njesia nr 5

 • Njesia 5, shtohen zyrat e aplikimit për kartë identiteti

  Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme dhe kompaninë ALEAT, hapën zyrat e reja për aplikimin për mjetet biometrike të identifikimit edhe në këtë njësi, një nga më të mëdhatë e kryeqytetit. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i shoqëruar nga ministrat Sandër Lleshaj dhe Pandeli...
 • Vijon turi i dëgjesave për buxhetin në Njësinë 5

  Bashkia e Tiranës vijoi turin e dëgjesave me banorët e Njësisë 5 për Buxhetin e vitit 2019, si dhe për të bërë një përmbledhje të punëve që janë bërë në këto tre vite. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj theksoi se tashmë pas tre vitesh çdo qytetar që...
 • Selami: Gara në PD e pabarabartë, nuk do prodhojë rezultat të drejtë

  Që prej nisjes së fushatës në zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike Eduard Selami ka folur për një garë të pabarabartë, por në takimin që pati me demokratët e njësisë 5 në Tiranë, rivali i vetëm përballë Lulzim Bashës paralajmëroi një rezultat jo të drejtë në favor të...
 • Halimi: Nuk është momenti për të folur për humbjen, duhen numëruar votat

  Kandidati i Partisë Demokratike, Halim Kosova ka folur nga qendra e numërimit të votave në Njësinë nr. 5 në kryeqytet. Në një intervitë për TV ABCNEWS Halimi tha se tani është koha që numëruesit të vazhdojnë punë deri në përfundimit të të gjitha kutive të votimit. “Unë nuk besoj...
 • Këndi i tretë i lojërave në kryeqytet

  Këndi i lojërave përballë Presidencës është i treti që Bashkia e Tiranës ka ngritur pas atij pas atij te Parku i Liqenit dhe te rruga Mine Peza. Kryebashkiaku Veliaj tha se kjo hapësirë u është shtuar sipërfaqeve , të cilat dje ishin zona të izoluara dhe që sot janë...
Emisione