Monika Kryemadhi

 • VOA: Petrit Vasilit i është refuzuar viza amerikane

  Zëri i Amerikës thotë se nënkryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasilit, i është refuzuar viza nga Ambasada Amerikane. Këtë e bëri të ditur gjatë një interviste me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, të cilën e pyeti në mënyrë të drejtpërdrejtë nëse kishte dijeni për këtë fakt. *Intervista...
 • OPINION – KRIZA POLITIKE FUT DHE PRESIDENTIN NE LOJE!

  Të ftuar: Dashamir Shehi -Kryetar i LZHK-së Mustafa Nano – Gazetar Baton Haxhiu – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Fitim Zekthi – Analist Lorenc Vangjeli – Analist Në lidhje të drejtpërdrejtë: Monika Kryemadhi – Kryetare e LSI-së Mbrëmjen e së enjtes në “Opinion” ka pasur një përplasje mes analistit...
 • OPINION – MONIKA KRYEMADHI!

  Të ftuar: Monika Kryemadhi – Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, tha mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion”, se vendi mund të shkojë në zgjedhje të përgjithshme të parakohshme në fund të muajit Maj. Monika Kryemadhi: Unë mendoj që PS po...
 • Protesta e opozitës, Kryemadhi: As plumbat nuk i ndalojnë qytetarët

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka deklaruar se protestuesit do të mblidhen sa herë që Parlamenti do të zhvillojë seancë plenare. Gjatë fjalës së saj në protestën përpara Parlamentit, Kryemadhi tha se as plumbat nuk do ta ndalojnë protestën e qytetarëve. Kryetarja e LSI-së i ka kërkuar Prokurorisë që...
 • Kryemadhi: Protesta ka në thelb negociatat me BE-në. Qeveri kalimtare, jo të përbashkët

  Monika Kryemadhi thotë se protesta e opozitës më 16 Shkurt ka në thelb hapjen e negociatave me Bashkimin Europian. Në një lidhje të drejtëpërdrejtë me studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim shprehet se Shqipëria do të humbasë shansin nëse në muajin Qershor...
 • Ndryshimet në kabinet, Kryemadhi: Sot ra qeveria

  Për Monika Kryemadhin, qeveria ka rënë. Duke komentuar ndryshimet në kabinetin qeveritar, kryetarja e LSI tha se Rama ka ndërruar vetëm disa pjesë të lavatriçes së pastrimit të parave të pista. Në një deklaratë për mediat nga selia e LSI, Kryemadhi theksoi se kjo qeveri ka rënë si pasojë...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 638

  Monika Kryemadhi – Mona e Metes apo Mona e LSI? Arian Curi dhe Erald Kapri: Debati – Si tu duk Mona? Sazan Guri – Debati: Unaza e re, kush ka te drejte? Olsi Tatou – Trendi i fundit ne Tirane! Teatri i Kicos – “Jashte deres” te pedonalja!...
 • Kush qëndron pas Ramës? (Video)

  Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI ishte sot e ftuara e radhës në emisionin “Zonë e Lirë”, në Tv Klan. Gazetari Arian Çani e nisi emisionin duke iu drejtuar Kryemadhit me pyetjen se përse nuk mori pjesë në pritjen e Presidentit Ilir Meta, në Pallatin e Brigadave për festën e...
 • OPINION – MONIKA KRYEMADHI PER QEVERINE!

  Të ftuar: Monika Kryemadhi – Kryetare e LSI-së Lorenc Vangjeli – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Juli Xhokaxhi – Gazetare Robert Rakipllari – Gazetar Kreu i LSI-së, Monika Kryemadhi, të enjten, deklaroi se Prokuroria e Përgjithshme sot është një degëzim i Kryeministrisë. Kryemadhi, u ndal në studion e emisionit...
 • Kryemadhi-Ramës: Dy gjysmagjela do të bëjnë një gjel që do të të nxjerrë sytë

  Padisë së PD-së dhe LSI-së në Prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama, i cili e quajti ish-oficerin e policisë, Emiliano Nuhu “horr”, kreu i qeverisë iu përgjigj me një status në rrjetet sociale. “Dy gjysmagjela të opozitës së shpërndarë më paskan kallëzuar në Prokurori në emër të heroit të filmit...
 • Video/ Ku i kalon pushimet çifti presidencial?

  Edicioni Veror këtë herë shkoi në LRI Summer Camp. E kthyer tashmë në një traditë, LRI organizon çdo vit kampin rinor në Jalë. Përveç argëtimit, në kamp mësohet dhe punohet me frymën e ekipit dhe grupit. Atje nuk mund të mungonte edhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika...
 • Protesta e opozitës, Kryemadhi: Rama është kthyer në një send të vjetër

  Pas protestës së opozitës, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi i ka bërë thirrje Kryeministrit Edi Rama që të dorëhiqet nga detyra. “I bëj thirrje Edi Ramës që të dalë nga tuneli i krimit, t’i thërrasë ndërgjegjies dhe të dorëhiqet. Nuk ka zgjidhje tjetër dhe të largohet. Ai është kthyer...
 • Video/ Kryemadhi: Tahiri një ushtar me kode mafioze në perandorinë e Edi Ramës

  “Fjalimet e Tahirit me kode mafioze, të cilat mund të deshifrohen nga grupet kriminale, ishin të jashtëzakonshme dhe tregonin hapur hedhjen e topin sa në një anë, në anën tjetër. Edhe fjala e Ramës tregonte implikim e të dy palëve për të arritur në atë qëllim”. Kështu është shprehur...
 • Çështja “Tahiri”, sot në “Opinion” në Tv Klan/ Flasin Rama, Berisha dhe Kryemadhi

  Zhvillimet më të fundit të aktualitetit që kanë të bëjnë me dorëzimin e mandatit të ish-ministrit Tahiri do të trajtohen sonte në mbrëmje në orën 21:00 në emisionin “Opinion”. Përveç panelit te pranishëm në studio për ngjarjen në fjalë kanë folur posaçërisht për emisionin “Opinion”, kryeministri Edi Rama, ish-Kryeministri...
 • LSI: Do kërkojmë përjashtimin nga Parlamenti të Kryeministrit Rama

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka deklaruar se grupi parlamentar do të kërkojë përjashtimin nga Parlamenti të Kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së grupit të LSI, Kryemadhi thotë se kjo kërkesë vjen pas fjalorit të papërshtatshëm të Kryeministrit në seancën e...
 • OPINION – MONIKA KRYEMADHI, Ç’PO NDODH ME LSI-në?

  Të ftuar: Monika Kryemadhi – Kryetare e LSI-së Lorenc Vangjeli – Gazetar Ervis Iljazaj – Drejtor “Mapo” Juli Xhokaxhi – Gazetare “ABC NEWS” Artan Hoxha – President “Tirana Business Univetsity”   Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, është shprehur se çizmja e hedhur kundrejt kryeministrit Edi Rama në Kuvendin e Shqipërisë,...
 • Video/ Monika Kryemadhi: Rama përgjon Presidentin

  Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka deklaruar se Kryeministri përgjon Presidentin e Republikës. E ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Kryemadhi bëri me dije se Rama ka përgjuar Metën edhe kur ky i fundit ishte kryetar Kuvendi në legjislaturën e kaluar. Sipas kryetares së LSI, Ilir Meta përgjohet...
 • Video/ Monika Kryemadhi: Nëse do LSI i merr Ramës 8 deputetë

  Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu u shpreh se nëse do Lëvizja Socialiste për Integrim mund t’i marrë Edi Ramës 7 apo 8 deputetë. Baza e PS është e zhgënjyer dhe gjendja në terrenin e saj është në...
 • STOP – EMISIONI 106 (SEZONI 3)

  Kryemadhi: Zoti është me opozitën, Veliaj mbjell pemë në tv. Një ditë para protestës së 27 janarit, Monika Kryemadhi u shpreh, se në të marrin pjesë jo vetëm shqiptarët, por edhe ndërkombëtarët e martuar me shqiptare. Sipas saj, Zoti është me opozitën.Prej shumë javësh kryetari i bashkisë së Tiranës...
 • Kryemadhi: Protesta e 27 Janarit, beteja e parë e luftës për të rrëzuar Edi Ramën

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka deklaruar se sapo ka nisur lufta për të rrëzuar Qeverinë Rama. Në një deklaratë për mediat nga selia e partisë që drejton, Kryemadhi u shpreh se protesta e 27 Janarit është vetëm fillimi i betejës për të larguar Kryeministrin Edi...
Emisione