Prokurori

 • Abuzimi me 14-vjeçaren, reagon Prokuroria

  Prokuroria e Durrësit thotë se abuzimi i vajzës 14-vjeçare në qytetin e Kavajës po trajtohet me impenjimin e duhur dhe maksimal. Në një deklaratë për mediat, organi i akuzës sqaron se rasti po hetohet nga prokurorë të seksionit për të mitur. “Prokuroria pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës po...
 • Saimir Tahiri ankimon shtyrjen e afateve të hetimit

  Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka ankimuar vendimin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për zgjatjen e afatit të hetimeve ndaj tij. Ai ka kërkuar që çështja në ngarkim, të shkojë në Gjykatë pasi vendimi për shtyrjen e afateve është i pabazuar në ligj dhe në prova. Tv Klan...
 • Emri i Ardi Veliut në Prokurori

  Të gjithë personat që janë marrë me organizimin dhe mbarëvajtjen e testimit për gradën komisar në Policinë e Shtetit janë nën hetim. Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe ankesat referoi në Prokurori një kallëzim për shpërdorim detyre pasi gjatë zhvillimit të testimit janë gjetur shkelje te renda procedurale. Sipas...
 • Babai i Kaçifas në Prokurori

  Jani Kaçifa, babai i Kostandinos Kaçifes, që u vra nga RENEA ditën e diel në Bulrata ka dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda mesditën e sotme. Ai arriti në prokurori në orën 12:00 sëbashku me një avokat dhe përkthyes dhe qëndroi aty rreth dy orë. I moshuari pretendoi...
 • Si u ngrit laboratori i drogës në Has

  Dosja voluminoze e Krimeve të Rënda për 4 grupet kriminale të trafikut të drogës, përmban detaje të hollësishme për një prej laboratorëve më të mëdhenj të drogës të zbuluar në Shqipëri. Shtëpia e familjes Shuti u gjet si vend i përshtatshëm nga Admir Hoxha, një biznesmen nga Tirana, pronar...
 • Pas problemeve për pronat dhe borxhin, motrat zihen për burrë

  Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në gjyq” ishin të pranishme dy motrat, zonja Mrie dhe zonja Vera. Ato kanë ardhur për një borxh që Vera ja ka dhënë Mries, pa dijeninë e prindërve. Por ajo që e shqetëson më shumë zonjën Mrie është pse Vera ka mbetur pa u martuar....
 • Artur Bushi dëshmon në prokurori

  Kryetari i Bashkisë së Krujës, Artur Bushi është pyetur në Prokurorinë e Tiranës për kallëzimin e bërë nga Taulant Balla, në lidhje me deklaratat e oficerit të policisë, Emiljano Nuhu. Bushi tha në prokurori se ai nuk ka qenë në Komisariatin e Fushë-Krujës ditën kur Nuhu pretendon se është...
 • Taulant Balla në Prokurori për videon e Alizotit

  Kryetari i grupit parlamentar socialist Taulant Balla dëshmoi në Prokurorinë e Krimeve të Rënda në lidhje me videon e Fredi Alizotit , ku ai përmendet si një nga njerëzit që e ka joshur për të ndryshuar dëshminë e tij. Balla ka qëndruar rreth 45 minuta në Prokurori dhe në...
 • Basha pyetet në Prokurori për rastin “Xhisiela”

  Lulzim Bashës i kanë mjaftuar 30 minuta për të dhënë sqarime në Prokurorinë e Tiranë për kallëzimin e bërë nga Taulant Balla për “kallëzim të rremë” dhe “shpifje” në lidhje me rastin e Xhisiela Malokut. Në përfundim të seancës së pyetjeve kryetari i partisë demokratike tha se thirrja e...
 • Padia e opozitës, reagon Rama: Gati të hetohem

  Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas padisë së PD-së dhe LSI-së ndaj tij për çështjen e denoncimit të ish-oficerit Emiljano Nuhu. Rama shkruan se është gati të hetohet. Reagimi në Twitter: Dy gjysmagjela të opozitës së shpërndarë më paskan kallëzuar në Prokurori në emër të heroit të filmit Babale...
 • Balla: I bëj thirrje Prokurorisë të mos i zvarrisë hetimet për çështjen e Nuhut

  Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë që të thërrasë, atë, Rrahman Rrajën, si dhe Artur Bushin në mënyrë që akuzat për kërcënim të ish oficerit Emiliano Nuhu të zgjidhen njëherë e mirë. “PD dhe LSI duhet të jenë sot...
 • Hetim për shpërdorim detyre për oficerët

  Pas shkeljeve të konstatuara nga Policia e Shtetit dhe SHÇBA ndaj dy oficerëve që kanë marrë në pyetje Xhisila Malokun, Prokuroria e Krujës po kryen hetime për “Shpërdorim Detyre”. Një ditë më parë, nëndrejtorja e Policisë së Shtetit, Aida Hajnaj u shpreh se oficeri i Policisë Gjyqësore, Gentian Çitozi...
 • Shtyhet për të pestën herë pretenca për Shullazin

  Për të pestën herë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë pretencën për Emiljano Shullazin dhe katër të pandehurit e tjerë të bandës së tij, të akuzuar për gjobëvënie, grup të strukturuar kriminal dhe kanosje për shkak të detyrës. Akuza nuk arriti të lexojë konkluzionet për këtë grup, për...
 • Sulmi ndaj gazetares, Policia dhe Prokuroria: Hetimi vazhdon, por nuk mund të bëjmë me dije të dhëna të tjera

  Policia dhe Prokuroria ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur në orët e para të mëngjesit të datës 30 Gusht 2018, ku është qëlluar me armë zjarri në drejtim të banesës së shtetasit Arif Lala, i ati i gazetares Klodiana Lala. Policia në një komunikatë për mediat bën me...
 • Mbetet në fuqi sekuestro e pasurive të Llallës

  Pasuritë e Adriatik Llallës do të mbeten nën sekuestro, siç kanë qenë që prej datës 20 Korrik. Gjykatësi i Apelit të Krimeve të Rënda, Idriz Mulkurti nuk e hoqi sekuestron për ish-Prokurorin e Përgjithshëm që ka përballë tij institucionin, që drejtoi për më shumë se 7 vjet. Në seancë...
 • KLSH çon në prokurori zyrtarët e ALUIZNI-t

  Nga auditi i Kontrollit të Lartë të Shtetit mbi punën e dy vitëve të Drejtorisë së ALUIZNI-t në Lushnje, nga Shtatori i 2015 në Dhjetor të 2017, rezultuan një seri shkeljesh të zyrtarëve të këtij institucioni. Që nga legalizimet e jashtëligjshme, për objekte të cilat shkelnin brezin mbrojtës të...
 • Prokuroria ankimon lirimin e Xhikës

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar vendimin e Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda për të liruar nga paraburgimi ish-kreun e Autoritetit të Rrugëve, Dashamir Xhika. Për ish-zyrtarin, që akuzohet për abuzime me projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, Gjykata e Apelit e ndryshoi masën në arrest shtëpie me...
 • Kallëzohen në prokurori 11 zyrtarë dhe ish zyrtarë ish-komunash

  11 zyrtarë dhe ish-zyrtarë të ish-komunave Blinisht, Ungrej dhe Zejmen në Lezhë janë kallëzuar në Prokurori nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për shpërdorim të detyrës, shkelje të barazisë në tendera dhe përdorim të fondeve pa dokumentacion mbështetës. Auditimi i përket periudhës nga 1 Janari 2013 deri në 31...
 • Polici përgjohej për disa muaj, zbulohen “pazaret” për proceset gjyqësore

  Hetimet për efektivin e policisë Haki Dyli, të përfshirë në akte korrupsioni, kishin nisur që në Janar të këtij viti. Përgjimet e bisedave telefonike tregojnë shumë komunikime të tij me persona të tjerë, ku bëhen pazare, në këmbim të favoreve nga gjyqtarë të Gjykatës së Durrësit. Efektivi i policisë...
 • 3.4 milionë Eurot në Durrës, jepet sot masa e sigurisë për të ndaluarit

  4 personat e ndaluar si posedues të 3.4 milionë eurove në Durrës janë paraqitur në Gjykatën e Durrësit për masën e sigurisë. Ata janë Edi Lika, Klevi Lika, Agim Çeka dhe Alban Mollaymeri. Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për të gjithë të arrestuarit. Ndërkohë mësohet se gjatë marrjes...
1 2 3 8
Emisione