nikel

 • Makina i merr jetën kalimtarit (Foto)

  Një burrë humbi tragjikisht jetën pasditen e kësaj të premteje, pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 17:10 në Tapizë, në aksin rrugor Fushë Krujë-Tiranë. Viktima, sipas policisë, është një kalimtar 58-vjeçar me iniciale G.K, i cili banonte në këtë zonë. Ai u përplas...
 • Shoferi humbi ndjenjat në timon…

  Humbja e kontrollit të mjetit në kthesë shkaktoi dy viktima dhe një fëmijë të plagosur në Bura të Niklës. Ekspertë të aksidenteve rrugore pasi kqyrën vendin e ngjarjes, arritën në përfundim se drejtuesi i mjetit Islam Malja, 75 vjeç, përpara se të përfundonte disa metra poshtë rrugës ka bërë...
 • 4 të arrestuarit e Niklës mbeten në qeli

  Nën masa të rrepta sigurie është zhvilluar seanca për caktimin e masës së sigurisë për 5 të arrestuarit e operacionit të policisë ne Nikël. Gjykata e Krujës ka qenë e rrethuar nga forca të shumta të policisë lokale dhe repartit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë. Prokuroria e Krujës...
 • Prokuroria kërkon burg për të arrestuarit në Nikël

  Prokuroria e Krujës do të kërkojë arrest me burg për 5 të arrestuarit e operacionit në Nikël të Krujës dy ditë më parë. Lutfi Haka, Marklen Haka,Ylli Çangu, Skënder Leza dhe Valter Bami akuzohen për armëmbajtje pa leje dhe pastrim të produkteve kriminale. Mëngjesin e të mërkurës, në aksionin...
 • Operacioni i RENEA-s në Nikël të Krujës

  “Hape! Policia! Jeni të rrethuar!” Shtëpia e Marklen Hakës ishte e para ku Forcat Speciale dhe RENEA mësynë në orët e para të mëngjesit të së mërkurës në fshatin Nikël të Krujës. 27-vjeçari ishte u vu në pranga pasi banesën e tij u gjet një armë zjarri, ndërsa mes...
 • RENEA mësyn në Nikël, 11 të ndaluar

  Durim Bami, një emër i njohur për drejtësinë është ndaluar në zonën e Niklës të Krujës, bashkë me 10 persona të tjerë, në një operacion të gjerë të Policisë së Shtetit. Përveç Durim Bamit, burime nga policia e cila ende nuk ka bërë një njoftim zyrtar, bëjnë me dije...
 • Emrat/ Asgjësohen 2700 rrënjë kanabis, ndalohen 3 persona

  Krujë- Pas një hetimi proaktiv disa mujor, në vijim të operacionit “Krasta 2” specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë asgjesuan 2,080 bimë kanabis. Operacion i përbashkët midis Komisariatit të Policisë Krujë, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, Forcave Operacionale dhe FLO të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit....
 • Kapet autori i tritolit në mobileri, një muaj më parë kishte djegur makinat e dy vëllezërve

  Policia ka arritur të zbardhë ngjarjen e ndodhur gjatë orëve të natës në Nikël të Krujës, ku një sasi lënde eksplozive u vendos në një mobileri. Kështu, pa kaluar 12 orë nga ngjarja është bërë e mundur arrestimi i autorit të dyshuar. Ai është Riza Haka, 46 – vjeç,...
 • Video/ Kapen rreth 100 kg drogë në kryeqytet

  Rreth 10o kilogramë kanabis janë sekuestruar nga Policia e Tiranës ndërsa në pranga ka rënë një person, një është shpallur në kërkim dhe një tjetër po ndiqet në gjendje të lirë. Në operacionin e koduar “The Bridge” u arrestua 42 – vjeçari Xh. C. Në gjëndje të lirë është proceduar...
Emisione