Petro Nini Luarasi

 • STOP – EMISIONI 18 (SEZONI 4)

  Të na rrojë cupë e parë…dhe qeveria?! Me këngët “Fëmija i parë” dhe “Gëzimi i cobanit” nis emisioni i sotëm.Kjo pasi kryeministri Rama njoftoi, se që nga 1 janari 2019 për lindjen e fëmijës së parë të një cifti do të paguhet 400 mijë lekë të vjetra, për të...
 • Kamera e fshehtë e Stop zbulon si shitet droga në gjimnazet e Tiranës (video)

  Emisioni “Stop” ka kryer një investigim në disa nga shkollat e mesme të Tiranës, aty ku lëndët narkotike shiten e blihen në mes të ditës fare lirisht. Në gjimnazet “Partizani”, “Sinan Tafaj”, “Ibrahim Rrugova” në Kamëz, “Besnik Sykja” e “Petro Nini Luarasi” është më lehtë të gjesh hashash se...
 • STOP – EMISIONI 17 (SEZONI 4)

  Fundi i pedonales/përgjigja boshe e Bashës për aktivitetin e familjarëve. Prishja e teatrit kombëtar dhe ndërtimi i kullave në qendër të Tiranës duket se do të cojë edhe në dëmtimin e zonës pedonale në kryeqytet. Futja e mjeteve të tonazhit të rëndë e bën të nevojshme këtë ndërhyrje.Taulant Balla...
 • Terrene të reja sportive për gjimnazin “Petro Nini Luarasi”

  Një tjetër shkollë në Tiranë ofron më shumë terrene sportive moderne që do shërbejnë jo vetëm për nxënësit, por edhe për banorët e zonës përreth. Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin e ambienteve sportive të gjimnazit “Petro Nini Luarasi”, të cilave i është shtuar edhe një fushë e veçantë...
 • Kapet “Banda e makinave” (06 Nëntor 1998)

  Pas rrethimit të zonës së Selitës, forcat e policisë së Komisariatit nr 2, kanë goditur një tjetër grup kriminal. Katër të rinj u arrestuan në flagrancë afër shkollës “Petro Nini Luarasi” teksa po tentonin të vidhnin një makinë. Policia është vënë në ndjekje të tyre ku në ajër janë...
 • Qeveria e nxënësve në shkollat e mesme (30 tetor 1998)

  Përveç qeverisë që drejton vendin do të kemi dhe qeveri që drejton shkollat.  Çdo klasë e shkollës ” Petro Nini Luarasi” ka zgjedhur senatorët e saj. Ky senat do të përfaqësojë dhe do të zgjedhë problemet që hasen nga vetë nxënësit e kësaj shkolle. Senatorët e zgjedhur nën këngën...
Emisione