ndihma për familjet në nevojë

 • STOP – MISIONI 175 (SEZONI 4)

  Opozitarët paralajmërojnë një ’97-të të dytë?! Shumë prindër kanë sjellë sërish video të fëmijëve të tyre, që kërcejnë e argëtohen me nisjen e emisionit “Stop” dhe performancën e fllonxave tona.Renaldo u është drejtuar qytetarëve, duke i pyetur, nëse kanë frikë, se mund të përsëritet një 97-të e dytë, sic...
 • STOP – EMISIONI 95 (SEZONI 4)

  Dyluftim Rama-Meta dhe një komision hetimor në horizont. Mes presidentit të republikës dhe kryeministrit të vendit u ashpërsuan sot tonet, pas refuzimit të kandidaturës për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Pas disa replikave në rrjetet sociale, kreu i shtetit iu drejtua parlamentit me një kërkesë për ngritjen e një...
 • STOP – EMISIONI 84 (SEZONI 3)

  Baldushk, një ditë në tregun e gjelave të detit. Vetëm dy ditë na ndajnë nga ndërrimi i viteve dhe Renaldo ka realizuar intervista me humor në tregun e gjelave të detit në Baldushk. Qytetarët thonë, se simboli i tryezës së festës së 31 dhjetorit, është shtrenjt për xhepat e...
 • Video/ Xhesti i pabesueshëm i vajzës së vogël

  Një vajzë e vogël ka dërguar në emisionin “Stop” një video, nëpërmjet të cilës kërkon që paratë e kursyera prej saj, redaksia t’i japë për bamirësi në një familje në nevojë. “Përshëndetje. Unë jam Egisa. Duke ndjekur emisionin “Stop” kam mësuar që ka shumë familje në nevojë. Gjatë këtij...
 • STOP – EMISIONI 225 (SEZONI 2)

  Ndotja e lumenjve dhe reagimi mjeran i Ministrisë së Shëndetësisë për Euroteam. Një video me ndotjen e tmerrshme në lumin Shkumbin shfaqet në nisje të emisionit të sotëm. Më pas disa fot me kazanë plehrash në zonën e Shkëmbit të Kavajës, në mes së sezonit turistik. Në emisionin e...
 • STOP – EMISIONI 210 (SEZONI 2)

  Skandali, dhunë në takimin e Mirela Kumbaros e Bledi Cucit në Athinë?! “Gurra popullore” ka nxjerrë një tjetër mënyrë origjinale, për të përshkruar fushatën zgjedhore. Thelbi një kënge popullore flet për politikanët, që nuk reshtin së kërkuari votën. Por në fund, nëna ka vendosur: ne sfurkun e ju leshin…?!...
 • STOP – EMISIONI 209 (SEZONI 2)

  Potpuri poturesh elektorale dhe replikat me karafila. Pasi konsumuan gjatë një muaji batuta në vend të programeve,Edi Rama dhe Lulzim Basha janë ndalur në veshjet dhe pantallonat e njëri-tjetrit.Rama tha, se Basha duket si llogaritar kooperative me pantallona doku. Ndërsa Basha iu përgjigj, që të mos kapet pas pantallonave...
 • STOP – EMISIONI 116 (SEZONI 2)

  Rrezikon nështetësinë greke, në Shqipëri nuk gjendet vërtetimi i ushtrisë. Albert Nasto është një qytetar shqiptar, që jeton në Greqi. Gjatë procedurave për të marrë pasaportën greke, i kërkohet vërtetimi, që ka kryer shërbimin ushtarak. Alberti tregon, se iu drejtua Qendrës së Personel Rekrutimit pranë Ministrisë së Mbrojtjes për...
 • STOP – EMISIONI 106 (SEZONI 2)

  Nga vizat amerikane në rampat e munguara në Durrës. Ambasada amerikane njoftoi, se u revokoi vizën disa prokurorëve dhe gjyqtarëve. Nga ana tjetër viktima e parë e vetting-ut është prokurori i Krujës Sulejman Tola, që për pak muaj mbush moshën e pensionit.Flamur Bala është një person me aftësi të...
Emisione