prokuroria e Sarandës

  • Si u 7-fishua sipërfaqja e tokës që përfitoi familja në Sarandë (Video)

    Përfitimi i një sipërfaqe toke me dokumente të dyshimta është denoncuar sonte nga emisioni investigativ “Stop” në Tv Klan. Rasti ka ndodhur në Sarandë, ku familja Gruma ka përfituar rreth 85 mijë metra katrorë në vitin 1994, kur në fakt i takonte 12 mijë metër katrorë, pra kjo sipërfaqe...
  • STOP – EMISIONI 198 (SEZONI 4)

    Përgjime shqiptare Dako-Avdylaj në mediat gjermane. Gazeta gjermane Bild ka publikuar të tjera përgjime mes eksponentëve të bandës së Avdyljave dhe kryetarit të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.Në bisedat e përgjuara dalin në pah lidhjet mes pushtetit e krimit. Avdulajt kërkojnë favore e kërcënojnë punonjës të UKD e institucioneve...
  • STOP – EMISIONI 172 (SEZONI 4)

    Loja me vezët e pashkës/ stinë zgjedhjesh në Shqipëri e Europë. Ditën e djeshme mediat transmetuan pamjet e takimit Vucic-Mogherini, që vec të tjerash, thyen edhe vezët e Pashkës.Sot dy muaj nga zgjedhjet lokale, partitë opozitare, që nuk janë regjistruar në proces, takuan presidentin Meta në përpjekje për të...
Emisione