Nebojsha Stefanoviç

 • 4 të arrestuar për dhunën ndaj shqiptarëve në Serbi

  Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç, tha se policia e Novi Sadit ka arrestuar katër persona të dyshuar për sulm ndaj dy të rinjve shqiptarë, të cilët janë rrahur në natën midis së shtunës dhe të dielës në këtë qytet. “Policia, pas hetimeve intensive disaorëshe, i...
 • Provokohet Vuçiç, vë në gatishmëri ushtrinë

  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë urdhër për Ushtrinë e Serbisë që të jetë në gjendjen më të lartë të gatishmërisë për shkak të intervenimit të forcave policore të Kosovës në veri. Kjo është bërë e ditur nga burime jozyrtare. Por, një gjë të tillë e ka bërë edhe...
 • Mbyllet kampi i stërvitjes së fëmijëve

  Kampi patriotik. Kështu është quajtur një trajnim për rreth 40 fëmijë në Serbi. Pas Rusisë, në bashkëpunim, fëmijët mësonin aftësi ushtarake në uniformat e ushtrisë së dikurshme. Alarm në media bëri që kritikat të jenë të ashpra. Organizatorët thanë se armët nuk ishin të vërteta. Këtu mësohet tradita serbe...
 • Zbulohet arsenal armësh, dyshime për një sulm ndaj kryeministrit serb

  Në Serbi, policia tha se e ka evakuuar të shtunën kryeministrin serb Aleksandër Vuçiç dhe familjen e tij në një “vend të sigurt”, pasi që gjeti një sasi armësh, përfshirë edhe një raketahedhës afër shtëpisë së prindërve të tij, që ai e vizitonte shpesh. “Armët, ku kishte edhe granata...
Emisione