Ramush Haradinaj

 • Haradinaj: Pezullojmë taksën nëse Serbia njeh Kosovën

  Pas kthimit nga vizita zyrtare në Berlin, kryeministri Ramush Haradinaj tha se në takimin me Kancelaren gjermane është vërtetuar serioziteti i Kosovës, në çështjen e dialogut. Ndërsa ka përmendur dy opsione për suspendimin eventual të taksës. “Qëndrimi im është konsistent, janë dy opsione. Ose një vendim i madh, pra...
 • Haradinaj, sot takimi me Merkel

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbërritur në Berlin në kuadër të një vizite një ditore, ku do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel. Fillimisht kreu i ekzekutivit kosovar është takuar me Grupin Parlamentar për Evropën Juglindore të Bundestagut. Haradinaj, u shpreh se këto takime kanë për qëllim...
 • Haradinaj dhe KFOR-i: Situata në Kosovë e qëndrueshme

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe komandanti i KFOR-it, gjeneral major Lorenzo D’Addario, vlerësuan se situata e sigurisë në Kosovë është e qetë dhe qëndrueshme. Siç njofton kabineti i kryeministrit të Kosovës, Haradinaj priti të hënën komandantin e misionit paqeruajtës të NATO-s, me të cilin bisedoi për zhvillimet aktuale...
 • Haradinaj mbështet tezën e Thaçit

  Një deklaratë e Presidentit Thaçi bërë në 20-vjetorin e operacionit “Shigjeta” në Pashtrik për një shtet të përbashkët, ku shqiptarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës të jetojnë pa kufij, ka gjetur mbështetjen e Kryeministrit Haradinaj. Kreu i qeverisë së Kosovës e ka quajtur një projekt historik, duke shtuar...
 • Rama: Ramushi fatkeqësisht ka gënjyer (Video)

  Kryeministri Edi Rama u pyet edhe për akuzat e Kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, i cili deklaroi se në samitin e Berlinit, Rama i kishte bërë presion për të hequr taksën me Serbinë. Kryeministri shqiptar tha se homologu i tij kosovar gënjen dhe se e vetmja gjë që i është...
 • Haradinaj akuza Mogherinit

  Në një konferencë për mediat, Ramush Haradinaj ka thënë se tani Gjermania dhe Franca kanë marrë në duar të sigurta procesin e dialogut pas Samitit të Berlinit. Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës: Mogherini tha në Tiranë hiqeni taksën se ua ndaj Kosovën menjëherë. Është hequr nga duart e Mogherinit dhe...
 • Paskal Milo tregon aleancat mes politikanëve të Shqipërisë dhe Kosovës (Video)

  Emisioni “Opinion” në Tv Klan ka trajtuar mbrëmjen e sotme debatin në distancë mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj pas Samitit të Berlinit lidhur me taksën e Kosovës ndaj Serbisë. Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Paskal Milo, i ftuar në “Opinion”, ka treguar aleancat mes politikanëve të...
 • Haradinaj: Nuk lejoj ndarje mes shqiptarëve

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar bashkërendim të aktiviteteve Kosovë Shqipëri në mënyrë që të forcohen më shumë raportet ndërmjet dy vendeve. Gjatë takimit që ka pasur me një delegacion të partive opozitare nga Shqipëria të kryesuar nga Fatmir Mediu, Haradinaj i ka njoftuar ata për progresin që...
 • Haradinaj: Kosovë, urime liberalizimi i vizave

  Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj, ka thënë sot se Gjermania është pro që të liberalizohen vizat për Kosovën. Ai ka thënë se e ka marrë në Berlin gjatë samitit konfirmimin e ministrit të Brendshëm gjerman, Horst Seehofer, për këtë proces. “Seehofer na ka pritur në oborr dhe rrugës për në...
 • NE KURTHIN E PITER PAN!

  Alketa dhe femijet ne audicione! Ramush Haradinaj! Bleona Qerreti!  ...
 • “A jeni ju shokë të mirë”?

  I ftuar në spektaklin “Në Kuthin e Piter Pan” në Tv Klan, Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u është përgjigjur pyetjeve të fëmijëve, por edhe të drejtueses Alketa Vejsiu. Në studion e “Në Kurthin e Piter Pan” u shfaq një foto e Kryeministrit Haradinaj me Kryeministrin Edi Rama, ku...
 • Pyetjet që vunë në siklet Kryeministrin Haradinaj “Në Kurthin e Piter Pan”

  Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” në Tv Klan. Drejtuesja e spektaklit, Alketa Vejsiu, i bëri disa pyetje Kryeministrit Haradinaj, për të cilat tha se ishte konsultuar me bashkëshorten e tij, znj. Anita, e cila në...
 • Haradinaj: Në Berlin do kërkoj liberalizmin e vizave

  Për Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, Evropa ia ka borxh Kosovës liberalizmin e vizave. Ai për këtë çështje do të flasë edhe në Samitin e Berlinit me dy udhëheqësit kryesorë, Angela Merkel dhe Emmanuel Macron. Ndërsa nuk beson se në këtë Samit do të ketë negocim për territorin e...
 • Përballja e Kosovës me Serbinë

  Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përsëritur qëndrimin e tij se nuk do të lejojë të ndryshohen kufijtë e Kosovës. Në vendin e tij të lindjes, Haradinaj ka thënë se asnjëherë nuk ka bërë veprime kundër interesave të atdheut. Ka thënë se një ditë do të skuqen ata që...
 • Haradinaj përplaset verbalisht me Federica Mogherinin

  Gjatë pjesëmarrjes në debatin e organizuar në Prishtinë nga “Instituti Epik” në 3-vjetorin e “Marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit”, ka pasur përplasje verbale mes Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe Shefes së Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova. Mediat kosovare raportojnë se kreu i ekzekutivit Haradinaj është shprehur qartë se përfaqësuesja e...
 • Haradinaj: Kosova gjithnjë mirënjohëse ndaj NATO-s

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se ndërhyrja e forcave të NATO-s para 20 viteve ndali aksionin gjenocidal mbi popullin e Kosovës. Në një letër dërguar Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, kryeministri Haradinaj tha se “populli i Kosovës do të jetë gjithmonë falenderues për kontributin e NATO-s...
 • Haradinaj thirrje SHBA dhe BE

  Me tregtinë e lirë Kosovë-Serbi e ka ndërlidhur kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nisjen e punimeve në rrugën magjistrale Prishtinë-Mitrovicë. Pas paralajmërimit të krerëve të shtetit serb për një nismë të re të Francës e Gjermanisë për zhbllokimin e dialogut, Haradinaj ka thënë se interesi i Kosovës është që...
 • Thaçi dhe Haradinaj, presin Këshilltarët amerikanë të Sigurisë

  Rreth 2 orë ka zgjatur takimi i presidentit të Kosovës dhe kryeministrit me zyrtarët e Këshillit Kombëtar të Sigurisë së SHBA-së. Haradinaj doli rreth gjysmë ore para se të përfundonte takimi, por nuk dha detaje duke thënë se për gjithçka do të flasë nesër. Edhe zyrtarët amerikanë preferuan të...
 • Haradinaj: Mogherini po bën dialog të fshehtë

  Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj e ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini për dialog gjysmë të fshehtë. Duke iu kundërpërgjigjur kërkesës së saj për heqjen e taksës, që të vazhdohet dialogu me Serbinë, ai ka thënë se është pro vazhdimit të dialogut, por ashtu si i ka hije....
 • Marrëveshja me Serbinë, Haradinaj: Nuk kemi për të dhënë troje dhe kufij

  Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, thotë se çështja e marrëveshjes me Serbinë është e hapur dhe se ajo duhet të ndodhë me kufijtë ekzistues që ka Kosova. “Proceset e shtetndërtimit nuk janë të lehta, nëse kthehemi në 1912 e kuptojmë që nuk është i lehtë themelimi dhe te Amerika...
1 2 3 9
Emisione