miranda rira

 • STOP – EMISIONI 162 (SEZONI 4)

  Komisioni i Prokurimit Publik anulon tenderin e stadiumit Prrenjas. Pak muaj më në emisionin “Stop” u trajtua problematika e stadiumit të Përrenjasit, një investim 1 miliardë lekë i qeverisë shqiptare. “Domosdova” është në kategorinë amatore, megjithatë qyteti do të ketë një stadium me 500 vende. Kryetarja e bashkisë, Miranda...
 • STOP – EMISIONI 122 (SEZONI 4)

  “Luftë” në parlament, po arsenali i rradhës?! Renaldo ka realizuar intervista me qytetarët, ku i pyet, se pas ujit, miellit apo bojës, me cfarë duhet të përplasen e konfrontohen deputetët shqiptarë.Nga ana tjeër, duket se opozita po shkon drejt djegies së mandateve. PD mbledh sot kryesinë e nesër Këshillin...
 • Prrenjasi me stadium 1 miliard Lekë, fituesi i tenderit i paracaktuar (Video)

  Emisioni “Stop” trajtoi problemin e stadiumit të Prrenjasit, një investim 1 miliard Lekë i qeverisë shqiptare në prag të zgjedhjeve lokale. Ekipi i këtij qyteti, Domosdova, është në kategorinë amatore, megjithatë qyteti do të ketë një stadium me 500 vende. Një stadium kaq modern për një qytet kaq të...
 • STOP – EMISIONI 117 (SEZONI 4)

  Basha: Rama do ikë si kryeqen/ Majko distancohet nga shefi. Kreu i PD-së Lulzim Basha ishte sot në Pogradec, në vijim të turit të tij, për të ftuar qytetarët të bëhen pjesë e protestës së 16 shkurtit në Tiranë.Gjatë fjalës së tij, Basha disa herë përmendi, se Rama i...
 • STOP – EMISIONI 62 (SEZONI 4)

  Akti i paprecedent i kryebashkiakes, kontrollon telefonat e punonjësve. Sonda Insight, e nisur në 5 maj drejt planetit Mars, mbërriti dhe mundi të sjellë pamje nga planeti i kuq.Kryetarja e bashkisë së Prrenjasit, Miranda Rira, u ka marrë celularët punonjësve, me pretendimin, se dekonspironin informacione. Ajo ka thirrur dhe...
 • Rama zbulon të punësuarit nga LSI në Bashkinë e Prrenjasit

  Gjatë një mitingu elektoral në Prrenjas, Kryeministri Edi Rama ka akuzuar kryetaren e kësaj Bashkie nga radhët e LSI Miranda Rira, për punësimet që ka bërë. Nga motra, tek vajza e dajës e deri tek krushku, janë punonjësit e Bashkisë së Prrenjasit. Kryeministri Edi Rama ka treguar listën e...
Emisione