Ndricim Xhepa

 • Ndriçim Xhepa: Produkti teatror në Shqipëri është mediokër

  Ndriçim Xhepa padyshim është një nga emrat më të njohur të skenës dhe ekranit. Në karrierën e tij numëron 40 role në teatër dhe 30 në kinema. Aktualisht është  kryetar i jurisë së festivalit mbarëkombëtar të Teatrit. Ai ngre alarmin se produktet artistike shqiptare janë në nivelet e mediokritetit,...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 553

  XHESIKA NDOJ – Rikthehet Xhesika me ‘Nga ma le’ Intervista: “POLITIKANI I PREFERUAR I XHESIKËS”   NDRIÇIM XHEPA – Edhe 100 Cim Xhepa! Intervista: “NË DITËLINDJEN E 60” Intervista: “KUR NDRIÇON NDRICIM XHEPA”   FIFI – Fifi godet sërish: ‘Dashnia nuk osht falas’ Intervista: “ÇUNAT E TOPIT APO ÇUNAT E KLANIT?”  ...
 • Për herë të parë në Zonë e Lirë aktori i mirënjohur Ndriçim Xhepa

  I ftuari i radhës në emisonin Zonë e Lirë është aktori shumë i dashur për publikun, Ndriçim Xhepa. Së bashku me Arjan Çanin ai kujton disa momente të roleve të filmave shqiptarë në të cilët ka luajtur. Ai rrëfen se nuk ka kënduar asnjëherë me babanë e tij dhe në...
 • Ndriçim Xhepa: Burgu i Spaçit, një muze i munguar

  Për dhjetë minuta, këta ta rinj e kthyen kohën pas, për t’i dhënë zë vargjeve që Azem Shkreli, Vilson Blloshmi, Genc Leka, Bilal Xhaferri e shokë të tyre shkruajtën në heshtje në vite liri të mohuar në një nga burgjet më të egra të depersonalizimit të individit gjatë diktaturës komuniste....
 • Premiera e filmit ” Dasma e Sakos” (31 tetor 1998)

  Është dhënë sot premiera e filmit “Dasma e Sakos” e cila zgjati rreth një orë e gjysëm. Në film luanin një kast tepër i përzgjedhur aktorësh si Ndriçim Xhepa,Agim Qirjaqi, Xhevdet Feri, Elvira Diamanti e shumë të tjerë kanë që sjellë historinë e martesës së Sakos së varfër në...
Emisione