paskal milo

 • Ftesa e Kryeministrit, Paskal Milo: Rama tregohet skeptik në letër (Video)

  Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo thotë se Kryeministri Edi Rama është skeptik për zgjidhjen e krizës politike, duke iu referuar letrës që shefi i qeverisë i dërgoi sot kreut të opozitës Lulzim Basha. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Milo tha se Rama nuk beson...
 • OPINION – C’PO NDODH MES RAMES DHE HARADINAJT?

  Të ftuar: Baton Haxhiu – Gazetar Mesila Doda  – Ish-deputete Tritan Shehu – Ish Ministër i Jashtëm Paskal Milo – Ish Ministër i Jashtëm Andi Bejtja – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Gazetari Baton Haxhiu dhe ish-deputetja Mesila Doda kanë debatuar ashpër mes tyre mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”...
 • Paskal Milo tregon aleancat mes politikanëve të Shqipërisë dhe Kosovës (Video)

  Emisioni “Opinion” në Tv Klan ka trajtuar mbrëmjen e sotme debatin në distancë mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj pas Samitit të Berlinit lidhur me taksën e Kosovës ndaj Serbisë. Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Paskal Milo, i ftuar në “Opinion”, ka treguar aleancat mes politikanëve të...
 • OPINION – KE PAGUAN GREQIA NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Arjan Curri – Pedagog Paskal Milo – Ish Ministër i Jashtëm Panajot Barka – Gazetar Ardit Bido – Historian Tomor Alizoti – Avokat Ne Skype: Robert Goro – Gazetar Në emisionin “Opinion” në Tv Klan mbrëmjen e sotme u trajtua tema e fondeve sekrete të Ministrisë së...
 • OPINION – MARREVESHJA E DETIT, META NDALON RAMEN!

  Të ftuar: Arjan Curri, Alfred Peza, Paskal Milo, Fari Balliu, Tritan Shehu E hëna në emisionin Opinion ka nisur me një temë të fortë aktualiteti, që ka vënë përballë institucionin e Presidencës dhe Ministrinë e Jashtme. Është fjala për debatin e krijuar lidhur me marrvëshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë,...
 • “Dekoratat”, Milo: Zhurmë e qeverisë për të tërhequr vëmendjen

  Historianët kanë mendime të ndryshme në lidhje me debatin për heqjen e titujve e dekoratave, nismë nga e cila qeveria është tërhequr. Paskal Milo deklaron se kjo është një zhurmë për të zhvendosur vemendjen nga shqetësimet kryesore të shoqërisë. “Shumë zhurmë për asgjë”! Kështu e konsideron historiani Paskal Milo...
 • Trupat xheniere greke (07 tetor 1998)

  Komisioni i Politikës së Jashtme diskuton për skadimin e afatit të trupave xheniere greke. Të pranishëm ishin Ministri i Jashtëm Paskal Milo, zv.kryeministri Kastriot Islami dhe zv.ministri i Mbrojtjes Bocka. Kryetari i Komisionit të punëve të Jashtme Sabri Godo fajëson palën Shqiptare. Pamje Ministri i Jashtëm Paskal Milo, zv.kryeministri...
 • Paskal Milo ,konferencë për Kosovën (06 tetor 1998)

  Ministri i Jashtëm Paskal Milo në konferencë shtypi tha se presidenti Ibrahim Rugova ka refuzuar ftesën e Shqipërisë për të hartuar një platformë të përbashkët për çeshtjen e Kosovës. Paskal Milo pranon se marrëdhëniet me lidershipin Kosovar janë në krizë. Qeveria Shqiptare mbështet sulmet e NATOs për ndërhyrjet në...
 • Kryeministri Pandeli Majko, Qeveria e re (02 tetor 1998)

  “Si kryeministër i dekretuar nga presidenti i Republikës, pas negociatash me partitë e koalicionit, për situatën e ngarkuar që ndodhet vendi, presidenti Mejdani me miratimin tim, dekretoi qeverinë e re!” –hapi fjalimin e tij majko. Emërimet e bëra janë : Zv.kryeministër dhe Ministër i Koordinimit Ilir Meta. Ministër Shteti...
 • Paskal Milo intervistë për vrasjen e Azem Hajdarit (14 Shtator 1998)

  Ministri i Jashtëm Paskal Milo jep një intervistë pas vrasjes së Azem Hajdarit. Sipas tij, ndërkohë që qeveria ishte e angazhuar plotësisht për të gjetur vrasësit e deputetit Azem Hajdari, nga ana tjetër opozita destruktive e drejtuar nga Sali Berisha, e përdori këtë fatkeqësi që i rëndon jo vetëm...
 • Pamje nga Radio Televizioni Shqiptar pas sulmit të protestuesve demokratë (14 Shtator 1998)

  Pas sulmit të protestuesve demokratë natën e 14 shtatorit, jepen disa pamje mbulim nga ambientet e brendshme të Radio Televizionit Shqiptar. Pamjet janë nga regjia qendrore e TVSH-së si dhe studioja e lajmeve ku i pranishëm është Aleksandër Frangaj. Ministri i Jashtëm Paskal Milo, Ministri i Rendit Perikli Teta, Anastas...
 • Partia Social Demokrate, Skënder Gjinushi intervistë për qeverinë (04 Shtator 1998)

  Socialdemokratët kanë mbledhur Këshillin Kombëtar për të diskutuar për situatën e tensionuar në vend dhe për procesin Kushtetues. Në këtë mbledhje kanë qënë të pranishëm dhe ministrat Paskal Milo e Gaqo Apostoli së bashku me kryetarin Skënder Gjinushi. Për situatën e rënduar në vend Gjinushi u shpreh : ” Situata...
 • Perikli Teta për UÇK-në (01 Shtator 1998)

  Ministri Rendit Perikli Teta flet për UÇK-në. Ai diskutoi në Komisionin Parlamentar të Mbrojtjes dhe Politikës së Jashtme në lidhje me sistemimin e refugjatëve kosovarë ku disa prej tyre do të vendosen në zonën e Matit dhe Pukës. Sipas Tetës kur themi se në Tropojë ekziston UÇK njerëz me...
Emisione