orges shehi

 • Shehi kërkon me ngulm fitoren

  Pas fitores në Kupën e Shqipërisë, Orges Shehi kërkon suksesin edhe në kampionat ku humbjet radhazi janë gjashtë. Trajneri i Skënderbeut kërkon me ngulm rezultatin përballë Laçit të hënën në Korçë. “Duhet të japim 100% për t’u kthyer te fitorja, pasi na shërben për vazhdimësinë dhe anën psikologjike”. Shehi...
 • Rikthehet Superliga

  Partizani do të rinisë kampionatin me sfidën direkte me Skënderbeun edhe pse në renditje janë larg me pikë dhe me pozicione. Të kuqtë e dinë se nuk do të jetë e lehtë. Skënder Gega, trajner i Partizanit: Të dyja rezultatet janë të pranueshme. Është sfidë direkte. Do ishim komod...
 • 3 humbje radhazi, Orges Shehi jep dorëheqjen

  Tre humbje radhazi kërkojnë marrjen e përgjegjësive. Trajneri i Skënderbeut Orges Shehi i ka komunikuar Presidentit të klubit Ardian Takaj dorëheqjen. Burime pranë skuadrës korçare, bëjnë me dije për TV Klan se Shehi ka deklaruar se skuadra nuk e ka më grintën e 10 javëve të para të Superligës....
 • Skënderbeu kërkon të bëjë kthesën

  Pas një barazimi dhe dy humbjeve radhazi, Skënderbeu do të përballet në shtëpi me Luftëtarin. Ndeshja e javës së 17 merr një rëndësi të veçantë për korçarët. “Duhet të fitojmë patjetër, duhet të japim 120% për këtë ndeshje. Nesër mendojmë të bëjmë disa ndryshime“, thotë Orges Shehi. Edhe pse...
 • Kukësi – Skënderbeu, ndeshja e rivalëve

  Takimi Kukësi – Skënderbeu kujton rivalitetin e viteve të fundit mes tyre për titullin. Ndeshja e së premtes është ende herët për të vendosur për kampionatin, por do të jetë e veçantë për trajnerin e korçarëve Orges Shehin, i cili deri para pak kohësh e ka përjetuar si lojtar....
 • Tirana gati për Skënderbeun

  Ardian Mema beson se skuadra e tij është gati të përballet me kampionen e vendit. Tirana në dy javët e fundit ësht përpjekur të ndreqë gabimet që ka bërë. “Nuk do ua them gabimet se jemi para ndeshjes. Jemi munduar t’i korrigjojmë. Do jetë ndeshje e bukur, kam besim...
 • Fiton Skënderbeu/ Shehi: Vlen për pikët dhe na bën optimist për të ardhmen

  Skënderbeu u kthye te fitorja dhe për më tepër ndaj një kundërshtari që ka të njëjtët objektiva si Kukësi. Goli i Nazmi Gripshit vendosi sfidën e ngjiti ekipin në vendin e dytë në renditje. Orges Shehi, trajner i Skënderbeut: Fitorja ndaj një rivali direkt të jep moral, pas dy...
 • Skënderbeu-Kukësi, ndeshja për kreun

  Ndeshja Skënderbeu – Kukësi do të mbyllë javën e 7 të Superligës. Përballja vlen vendin e parë në renditje. Korçarët vijnë pas një barazimi dhe një humbjeje, ndaj duhet të rikthehen në rrugën e fitoreve. “Është sfidë e veçantë. Kukësi skuadër me potencial. Do futemi për të marrë maksimumin....
 • Barazimi zhgënjen trajnerët

  Në Korçë Tiranën e menduan një kafshatë të lehtë, por Skënderbeu arriti me vështirësi të barazonte. Sipas trajnerit Orges Shehi dëshira për të fituar i bëri lojtarët e tij të gabojnë. Nga ana tjetër braziliani Ze Maria i Tiranës e sheh gotën gjysmë bosh. Sipas tij Tirana duhet ta...
 • Shehi: Laçi duhet vlerësuar

  Skënderbeu do të presë Laçin të premten në mbrëmje. Trajneri Orges Shehi që deri më tani ka vetëm fitore në ndeshje zyrtare, një prej tyre në finalen e Superkupës me ekipin kurbinas, por gjithësesi e quan një sfidë të vështirë atë të javës së tretë. Orges Shehi, trajner i...
 • Skënderbeu kërkon përforcime

  Pas fitores me Partizanin, për Skënderbeun do të jetë transferta me Kastriotin për javën e dytë. Ekipi krutan është rikthyer në Superligë këtë sezon dhe e nisi me një fitore. Kjo mjafton për trajnerin e korçarëve, Orges Shehin të mendojë seriozisht për kundërshtarin e radhës. “Është e veçantë pasi...
 • Skënderbeu bën portierin trajner

  Orges Shehi është prezantuar të enjten si trajneri i Skënderbeut për sezonin e ardhshëm. Ish-kapiteni i korçarëve do të nisë karrierën e re, pas shumë trofeve të fituar si futbollist dhe pjesëmarrjen në grupet e Europa League. “Pozicioni i ri është një sfidë, por do të përpiqem të jap...
 • Orges Shehi beson tek kualifikimi

  Kualifikimi dramatik në “Elbasan Arena” me Mlada Boleslat i ka frymëzuar futbollistët e Skënderbeut. Arritja në fazën e play off ku do të kenë kundërshtar Dinamon e Zagrebit do të jetë një mundësi e dyfishtë për korcarët, të hakmerren ndaj kroatëve për eliminimin e dy viteve më parë dhe...
Emisione