opinion

 • Video/ Imami që tronditi rrjetet sociale flet në “Opinion”

  “Femra duhet të ketë kujdes, duhet të bëjë të gjithë teorinë e saktë që bashkëshorti të mos hapë sytë jashtë shtëpie. Duhet t’i zbukurohet, duhet të jetë afër tij… Si hidhërohet burri? Se thuhet “engjëjt e mallkojnë se është hidhëruar…” Një natë se ke bashkëshorten, një javë se ke...
 • Prokuroria kritika policisë: Operacioni për makinat e luksit i nxituar, kërkonte parapërgatitje

  I ftuar në emisionin “Opinion” në televizionin Klan, zv/prokurori i Krimeve të Rënda Besnik Muçi i ka bërë kritika Policisë së Shtetit për operacionin e makinave të luksit dhe pasurisë kriminale të koduar “Vjeshtë 2017”. Sipas prokurorit Muçi, një plan veprimi i tillë kërkonte përgatitje para se policia të...
 • Prokuroria në mesnatë në Opinion/ Zbardhet biseda e Fevziut me hetuesit

  Prokuroria trokiti sërish në Opinion mbrëmjen e djeshme afër mesnatës. Shkak u bënë pamjet e transmetuara live në emision për ngjarjen e Elbasanit. Opinion transmetoi në mënyrë ekskluzive momentin e përplasjes së makinës së zv/drejtorit të policisë nga një Audi i blinduar. Në përfundim të emisionit, dy oficerë të Policisë...
 • Paralajmërimi/ Altin Qato: Po përgatitemi për një tjetër operacion të fuqishëm

  Pas aksionit “Vjeshtë 2017” për bllokimin e pasurive kriminale, do të nisë një tjetër operacion policor akoma më i madh. Paralajmërimi është bërë nga vet Drejtori për Rendin dhe Sigurinë në Policinë e Shtetit, Altin Qato, i cili ishte i ftuar në emisionin “Opinion” në televizionin Klan. Gjatë debatit,...
 • Video/ Fevziu e urdhëroi të dilte nga klasa, por Basha refuzoi… rrëfimi në “Opinion”

  Edhe intervista me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha erdhi ndryshe në përvjetorin e 20 -të të “Opinion”.  Duke e nisur intervistën në sheshin “Nënë Tereza” me herën e parë që Basha ishte i ftuar në “Opinion”, kreu i PD tha se ky emision ka qenë dhe mbetet pasqyra...
 • Video/ Rama interviston Fevziun

  Padyshim që pritja që po zhvillohet në sheshin “Nënë Tereza”, në këtë 20 vjetor të emisionit “Opinion”, nuk mund të kalonte pa surpriza. E tilla ka qenë edhe intervista me Kryeministrin Edi Rama… për të qenë më të saktë, intervista që Kryeministri Rama i bëri gazetarit Blendi Fevziu. Kështu, ndryshe...
 • Video/ “Evolucioni” i Kryemadhit ndër vite

  Në 20 vjetorin e emisionit “Opinion”, gazetari Blendi Fevziu ka publikuar pamje të vjetra dhe të reja të kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, duke i etiketuar si “evolucioni” i saj. Në insertin e përgatitur nga stafi i emisionit, shihet shndërrimi i Kryemadhit ndër vite, që prej herës së parë kur...
 • 20 vjet “Opinion”/Stafi: Nuk jemi kampionë, jemi thjesht njerëz të mirë që punojmë me pasion

  Emisioni “Opinion ka mbushur 20 vite nga transmetimi për herë të parë me 31 Gusht 1997. Që prej orës 14:00 ka nisur në Televizionin Klan një transmetim maratonë i emisionit “Opinion”. Në këtë 20-vjetor të emisionit më të suksesshëm në vend,”Opinion” kryeredaktorja Desada Metaj ka postuar një video në...
 • Basha dhe “mallkimi” i Opinion!

  Lulzim Basha dhe rezultati i tij në zgjedhje kanë vërtetuar edhe këtë herë një rregullsi, që për konçidencë, ndodh prej afro 16 vitesh në Opinion. Mungesa e tij në studion e së enjtes, për arsye të axhendës mediatike të përcaktuar nga vetë ai, e ka bërë atë, politikanin e...
 • Rama: I hapur për çdo opsion, veç LSI-së

  Pas të dielës së zgjedhjeve Edi Rama shprehet i hapur për të pranuar çdo opsion përveç atij për të bashkëqeverisur sërish me LSI. “Me LSI jo, çdo opsion tjetër për mua është i mundshëm.” Përballë një paneli gazetaresh shpjegon arsyet perse nuk do ta ndajë me partitë e vogla...
 • Rama në “Opinion”: Nuk ka koalicion me LSI, çdo skenar tjetër është i hapur

  I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Kryeministri Edi Rama ka përjashtuar një koalicion të mundshëm mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim pas zgjedhjeve të 25 qershorit. I pyetur për një koalicion të mundshëm me PD, shefi i qeverisë tha se çdo skenar tjetër është i...
 • Fotoja me Lul Berishën, Blushi: Ishte kurth!

  Një fotografi e shkrepur në Durrës, ku Ben Blushi shfaqej krah Lulzim Berishës, ish – kreut të bandës së Durrësit, i cili doli nga burgu pak kohë më parë, është bërë shkak për debat në studion e emisionit “Opinion”, këtë të enjte. I ftuar përballë gazetarëve, kreu i Libras...
 • Veliaj: Sheshi “Skënderbej” uli trafikun dhe ndotjen

  I ftuar këtë të martë në “Opinion”, Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj foli për rindërtimin e sheshit “Skënderbej”. Teksa theksoi se Tiranës i mungonte një shesh i tillë, ai tha se ka ndikuar në uljen e ndotjes së ajrit nën normën e vendosur nga BE, si dhe ka ulur...
 • OPINION – ZEMERIMI I ILIR METES!

  I ftuar: Ilir Meta Intervista e plotë: Meta jeni President i zgjedhur i vendit dhe keni dalë në fushatë. A keni shkelur Kushtetutën e vendit? Së pari, dy ish-partitë e mëdha, sepse prandaj bëhen zgjedhjet që të verifikohet sa të mëdha janë partitë dhe sa të vogla, në qoftë...
 • Intervista e plotë/ Ilir Meta në “Opinion”

  Intervista e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta në emisionin “Opinion” në Televizionin Klan  Meta jeni President i zgjedhur i vendit dhe keni dalë në fushatë. A keni shkelur Kushtetutën e vendit? Së pari, dy ish-partitë e mëdha, sepse prandaj bëhen zgjedhjet që të verifikohet sa të mëdha janë partitë...
 • Ilir Meta i ftuar sonte në “Opinion”

  Themeluesi i LSI dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta do të jetë këtë të enjte në studion e emisionit Opinion të gazetarit Blendi Fevziu. Ai është angazhuar në fushatën e partisë së tij intensivisht teksa pret të marrë drejtimin e Presidencës në korrik. Tonet e Metës janë ashpërsuar ditët...
 • Rrëfimi i Bashës: Si ika në Holandë me 20 dollarë në xhep

  “Aty ku shkova unë, shkova një çun shqiptar, 19 – vjeç, me 20 dollarë në xhep. Prindërit këtu nuk kishin mundësi. Kam shkuar me 20 dollarë në xhep dhe një bursë të pjesshme të fondacionit për studentët shqiptarë në Holandë. Dhe këtu në këtë vend arrita të çaj. Përse?...
 • Çfarë ndodh nëse PD humb zgjedhjet? Basha jep përgjigje

  Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar sonte në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu ka folur për takimin me Kryeministrin Edi Rama, por dhe shkarkimet e drejtorëve të LSI, gjatë ditëve të fundit. Ndryshe nga kreu i qeverisë, i cili gjatë intervistës së të enjtes, po në...
 • Rama: Ministrat teknikë largohen në 26 qershor

  Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu foli për marrëveshjen mes mazhorancës dhe opozitës. Rama tha se ndjehet mirë që Shqipëria dhe shqiptarët janë më të qetë se kurrë. Sipas Ramës, kjo qeveri është për të trajtuar një problem që nuk i gjendet shoku...
 • Ben Blushi sonte në Opinion

  Kreu i Libra-s Ben Blushi do jetë sonte në orën 21:00 në një intervistë të drejtpërdrejtë përballë gazetareve në emisionin OPINION në Tv Klan. Si i sheh ai zhvillimet më të fundit politike në vend dhe marrëveshjen politike mes Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike? Si po shkon partia që ai...
Emisione