Rihanna

 • Rihanna plane për dasmë

  Rihanna ka dalë jashtë kornizave dhe ka folur hapur për dashurinë dhe planet për martesë. Në një intervistë për “Magazine”, ajo i dha përgjigje çdo pyetjeje që iu drejtua pa ju shmangur atyre. Rihanna ka treguar se lidhja e saj me Hassan Jameel është një ndër gjërat që i...
 • Rihanna bashkohet me Jay Z

  Bashkëpunimi i parë i Rihannës me Jay Z, “Umbrella”, rezultoi të ishte pikënisja e një suksesi te pandalshëm për këngëtaren nga Barbados. E teksa fama e saj është tashmë e padiskutueshme, dyshja duket se mund të rikthehet me një tjetër hit. Rihanna dhe Jay-Z janë parë në shoqërinë e...
 • Rihanna hedh në gjyq të atin

  Marrëdhënia babë dhe bijë, duket se për Rihannën nuk ekziston nëse bëhet fjalë për biznes. Këngëtarja e ka hedhur në gjyq të atin Ronald Fenty, me pretendimin se ka përdorur mbiemrin e tyre për të zgjeruar biznesin e tij “Fenty Entertainment”. Kompania merret me zbulimin e talenteve të reja...
 • “Santa” Rihanna

  Rihanna u ka bërë një dhuratë speciale të gjithë fansave të saj për Krishtlindje. Edhe pse pak herët, ajo ka publikuar disa foto të nxehta me motivacione të festave të fundvitit. Në komentin e fotos e quan veten “Santa Riri”, teksa fansat i kanë dhënë miliona pëlqime dhe mijëra...
 • Femrat që diktojnë modën

  Nëse bëhet fjalë për veshje dhe tendencat e fundit, të famshmit diktojnë zgjedhjet e njerëzve të thjeshtë. Ashtu si çdo vit kompania e modës Lyst ka publikuar listën me 20 femrat më me influencë në botën e modës. Përzgjedhja është bërë duke marrë në konsideratë veshjet e yjeve të...
 • Të ftuarat speciale të Rita Orës

  Festa e Rita Orës për Halloween mbrëmjen e djeshme ishte zgjedhja e duhur. Rita ka ftuar në festën e saj personazhe si Rihanna dhe Kate Moss, që nuk zhgënjyen me kostumet e tyre të frikshme. Rihanna dallohej lehtësisht, edhe pse e kishte fytyrën të pikturuar në ngjyrën rozë, ndërsa...
 • Tituj dhe përgjegjësi të reja për Rihannën

  Rihanna gjithmonë i ka përqafuar rrënjët e saj në Barbados dhe tashmë ajo ka një titull të ri në vendin e saj. Shërbimi Informativ i Qeverisë së Barbados njoftoi sot se Rihanna (emri i vërtetë i së cilës është Robyn Fenty) është emëruar Ambasadore e Jashtëzakonshme dhe e Plotfuqishme....
 • Nga sfilata e Rihanës në maternitet

  Rihanna pushtoi Javën e Modës me një sfilatë drithëruese, ku prezantoi koleksionin me veshje të brendshme të “Savage x Fenty”. Në sfilatën e veshjeve të saj ra në sy modelja shtatzënë Slick Woods, e cila u shfaq e veshur me të brendshme. Modelja dhuroi dhe nja nga surprizat më...
 • Foto/ Gigi dhe Bella Hadid të përzgjedhurat e Rihannës për projektin e saj

  Si modelet më të bukura të momentit, asnjë pistë nuk është e plotë pa Gigi dhe Bella Hadid. Pra, natyrisht, Rihanna zgjodhi dyshen për të udhëhequr prezantimin e linjës së saj të kozmetikës dhe me atë  të brendshmeve për femra në New York. Ndërsa 23-vjeçarja Gigi hapi sfilatën me...
 • Rikthehet Rihanna

  Rihanna është në majat e karrierës së saj në biznes. 30-vjeçarja po korr sukses me linjën e saj të kozmetikës dhe me  atë të të brendshmeve për femra. Ndërsa përsa i përket aspektit si këngëtare, ajo ka berë mungesa në tregun muzikor. Që nga viti 2016, pasi lançoi albumin...
 • Të gjithë do të donin të ishin në vendin e Cara-s

  Rihanna dhe Cara Delevingne tërhoqën vëmendjen e të gjithëve mbrëmjen e së hënës, gjatë premierës së filmit Valerian and the City of a Thousand Planets në Londër. Por miqësia e ngushtë që kanë jashtë ekranit i dha mundësinë Cara Delevingne të bënte humor me paraqitjen e tyre në këtë...
 • Rihanna në një histori të re dashurie

  Pas historive të dashurisë me këngëtarë si Chris Rock, Drake, apo edhe fiksimi i shumëpërfolur për yllin e NBA, Lebron James, Rihana duket se ka nisur një tjetër romancë. Këngëtarja 29-vjeçare është fiksuar nga paparacët në momente intime me Hassan Jameel, trashgimtar i një prej familjeve më të mëdha...
 • Rihanna shfaq të gjithë sensualitetin në pushime

  Rihanna ka marrë disa ditë pushime nga studiot e regjistrimit për t’u ç’lodhur nën diellin meksikan. Këngëtarja 29-vjeçare, u fotografua nga paparacët teksa vinte kremin e diellit. Tepër sensuale, nën bikinit portakalli, fotografitë e Rihanës bënë xhiron e mediave rozë. Me linjat e saj perfekte kthyer nga dielli, këngëtarja...
 • Të gjithë sytë nga “Zonjusha me të kuqe”

  Kur vjen puna për të tërhequr vëmendjen, ajo di gjithnjë si t’ia dalë mbanë. Megjithatë, këtë herë Rihanna dukej edhe më e mrekullueshme teksa u shfaq me një fustan të kuq elegant. 28 – vjeçarja u fotografua në rrugët e New York. Ajo dukej tepër elegante dhe tërheqëse, ndërsa...
 • Zika, Rihanna anulon koncertin në Kolumbi

  Këngëtarja e njohur e muzikës R&B, Rihanna ka anuluar një koncert të planifikur për muajin Shtator në kryeqytetin kolumbian, Bogota. Artistja, e cila sapo ka publikuar dhe një klip të ri, ka vendosur që të mos jetë pranë fansave në koncert, si pasojë e frikës për përhapjen e virusit...
 • Video/Rihanna vjen me një këngë jashtëtokësore

  Titullohet “Sledgehammer” dhe është klipi i fundit i publikuar nga këngëtarja e njohur, Rihanna. Kënga vjen si kolona zanore e filmin ‘Star Trek Beyond’ dhe klipi i saj është konceptuar me tematikën e filmit të famshëm, që trajton temën e jashtëtokësorëve dhe galaktikave të tjera. Muzika e këngës ëshë...
Emisione