premtim

 • Shakira vazhdon të mbajë premtimin

  Shakira vazhdon të mbajë premtimin se kur të bëhej e famshme do të ndihmonte fëmijët e varfër. Ajo ka vendosur të ndërtojë dy shkolla në Cartagena dhe Barranquilla të Kolumbisë. 41- vjeçarja tha se nga ky donacion do të përfitojnë më shumë se 2 mijë nxënës. “Nuk ka asgjë...
 • Vajza i lutet nënës:Mos shko më në Gjermani, Rudina bën një premtim

  Personazhi i dytë në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ishte Rudina e cila kishte ardhur ekskluzivisht nga  Gjermania për të rrëfyer historinë e jetës së saj. Jeta e Rudinës nuk ka qenë e lehtë. Ajo është rritur në një familje ku varfëria dhe dhuna ka qenë e pranishme...
 • Një premtim i përmbushur pas 37 vjetësh

  Një çift të cilët premtuan dekada më parë që do të martoheshin me njëri-tjetrin në qoftë se ata do të ishin ende beqarë rreth moshës 50-vjeçare. Kimberley Dean, 51 vjeç, dhe Ron Palmer, 54 vjeç, lidhën martesë javën e kaluar duke përmbushur premtimin që kishte filluar si një shaka...
 • Durrës, BB marrëveshje me qeverinë për ujësjellësin

  Durrësi do të ketë një impiant të ri të furnizimit me ujë të pijshëm. Qeveria dhe Banka Botërore kanë nënshkruar marrëveshjen për ndërtimin e rrjetit të ujësjellës-kanalizimeve për qytetin bregdetar. Elen Goldstein ka shprehur kënaqësinë që pikërisht kjo është marveshja e parë që nënshkruan në Shqipëri si Drejtorja e...
Emisione