mushkeri

 • 36-vjeçari kollitet kaq shumë sa nxjerr…

  Një burrë, i cili shkoi me probleme zemre në spital, përfundoi duke nxjerrë jashtë një pjesë të mushkërisë. 36-vjeçari u shtrua në qendrën spitalore San Francisco, pasi pësoi infarkt dhe për shkak të historisë së gjatë të shëndetit të dobët kardiovaskular, atij iu vendos një pacemaker. Por gjatë javës...
 • Receta që pastron mushkëritë e duhanpirësve

  Problemet shëndetësore me mushkëri janë probleme të zakonshme, pavarësisht nëse e konsumoni duhanin apo jo. Megjithatë, problemi bëhet akoma më keq nëse jeni duhanxhi sepse në këtë rast mushkëritë tuaja janë dëmtuar me siguri. Për fat të mirë, ka një recetë natyrore që mund t’ju ndihmojë të pastroni mushkëritë...
 • Gruaja shpallet e vdekur dhe digjet për së gjalli

  Një ngjarje tepër e rëndë ka ndodhur në Indi. Një 24 – vjeçare u dogj për së gjalli në turrën e druve, disa orë pasi mjekët e shpallën atë të vdekur. Këta të fundi thanë se Rachna Sisodia vdiq nga infeksioni në mushkëri, në spitalin Sharda në Greater Noida,...
 • Mesazhi i 25 – vjeçares e cila ka vetëm pak ditë jetë

  Një 25 – vjeçareje i kanë mbetur vetëm pak ditë jetë, pasi trupi i saj nuk ia pranoi transplantin e dyfishtë të mushkërive. Nardya Miller, një artiste make up –i nga Brisbane e Australisë vuante nga fibroza cistike gjatë gjithë jetës dhe iu nënshtrua një operacioni dy vite më...
 • Mushkëritë nuk i dëmton vetëm duhani

  Sipas shkencëtarëve të kalosh menopauzën do të thotë që mushkërive t’u shkaktosh të njëjtin impakt si të pish 20 cigare në ditë për një dekadë. Ata thonë se ndryshon aftësinë e mushkërive për t’u zgjeruar dhe për të nxjerrë jashtë ajrin. Kjo mund t’i bëjë gratë e moshës së...
 • Video/Ja sa minuta jetë ju kushton një cigare

  Një cigare e vetme mund t’ju shkurtojë jetën me 11 minuta. Në këtë video të postuar në rrjete sociale, tregohet eksperimenti i një grupi studentësh që “ushqejnë” me një paketë duhan mushkëri të shëndetshme. Me vetëm 20 cigare mund të dallohet lehtë katrani që vesh laringun dhe ngjyra e...
Emisione