekip tjetër në Serie A prej vitit 1929 kur u kthye vetëm me një grup. Një nisje e kampionatit...
 • Juventus frenon Milanin

  Golat e Mandzukic dhe Cristiano Ronaldo vendosën sfidën mes Milan dhe Juventus e luajtur të dielën në “San Siro”. Trajnerin e Juves, Massimiliano Allegri nuk e kënaqi vetëm fitorja 2 – 0, por edhe mënyra se si reagoi ekipi pas humbjes me Manchester United në Champions. “Sulmuam menjëherë dhe...
 • Juventusi triumfon ndaj Milanit

  Juventsu ia doli të mundë edhe Milan dhe mban larg rivalët. Ekipi që kryeson Serie A triumfoi me rezultatin 2 – 0 në “San Siro”. Mandzukiç realizoi që në minutën e 8 për miqtë. Higuain nuk arriti të marrë revanshin ndaj Juve për largimin nga ekipi. Sulmuesi argjentinas shpërdoroi...
 • Milan synon rikthimin në Champions

  Me arritjen e vendit të 4 në renditje, pas fitores me Genoan, Milan po ndjehet si në shtëpi në zonën që i siguron Champions League. Mbajtja e pozicioneve të larta në klasifikim do t’i mundësonte kuqezinjtë të luanin në sezonin e ardhshëm në këtë garë të preferuar për ta....
1 2 3 8
Emisione