Rita Ora

 • Rita Ora vjen me një tjetër rol në kinema

  Pas suksesit në muzikë, Rita Ora duket se synon edhe kinematografinë. Këngëtarja shqiptare është bërë pjesë e filmit “Detective Pikachu”. Projekti i cili është frymëzuar nga seria e famshme e filmave të animuar “Pikachu”, e sjell Ritën në rolin e një doktoreshe. Duke shprehur krenarinë e të qenit pjesë...
 • “Rita Ora e kthen Italinë në Shqipëri”

  Kudo që shkon Rita Ora nuk nguron të tregojë origjinën e saj. Aktualisht ajo ndodhet në Itali, ku ka zhvilluar dy koncerte. Por pasi ka kënaqur fansat, Rita ka preferuar t’i dhurojë vetes një mbrëmje të paharrueshme. Këngëtarja me famë botërore u është bashkuar shqiptarëve të tjerë që ishin...
 • “Billboard” vlerëson suksesin e artisteve shqiptare

  Nuk është hera e parë që artistët shqiptare në botë tërheqin vëmendjen e mediave. Këtë herë Dua Lipa, Bebe Rexha, Rita Ora, Ava Max dhe Njomza kanë qenë në fokus të revistës amerikane Billiboard, e cila u ka dedikuar atyre një shkrim. Duke u bazuar tek sukseset e vajzave...
 • Rita Ora rikthehet në Prishtinë

  Rita Ora ka befasuar të rinjtë nga e gjithë Kosova që merrnin pjesë në një ngjarje të organizuar nga UNICEF-i. Ajo tha se është mahnitur me punën e të rinjve që po bëjnë në Kosovë, duke thënë se nuk do të kursej kontributin e saj për fuqizimin e tyre....
 • Të ardhurat nga modelingu, Rita Ora i jep për bamirësi

  Për Rita Orën nuk ka pushim, një vit i mbushur me koncerte, këngë të reja, por edhe bashkëpunime me firma të njohura ku ajo do të jetë imazh. Bashkëpunimi më i fundit është ai me firmën ‘Escada’ në New York. Përmes një fotoje në Instagram, ajo ka prezantuar dizanjin...
 • Grekët përgëzojnë artistet shqiptare

  Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Rita Ora kanë qenë pjesë e një shkrimi të revistës së njohur greke “Athens Voice”. Ndryshe nga çfarë jemi mësuar të lexojmë artikuj grekë ku ofendohen shqiptarët, këtë herë ka qenë një surprizë përmbajtja e tij. “Idhujt botërorë të pop-it nga Shqipëria” nis artikulli, duke...
 • Rita Ora, një tjetër sukses

  Muzika e saj dëgjohet gjithandej, por këtë herë “Soul Survivor” e Rita Orës është kthyer në himn. Këngëtarja e famshme me origjine nga Kosova dhe Serena Williams janë protagonistet e reklamës më të re  të kompanisë “Bumble” për Super BoUl. Bumble, aplikacioni cili inkurajon femrat të krijojnë miq në...
 • Rita Ora sfidon dimrin

  Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka zgjedhur ti thotë stop të ftohtit për të shijuar temperaturat e larta. Ajo ka lënë lënë Europën e ftohtë dhe këto ditë gjendet në Maldive. 28-vjeçarja ka publikuar disa foto të nxehta në rrjetet sociale me bikini ku duket më së miri...
 • Rita Ora në një marrëdhënie të re

  Thashethemet për një romancë të mundshme mes Rita Orës dhe Andrew Garfield janë shtuar kur ata u panë duke shëtitur në krahët e njëri-tjetrit në rrugët e Londrës. 28-vjeçarja kishte veshur një pallto dhe kapele me kuadrata të kuqe dhe të zeza dhe mbante në duar dy qese me...
 • Rita Ora kalon Dua Lipën

  Rita Ora dy ditë më parë ka publikuar albumin e saj të ri “Phoenix”, i cili u prit shumë mirë nga publiku. Ende pa u bërë 24 orë, albumi u rëndit i pari në tabelën botërore të iTunes. Ndërsa sot Rita në platformën “Spotify”, ka kaluar në renditje shqiptaren...
 • Rita Ora në qendër të kritikave

  Jemi mësuar që të krenohemi me të teksa duartrokitet nga fansat në mbarë botën, por këtë herë Rita Ora është kritikuar si kurrë më parë. Performanca e saj për “Ditën e Falenderimeve” në Shtetet e Bahkuara të Amerikës është konsideruar si më e keqja e të gjitha kohërave. Në...
 • “Kë të marr e kë të lë”

  Kë të marr e kë të lë. Kjo është situata në të cilën ndodhet Bebe Rexha. Këngëtarja vetëm në një javë është parë në evente të ndryshme, disa herë me Dua Lipa, e në disa të tjera me Rita Ora. Këto dy të fundit dihet që nuk komunikojnë me...
 • Të ftuarat speciale të Rita Orës

  Festa e Rita Orës për Halloween mbrëmjen e djeshme ishte zgjedhja e duhur. Rita ka ftuar në festën e saj personazhe si Rihanna dhe Kate Moss, që nuk zhgënjyen me kostumet e tyre të frikshme. Rihanna dallohej lehtësisht, edhe pse e kishte fytyrën të pikturuar në ngjyrën rozë, ndërsa...
 • Rita Ora habit fansat

  Edhe pak ditë na ndajnë nga festa e përvitshme e Halloweenit, tashmë me ndërkombëtarizim edhe në Shqipëri. Këto ditë të gjithë mendojnë për kostumin më të frikshëm dhe maskën më të mirë për të impresionuar njerëzit përreth. Por kurioziteti më i madh qëndron tek karakteret që njerëzit e famshëm...
 • Provokon sërish Rita Ora

  Rita Ora i ka lënë pak imagjinatës me foton e publikuar së fundmi në llogarinë e saj në Instagram. Krejtësisht nudo, veshur vetëm një palë doreza lëkure të kuqe, të cilat i shtojnë dozat e trasgresivitetit, me duart që kanë mbuluar në mënyrë modeste pjesët intime, rita kishte qëllim...
 • Taylor Swift dominon American Music Awards

  Taylor Swift ka dominuar ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards, e cila u mbajt në Los Angelos. Popstari fitoi tre çmime, albumi më i mirë pop rock, turi më i mirë dhe atë më të rëndësishmin; artistja e vitit. Camilla Cabello ndërkohë u vlerësua si artistja e...
 • Rita Ora publikon klipin e ri (Video)

  E bukur, sensuale dhe shumë seksi, kështu shfaqet Rita Ora në klipin e saj të fundit. Bëhet fjalë për këngën e titulluar “Let You Love Me”, pjesë e albumit të saj më të ri “Phoenix”. ‘Let You Love Me’ është publikuar audio në YouTube pak para klipit ashtu siç...
 • Maroon 5 në Super Bowl

  Banda e njohur muzikore Maroon 5 pritet që të përformojë në ceremoninë e Super Bowl 2019. Eventi do të paraprijë ndeshjen e madhe të finales së kampionatit të futbollit amerikan. Vitin e kaluar, në këtë event interpretoi Justin Timberlake, por performanca nuk u prit mirë nga publiku. Kjo gjë erdhi...
 • Rita Ora i jep fund pritjes 6-vjeçare

  Rita Ora këtë vit do të nxjerrë albumin e saj të dytë, pas 6 vitesh pritje. Edhe pse ende nuk ka një emër, këngëtarja me origjinë shqiptare është shprehur e sigurt se projekti i ri i saj do të publikohet këtë vjeshtë. Mësohet se albumi do të përmbajë krysisht...
 • Foto/ Rita Ora dhe Bebe Rexha, puthje në buzë

  Rita Ora ishte e vetmja nga këngëtaret me origjinë shqiptare që mori një çmim në Video Music Awards. Bashkë me të ishte edhe shqiptarja tjetër Bebe Rexha. Të dyja kanë pasur bashkëpunime muzikore, por duket se janë edhe shumë mike të mira. Teksa kalonin në tapetin e kuq nën...
Emisione