polici

 • Merr fund arratia e Spiro Pandos

  Spiro Pando, i dënuar me 5 vjet heqje lirie, është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 30-vjeçari nga Kuçova u ekstradua nga specialistët e Interpol Tirana pasi ishte person i shpallur në kërkim ndërkombëtar: Ai është dënuar nga Gjykata e Apelit Vlorë me 5 vjet burg për veprën penale...
 • 4 të arrestuar për ngjarjet në KZAZ-në e Kukësit

  4 persona janë vënë në pranga për ngjarjen e ndodhur të mërkurën tek gjimnazi “Havzi Nela”, në KZAZ nr.11 Kukës, ku disa persona në bashkëpunim me njeri-tjetrin tentuan të dëmtojnë materialet zgjedhore kanë prishur derën e palestrës dhe kanë vënë zjarr, si dhe kanë kundërshtuar punonjësit e policisë. Të...
 • I vunë zjarrin KZAZ-së, 5 të arrestuar

  5 është numri i personave të arrestuar në Shkodër, mes të cilëve edhe një punonjës i Policisë Bashkiake të këtij qyteti, për incidentin e ndodhur një ditë më parë në KZAZ-në Nr.3. Të arrestuarit janë G. B., 29 vjeç, G., 50 vjeç, A. N., 39 vjeç, O. Th., 17...
 • Tension në KZAZ 2

  Është shoqëruar me incidente mes forcave të policisë dhe punonjësve të Bashkisë së Shkodrës shpërndarja e materialeve zgjedhore. Tensioni në KZAZ-në Nr 2 në pallatin e sportit “Vllaznia”, nisi kur policia dhe FNSH tentuan të fusnin materialet zgjedhore për 30 Qershorin. Por punonjësit e Bashkisë dhe ish-deputetë të PD-së,...
 • Kapet vrasësi i dyshuar i 24-vjeçarit

  Policia e Kurbinit ka bërë arrestimin e autorit të dyshuar të vrasjes së 24 vjeçarit V.SH, ndodhur mbrëmjen e djeshme. Si rezultat i punës profesionale të bërë nga grupi i posaçëm hetimor i ngritur nga Policia e Shtetit për zbardhjen e ngjarjes, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor...
 • Kthehen me avion në Rinas 50 persona

  Mesditën e sotme, në aeroportin “Nënë Tereza” Rinas, janë riatdhesuar 50 shqiptarë me avion të posaçëm, të nisur nga aeroporti i Metz, Francë. Nga Policia shqiptare dhe ajo franceze u morën të gjitha masat që ky operacion të zhvillohej sa më mirë. Sipas një njoftimi nga Policia e Shtetit,...
 • Policë të përfshirë në kultivimin e kanabisit

  Punonjës të Policisë së Shtetit dyshohet se janë të përfshirë në trafikun dhe kultivimin e kanabisit. Aktualisht janë duke u hetuar disa raste nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm dhe Prokuroria. Deklarata u bë gjatë prezantimit të rezultateve të një tjetër operacioni, ku 4 policë kufitarë u arrestuan, ndërsa...
 • Memorandum bashkëpunimi mes policisë shqiptare dhe asaj kosovare

  Në Prizren, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj firmosën “Memorandumin e bashkëpunimit për organizimin e shërbimeve të përbashkëta të policimit rrugor mes Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shtetit Shqiptar, në territorin e Republikës së Shqipërisë...
 • “Shpirti i shenjtë” shpëton shoferin

  Një shofer në Gjermani i shpëtoi një gjobe prej 105 eurosh për shpejtësi tej normave të lejuara, pasi në ndihmë i erdhi një pëllumb i bardhë. Shoferi u kap nga kamerat e shpejtësisë, por identiteti i tij u fsheh nga krahët e shpendit në fluturim. Në një deklaratë të...
 • Thirrja e gruas para se të vritej nga polici: “Jam shtatzënë” (Video)

  SHBA-Një kontroll rutinë nga një oficer patrulle në Baytown, Texas u përshkallëzua në një konflikt që i mori jetën një gruaje.  “Jam shtatzënë” janë fjalët e fundit që ka thënë gruaja, para së të qëllohej disa herë me pistoletë nga oficeri. Konflikti është filmuar nga një dëshmitar i cili...
 • Lëndohet nga kapsollat një polic

  Gjatë protestës së Partisë Demokratike përpara Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit u hodh një numër i madh kapsollash të ndaluara. Në një njoftim për mediat, Policia e Shtetit thotë se si rezultat i këtyre goditjeve është lënduar një punonjës policie, i cili është dërguar në spital për...
 • Komisioni i Sigurisë rrëzon dekretin e Presidentit

  Komisioni i Sigurisë rrëzoi sot dekretin e presidentit Ilir Meta i cili ktheu mbrapsht për rishqyrtim ligjin për Vettingun në Polici. Në dekretin e kreut të shtetit thuhej se përfshirja e SHÇBA-së në këtë proces cënon paanshmërinë dhe standardet e ligjit ekzistues. Ministri Sandër Lleshaj i pranishëm gjatë diskutimeve...
 • Qytetarët çojnë në pranga “policin” në kryeqytet

  Autoritetet policore në Tiranë prangosën një 42-vjeçar, i cili mashtronte qytetarët duke u prezantuar si punonjës policie. “Në numrin unik 112 ka ardhur një telefonatë nga një qytetar se në rrugën “Imer Ndregjoni”, një shtetas lëvizte me armë zjarri me vete dhe prezantohej si agjent i Policisë Kriminale. Falë...
 • Zhduken pa lënë gjurmë grabitësit e Rinasit

  Dy ditë pas grabitjes së lekëve në Aeroportin e Rinasit, policia ende nuk ka rënë në gjurmët e autorëve. Operacioni për gjetjen e tyre është zhvendosur mes Krujës dhe Fushë-Krujës, pasi policia ka dyshime se ata mund të fshihen në këtë zonë. Në fshatin Dritas, shumë afër vendit ku...
 • Ushtria në Rinas, Lleshaj i përgjigjet Metës

  Shqetësimit të Presidenti Ilir Meta, i cili zyrtarisht kërkoi informacion nga Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura mbi bazën ligjore të vendosjes së efektivëve të Policisë Ushtarake dhe Batalionit Special të FA-së në perimetrin e sigurisë së aeroportit “Nënë Tereza”, iu përgjigj nga foltorja e Kuvendit...
 • Eksploziv në derën e zyrës së avokatisë, forcat xheniere çaktivizojnë lëndën plasëse

  Një sasi eksplozivi i është vendosur një zyre avokatie në qytetin e Vlorës, shumë pranë Gjykatës së Rrethit. Kanë qenë kalimtarë të rastit që kanë pikasur pakon e dyshimtë. Forcat xheniere, të ardhura nga Tirana, kryen çaktivizimin e lëndës plasëse. Policia ka sekuestruar pamjet filmike për të rënë në...
 • Lleshaj: Policia ka pamje tjetër, Prokuroria tjetër

  Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaroi gjatë një konference se mes Policisë dhe Prokurorisë ka pamje të ndryshme. Lleshaj, tha se të dy institucionet ja bëjnë më gisht njëra tjetrës duke vështirësuar punën mes tyre. “Jo rrallë ndodh që Policia ka pamje tjetër, Prokuroria tjetër, të cilat jo domosdoshmërish...
 • Gjendet trupi i dekompozuar i një personi

  Trupi i dekompozuar i një personi është gjetur këtë të diel mbi stanet e fshatit Marrnaq, në Pukë. Sipas policisë, kufoma i dyshohet se i përket 45-vjeçarit Z. P. lindur në Gojan i Madh të Pukës dhe banues në Krujë. Personi në fjalë ishte shpallur në kërkim nga Komisariati...
 • Hetimet për vrasjen e Polias

  Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e Ferdinand Polisë në Shkodër. Policia ka pyetur dëshmitarin në këtë atentat, shokun e viktimës, Xhovan Marashi, i cili ka rrëfyer momentet e tmerrit. “Një motor i llojit “TMAX” ngjyrë gri, na ka ardhur përballë dhe ka qëlluar në drejtim tonë. Jam...
 • Ndryshime në radhët e uniformave blu

  Ditët e fundit, në Policinë e Shtetit janë kryer një sërë lëvizjesh në nivele të larta drejtuesish. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm, Ardi Veliu është shkarkuar nga detyra Drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi. Postin e kësaj të fundit e ka zënë Ndue Doci....
1 2 3 26
Emisione