Paraguaj

 • Pak metra larg tragjedisë (Video)

  Në mediat sociale është publikuar një video ku duket momenti kur një charter ulet në aeroport vetëm pak metra mbi kokat e punëtorëve të pistës. Kjo video besohet të jetë filmuar 4-5 vjet më parë në një aeroport në Paraguaj, por është bërë publike së fundmi. Punëtorët, të veshur...
 • Familjarët e varrosën, por ai u rikthye

  Një djalë i ri shtangu familjarët e tij kur u shkoi në ceremoninë përkujtimore që po mbahej për të. Incidenti i pazakontë ndodhi në fshatin Santa Tereza, në Amambay të Paraguajit. 20-vjeçari Juan Ramon Alfonso Penayo u rikthye në shtëpi pas disa ditësh që rezultonte i zhdukur dhe familjarët...
 • Dalin fotot intime/ Presidenti i skuadrës lidhje seksuale me futbollistin

  Rubio Nu de Luque, një klub i vogël futbolli në Paraguaj, është përfshirë në një skandal seksual pas publikimit të fotografive intime të presidentit të klubit dhe njërit prej futbollistëve të ekipit. Presidenti Antonio Gonzales vendosi të dalë në një video-deklaratë për të dhënë shpjegime për lidhjen e tij...
 • Protestuesit i venë flakën selisë së parlamentit

  Paraguaj- Një grup protestuesish i vunë zjarrin selisë së parlamentit në kryeqytetin paraguajan, Asunsion. Ata kundërshtojnë një reformë kushtetuese që lejon rizgjedhjen e presidentit dhe ish-presidentëve të vendit. Bomba artizanale molotov dhe gurë u hodhën ndaj ndërtesës së parlamentit. Protesta masive në Paraguaj shpërtheu pas lajmit se aktorët politikë...
Emisione