ROMIR ZALLA

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 651!

  Lulzim Basha – Revolte e popullit apo revolte e Pallatit? Fitim Zekthi dhe Arjan Curi – Debati / Si t’u duk Lul Basha? Sazan Guri dhe Blendi Sulaj – “Ja perse refuzova te behem deputet”! Po ti kush je? Kristi Bardi, aktorja mes Londres dhe Tiranes! Teater / “Antigona”...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 638

  Monika Kryemadhi – Mona e Metes apo Mona e LSI? Arian Curi dhe Erald Kapri: Debati – Si tu duk Mona? Sazan Guri – Debati: Unaza e re, kush ka te drejte? Olsi Tatou – Trendi i fundit ne Tirane! Teatri i Kicos – “Jashte deres” te pedonalja!...
 • “Tri Gra dhe Misugi”, Suela Bako dhe Romir Zalla sjellin shfaqjen japoneze (Video)

  Ata kanë 15 vite të martuar, por janë njohur dhe dashuruar prej 20 vitesh. Por Suela Bakon dhe Romir Zallën i bashkon edhe një dashuri tjetër, është ajo për skenën dhe teatrin. Së fundmi, ata të dy i kemi parë edhe si regjisorë përveç se aktorë në shfaqjet teatrale....
 • RUDINA – ELONA NALLBANI RREFEN PASION E SAJ PER BALETIN; SUELA BAKO DHE ROMIR ZALLA SJELLIN NE SKENE SHFAQJEN “TRI GRA DHE MISUGI”!

  Të ftuar: Elona Nallbani – Pedagoge Ajo është me profesion balerinë dhe shpesh e kemi parë në spektakle televizive, gjithashtu edhe si soliste në Teatrin e Operas dhe Baletit për vite me rradhë. Por thuajse prej afro 1 viti ajo vendosi të shkëputet nga skena e baletit, për t’iu...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 632

  Të ftuar: Edi Rama Intervista: “Fake, no fake|” Intervista: “A vejm bast” Fitim Zekthi, Arjan Curri Intervista: “Edi Rama i ekranit” Romir Zalla, Suela Bako Intervista: “Tri grate e Misugit” Intervista: “Grate e Romir Zalles” Sotir Qirjaqi Branimir Agovi, Denis Skura, Renisa Lacka, Solen Alla, Ivana Hoxha,...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 630

  Të ftuar: Kastro Zizo, Eneda Tarifa, Robert Berisha Intervista: “Cuna dhe Goca” Gent Zenelaj, Romir Zalla, Driada Dervishi, Monika Lubonja, Sokol Angjeli, Donald Shehu, Alban Musa, Alesia Xhemalaj Intervista: “Te gjithe per dreq” Era Rusi Intervista: “A po te dhemb dashnia Era?” Koloreto Cukali, Issa Joe, Ervin bejleri,...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 617

  Të ftuar: Anxhela Peristeri – Muzike / Anxhela e cmendur nga dashuria Intervista – “Cmendurite e Anxheles” Enxhi Cuku – Kinema / Enxhi na rrefen « Internimin » e dashurise Intervista – “Dashuri ne bunkerin komunist” Era Rusi – Muzike / Era na prek « Telat e zemres »...
 • “Komedia që shkon për dreq”

  Është radha e Tiranës për të parë “Komedia që shkon për dreq”, pas Durrësit dhe Korçës. Nga e enjtja ekipi i përzgjedhur nga regjisorja Driada Dervishi për veprën britanike që në 2015 meritoi çmimin “Laurence Olivier” si “Komedia më e mirë e re”, vjen në Teatrin Kombëtar. Përmbajtja: Romir...
 •  “Poeti” , shpërdorimi i talentit për mbijetesë

  Projektimi i filmave shqiptare në kinema nuk janë ngjarje të zakonshme në përditshmërinë e ngjarjeve kulturore të Tiranës. Edhe kur ata shfaqen ajo ndodh vetëm për një mbrëmje. Pa hyrë në analizën e produktit artistik, është atributi i kritikës, dy argumentet janë, interesi i ulët i publikut dhe pikësynimi...
 • Romir Zalla dhe Suela Bako rrëfejnë historinë e dashurisë 

  Romir Zalla dhe Suela Bako janë të dy aktorë të njohur që krahas jetës kanë ndarë dhe disa projekte të përbashkëta. Ata ishin sot të ftuar në studion “Rudina” në Tv Klan për të rrëfyer historinë e dashurisë dhe sekretet e jetës së bashkë. Prej gati 20 vitesh çifti...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 601

  ELTON ILIRJANI – Historia e Eltonit / Dikur luante me kukulla, sot numëron 7 milionë euro Intervista: “PROUD TE BE GAY” GENT ZENELAJ, NERITAN LICAJ, BEN DERHEMI, LUL ZEQJA, LAERT VASILI, ROMIR ZALLA, GENCI FUGA, EMA ANDREA, ANILA BISHA, LULI HOXHA Aktorët apo Edi Rama? Kush e fiton betejën...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 586

  EDI RAMA – ‘Tahiri Gate’ Intervista: “SEKRETARIA TELEFONIKE E EDI RAMËS” INIS GJONI, GENTI ZENELAJ, ROMIR ZALLA, MET XHELILI, ERVIN BEJLERI, BES BITRAKU, ROZANA RADI, ANNAIS LIKA – Teatër / ‘Çifti i çuditshëm’ në skenën e TK Intervista: “ÇIFTI I ÇUDITSHËM” GUIDO BASSI, EMEKA NKEKE – Shëndeti / Super...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 565

  BEN BLUSHI Meta President: Ç’do të thotë kjo për Edi Ramën? Meta President: Ç’do të thotë kjo për Lul Bashën? Meta President: Ç’do të thotë kjo për Sali Berishën? Meta President: Ç’do të thotë kjo për Libra-n? Meta President: Ç’do të thotë kjo për Vettingun? Intervista: “PRESIDENTI I RI...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 542

  MIRELA RUKO – ‘Po ti kush je?’ Mirela Ruko studentja që skuqi flokët e Ministres së Arsimit me salcë E ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë”, në Televizionin Klan, ka qenë Mirela Ruko, studentja e cila një ditë më parë hodhi salcë mbi Ministren e Arsimit, Lindita Nikolla....
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 534

  Të ftuar: BRAMATAN – Free Style / Bramatan ‘cmend’ Gjermanine NIKOLIN JAKA – Hashash & Prostitucion : A duhen legalizuar dhe ne Shqiperi? Intervista: “VITI 2026: TE GJITHE ME TREFLETSH NE GOJE” ERVIS ILJAZAJ ARLIND QORRI – Publik apo Privat? Rikthehet debati per arsimin e larte SOTIR QIRJAQI –...
Emisione