Parashikimi i motit 16 Mars

  • Parashikimi i motit 16 Mars

    Masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojë kushtet e motit. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë deri në mesditë në pjesën më të madhe të territorit. Pasditja dhe mbrëmja mbetet me kthjellime në pjesën më të madhe të vendit por vranësira të shpeshta paraqiten zonat përgjatë...
  • Parashikimi i motit 16 Mars

    Moti dominohet nga kthjellime e vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët në Jug- Qendër por shira mesatarë në zonat Veriore. Pasditja dhe mbrëmja lokalizojnë shirat në zonat Veriore ndërsa pjesa më e madhe e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë...
Emisione