para te padeklaruara

 • Sekuestrohen shuma të konsiderueshme parash në doganën e Kapshticës

  Autoritetet doganore të Kapshticës kanë goditur një rast të shumave të parave të padeklaruara në kufi. Një shtetas turk me iniciale A.U. 52 vjeç u arrestua pasi iu gjetën 5300 Dollarë, 4095 Euro dhe 350 pulla vizash të huaja të dyshuara si të falsifikuara. 52-vjeçari turk udhëtonte me autobus...
 • Tregtarit i bllokohen 84 mijë Dollarë dhe 3500 Euro në aeroportin e Rinasit

  Policia Kufitare e Rinasit ka bllokuar një shumë të madhe parash që transportoheshin nga një 33-vjeçar, i cili nuk i kishte deklaruar sipas ligjit. Udhëtari me iniciale A.D. ishte pasagjer në linjën ajrore Tiranë-Stamboll-Shangai. Gjatë kontrollit doganor, atij iu gjetën 84 mijë Dollarë dhe 3500 Euro të padeklaruara. Burimet...
 • Tjetër shqiptar me Euro të padeklaruara, i bllokohen nga doganierët grekë

  Një tjetër rast i parave të padeklaruara është shënuar në doganën e Kakavijes. Sipas mediave greke, një shqiptar i cili po dilte nga Greqia duke udhëtuar drejt Shqipërisë, u ndalua me një shumë të madhe parash. Ai po transferonte 21.900 Euro, të cilat nuk i kishte deklaruar sikurse e...
 • Mbi 90 mijë Euro cash u tentua të nxirreshin nga Shqipëria

  Autoritetet greke thonë se gjatë dy javëve të fundit në doganën e Kakavijes janë kapur sasi të mëdha parash të padeklaruara. Kanë qenë disa shqiptarë që tentuan të kalonin drejt Greqisë shumat e parave, por nuk i kishin deklaruar. Zyrtarët kufitarë grekë në Kakavije kanë bllokuar 90.460 euro në...
Emisione