peshkatare

  • Forca Detare shpëton 2 peshkatarë

    Dy peshkatarë u shpëtuan mëngjesin e kësaj të diele në Vlorë. Sipas një njoftimi zyrtar të Ministrisë së Mbrojtjes, peshkatarëve u erdhi në ndihmë anija “Mati”. “Anija “Mati” e Forcës Detare Shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit. Peshkatarët kërkuan ndihmë dhe...
  • Gjenden trupat e dy peshkatarëve të mbytur

    Trupat e dy peshkatarëve të cilët kishin dalë për të peshkuar prej mbrëmjes së të dielës në grykëderdhjen e Vjosës, u gjetën të mbytur këtë të hënë në zonën e Delisufit. Viktimat janë Lorenc Doko 32 vjeç dhe Elson Kerri 27 vjeç. Prej orës 19 të së dielës ata...
  • Peshkatarët e Sarandës në protestë

    Ka kaluar një vit nga stuhia që rrëzoi këtë vinç të mallrave në portin e Sarandës. Një pjesë e molit të Marinës është e bllokuar. Kjo situatë nxori në protestë peshkatarët. Ata thonë se nuk kanë ku të ankorojnë anijet e tyre. Pronari i një anije thotë se porti...
Emisione