Pirro Milkani

  • RUDINA – EMISIONI 24 PRILL 2019!

    Të ftuar: Pirro Milkani – Producent/ Regjisor/ Aktor Ema Andrea – Aktore Një film thriller që ka brenda shumë mister dhe enigma të pazgjidhura. Në kuadër të javës spanjolle të letërsisë 2019, ambasada spanjolle në Tiranë shfaqi ditën e djeshme premierën e filmit “Zgjimi i Enver Simakut”. Ky film...
  • Video/ Kush e zëvendësoi Kadri Roshin tek filmi “Skënderbeu” 

    Regjisorët shqiptarë Esat Musliu dhe Pirro Milkani ishin sot të ftuar në studion e “Rudina”, në Tv Klan, nga ku rrëfyen si e “ringjallën” filmin “Skënderbeu”. Gjatë emisionit, Musliu tregoi se vështirësia më e madhe për ridublimin kishte qenë gjetja e një dublanti për zërin e aktorit të madh, Kadri...
Emisione