opinion

 • Intervista e Rexhep Mejdanit në ditën e çeljes së fushatës së vitit 2001 (Video Arkiv)

  Më 24 Qershor të vitit 2001, ish-Presidenti Rexhep Mejdani ka bërë daljen e tij të parë në publik pas marrjes së postit në emisionin “Opinion”. I pyetur se përse kishte hezituar të jepte intervista, Mejdani tha se i ka parë si jo efektive  për shkak të prezencës në jetën...
 • Fatos Nano: Nuk i shmangem përgjegjësisë së postit të Presidentit (Video)

  Zgjedhjet për Presidentin e Republikës në vitin 2002 ishin tema e emisionit “Opinion” realizuar më datë 26 Qershor 2002. I ftuar për të diskutuar rreth saj, përballë gazetarit Blendi Fevziu ishte kryetari i Partisë Socialiste në atë kohë, Fatos Nano. I pyetur nëse ishte i gatshëm të kandidonte për...
 • A është e gatshme Shqipëria për sezonin turistik? (Video Arkiv)

  Pushuesit që do të zgjidhnin qytetin e Durrësit në vitin 2003 do të shin të detyruar të pushonin mes rrënojave të ish-ndërtimeve pa leje, të cilat të krijonin idenë e një zone që sapo kishte dalë nga lufta. Pas prishjeve të shumta të ndërtimeve që kishin lulëzuar vend e...
 • Bardh Spahia: Situata në Shkodër e acaruar, mund të ndodhë gjithçka

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia thotë se situata në Shkodër është e tensionuar për shkak të situatës zgjedhore. Duke folur për incidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në KZAZ nr.3 ku iu vendos zjarri murit të godinës, në një lidhje telefonike me emisionin “Opinion” në Tv Klan, Spahia...
 • Ndreu për “Opinion”: Kam të drejtë tu kërkoj strukturave të PS të deklarojnë votën

  I përfshirë në audio-përgjimin e publikuar nga gazeta gjermane “Bild”, ish deputeti socialist Pjerin Ndreu në një lidhje direkte për emisionin “Opinion” në Tv Klan tha se ai ka t֝ë drejtë ti kërkojë strukturave të Partisë Socialiste ta shpallin votën hapur. “Unë kam të drejtë ti kërkoj strukturave të...
 • “Kur vesh Fatos Nano opingat ju e dini se çfarë ndodh” (Video Arkiv)

  Ish-kryeministri Fatos Nano ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” realizuar më 23 Nëntor 2003. Përballë gazetarit Blendi Fevziu, Nano foli për zhvillimet politike të Nëntorit të vitit 2003, duke u shprehur se votuesit, të cilët i quajti “opingarë” do të kenë mundësi të vlerësojnë dhe verifikojnë mandatet e...
 • Analistët diskutojnë zhvillimet politike të korrikut 2002 (Video Arkiv)

  Zhvillimet intensive të korrikut të vitit 2002 ishin tema e një prej puntatave të emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Për herë të parë më 26 korrik të 2002 me një ceremoni zyrtare u bë rokada e presidentëve, Presidenti Rexhep Mejdani i lëshoi postin Afred Moisiut, ndërkohë që paraditen...
 • Fatos Lubonja: Në Shqipëri nuk shihen interesat e vendit, por të grupeve të caktuara (Video Arkiv)

  Zgjedhjet për President në vitin 2002 duket se kishin kompiluar situatën politike në vend, ndaj dhe emisioni “Opinion” realizuar më 23 Maj 2002 kishte pikërisht këtë si temë diskutimi. Fatos Lubonja një ndër analistët më të njohur në vend ishte përballë gazetarit Blendi Fevziu dhe tha se në Shqipëri...
 • A ka të drejtë Presidenti? Edhe juristët të ndarë (Video)

  A ka të drejtë Ilir Meta? Kjo pyetje, e cila ngrihet pas vendimit të Presidentit për çdekretimin e datës së zgjedhjeve të 30 Qershorit, ashtu siç ka ndarë palët politike, ndau edhe juristët këtë të hënë në emisionin Opinion. Të ftuar në studio, Enkelejd Alibeaj, Plarent Ndreca, Jordan Daci...
 • Sali Berisha: Zhvillimet në Kosovë dramatike, 2004 (Video Arkiv) 

  Pas lajmit tragjik ku 3 fëmijë humbën jetën në lumin Ibër pas ndjekjes nga popullata serbe në veri të Mitrovicës,  vëmendja u zhvendos nga aktualiteti politik dhe protestat në Shqipëri. Pas kësaj ngjarje në Kosovë shpërthyen protestat masive, pjesa më e madhe e të cilave ishin të dhunshme, duke...
 • Dako: S’kam folur me Astrit Avdylajn

  Vangjush Dako mohon se zëri në audiopërgjimin e publikuar nga Blid, ku ai dëgjohet të flasë me Astrit Abdylajn, të jetë i këtij të fundit. Në emisionin Opinion, përball gazetarëve, Kryebashkiaku i Durrësit tha se nuk ka patur informacion mbi të shkuarën kriminale të Abdylajt, por e njeh thjeshtë...
 • Dosja “339”, cilët janë (ish) ministrat që do të dalin në përgjime?

  Dy ministra ose ish-ministra kanë rënë në përgjimet e dosjes “339/1” dhe emrat pritet të dalin së shpejti në publik. Të paktën kështu ka deklaruar analisti Lorenc Vangjeli, i ftuar në emisionin “Opinion”, në Tv Klan. Ai u shpreh se këta dy ministra ose ish-ministra janë përgjuar duke komunikuar...
 • Fevziu i përgjigjet ashpër Dakos: Nuk ka b**** asnjë të më thotë mua mos nxirr gjë (Video)

  Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në Tv Klan, Blendi Fevziu ka debatuar ashpër me kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, lidhur me audio-përgjimet e publikuara të dosjes “339”. Insinuatës së kryebashkiakut Dako, i cili pretendon se Blendi Fevziu merr telefonata ku i kërkohet të mos publikojë materiale,...
 • A e pengon krimi Intergimin e Shqipërisë? (Video Arkiv)

  Raporti i Bashkimit Europian në fillim të vitit 2001, i cili përgatiste fillimin e negociatave të Shqipërisë me strukturat e BE për firmosjen e marrëveshjes së stabilizim asociomit ka qenë ndër temat kryesore të asaj periudhe. Dhe për të folur pikërisht për këtë raport emisioni “Opinion” i gazetarit Blendi...
 • Publikimi i përgjimeve, Hakorja: Prokuroria në hall të madh, e implikuar në këtë gjë

  Kryeredaktori i lajmeve në televizionin Klan, Fatos Hakorja, nuk e ka mirëpritur urdhrin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda që ndalon mediat të publikojnë përgjimet për dosjen “339/1” të bandës së Avdylajve në Shijak. I ftuar në emisionin “Opinion” në TV Klan, Hakorja u shpreh se Prokuroria është vetë...
 • Flet për “Opinion” gazetari gjerman që publikoi përgjimet e dosjes “339” (Video)

  Peter Tiede është gazetari i gazetës gjermane “Bild” i cili publikoi sot përgjimet e reja të dosjes “339/1” të bandës së Avdylajve në Shijak. Në një intervistë për emisionin “Opinion” realizuar nga gazetarja Desada Metaj, gazetari Tiede thotë se audio-përgjimet e publikuara nuk janë materiale autentike dhe nuk ka...
 • Telefonata me Avdylajn, kryebashkiaku i Shijakut: Nuk i takova, unë nuk i bindem atij (video)

  Kryetari i Bashkisë së Shijakut, Ardian Kokomani është një nga zyrtarët që ka rënë në përgjimet e Prokurorisë për dosjen “339/1”. Në përgjimet që ka publikuar të mërkurën gazeta gjermane “Bild”, Ardian Kokomani del në një bisedë telefonike që ka bërë me Astrit Avdylajn, i cili i kërkon që...
 • Përgjimet, Fevziu: Më shumë se kriminale t’i kërkosh shtypit të mbylli gojën (Video)

  Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në Tv Klan, Blendi Fevziu ka kritikuar urdhrin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda që kanë ndaluar publikimin në media të përgjimeve të dosjes “339/1” të botuar sot nga gazeta gjermane “Bild” për përgjimet e bandës së Avdylajve në Shijak. Në emisionin “Opinion”...
 • “Torturat kanë qenë çnjerëzore, nuk kam menduar asnjëherë se do shpëtoj” (Video Arkiv)

  Albin Kurti, një nga figurat simbol të qëndresës kosovare, ish-kryetar i Unionit Studentor të Prishtinës, i arrestuar, i burgosur dhe dënuar nga gjykata e Millosheviçit, ishte një prej të ftuarve të emisionit “Opinion” në vitin 2002. Rreth 2 javë pas lirimit, më datë 29 Janar të vitit 2002 Kurti...
 • Edi Rama: Ingranimi im në fushatë, rezultat i një vendimi personal (Video Arkiv)

  Fushata elektorale e zgjedhjeve të përgjithshme të vitit 2001 angazhoi edhe kryebashkiakun e Tiranës në atë kohë, Edi Rama. Lidhur me ingranimin e tij në këtë fushatë në mbështetje të Partisë Socialiste, Rama foli në intervistën e realizuar më datë 15 Qershor të vitit 2001 në emisionin “Opinion” të...
1 2 3 18
Emisione