Rudina Hajdari

 • Hajdari: Vendimin për Metën e merr vetëm Gjykata Kushtetuese (Video)

  Deputetja Rudina Hajdari deklaroi nga foltorja e Kuvendit se gjykimin mbi vendimin e Presidentit, Ilir Meta e merr vetëm Gjykata Kushtetues. “Ne vetëm mund të konstatojmë mbi aktin e Presidentit, gjykimin mbi vendimin e Presidentit e merr vetëm Gjykata Kushtetuese dhe ne duhet të jemi shumë të qartë. Sipas...
 • Hajdari: Rama ka më shumë fjalë. Opozita proteston kur kryeministri është pushim (Video)

  Rudina Hajdari nuk i ka kursyer edhe këtë herë akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama si dhe ndaj opozitës që është jashtë parlamentit. Gjatë fjalës së saj në Kuvend, Hajdari tha se Rama ka më shumë fjalë sesa vepra. “Kam ardhur të them disa të vërteta. Sot kemi një njëri...
 • Plotësohet komisioni i reformës zgjedhore

  Parlamenti do të votojë për zgjatjen e mandatit të Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore deri në fund të Nëntorit të këtij viti, përfaqësimin në të të përfaqësueseve të grupeve të reja parlamentare dhe përfshirjen si objekt shqyrtimi të ndryshimit të sistemit zgjedhor. Kryetarja e Grupit Parlamentar demokrat, Rudina...
 • Astrit Patozi sqaron pozicionin e Rudina Hajdarit në partinë e re

  Koordinatori i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka sqaruar pozicionin e deputetes Rudina Hajdari nëse do të jetë pjesë e kësaj partie të re. I ftuar në “Mbrëmje në ABC” me gazetaren Mirela Milori, Patozi pohoi se ka biseduar me Rudina Hajdarin dhe i ka bërë ofertë që t’i...
 • Patozi në krye të partisë Bindja Demokratike

  Forca më e re politike Bindja Demokratike tashmë ka gati 3000 firma për t’u regjistruar në Gykatën e Tiranës. Procedura ligjore pritet të formalizohet paraditen e së martës që përkon edhe me afatin e fundit të regjistrimit të partive politike në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve për garën elektorale të...
 • Hajdari e Patozi krijojnë parti të re

  “Edhe pse nuk ka shumë kohë ne duam të mos i lëmë demokratët pa një alternativ në 30 Qershor”.  Dhe Rudina Hajdari nuk ka humbur kohë. Dy ditë pas kësaj deklarate deputetja e zgjedhur në krye të grupit të ri parlamentar demokrat, së bashku me ish –nënkryetarin e Partisë...
 • Hajdari: Mund të hyjmë në zgjedhje si alternativë

  Deputetët e rinj në Parlament janë regjistruar në 2 grupe parlamentare. Të ardhurit nga listat e demokratëve do të kenë kryetare të grupit të tyre parlamentar Rudina Hajdarin, ndërsa deputetët e ardhur nga listat e LSI kanë zgjedhur të regjistrohen si grup i pavaruar dhe për kryetar kanë votuar...
 • Hajdari: PS i shtrin dorën opozitës vetëm për ndërkombëtarët (Video)

  Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ishte e ashpër gjatë fjalës së saj në Kuvend.  Hajdari, tha se PS  dhe konkretisht ish ministri Damian Gjiknuri i shtriu dorën opozitës ndërkohë që kjo e fundit nuk është më në Kuvend, por e gjitha kjo po bëhet për të plotësuar kërkesat...
 • Rudina Hajdari: Sistemi politik nuk është shkëputur nga regjimi i kaluar

  Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari, e cila nuk dorëzoi mandatin, ka thënë gjatë fjalës së saj në seancën e sotme parlamentare se kasta politike nuk është shkëputur nga regjimi i para 30 viteve. Ajo foli për protestën e studentëve, duke thënë se revolta e tyre u përça nga...
 • Rudina Hajdari: Qëndrimi në Parlament, vendimi i duhur

  Rudina Hajdari, deputetja e Partisë Demokratike e cila nuk ka hequr dorë nga mandati i saj, thotë se qëndrimi në Parlament është vendimi i duhur. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Rudina Hajdari shprehet se kur është marrë vendimi i Partisë Demokratike për të djegur mandatet, ajo nuk...
 • 2 deputetë të PD nuk firmosin lënien e mandatit

  Pjesa më e madhe e deputetëve të Partisë Demokratike e firmosën menjëherë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar kërkesën për lënien në mes të mandatit të tyre në Kuvend. Por dy prej të zgjedhurve të Partisë Demokratike mungojnë në këtë listë. Bëhet fjalë për deputetët Rudina Hajdari dhe Myslym Murrzi,...
 • Hajdari: Jeni të gjithë hajdutë

  Vetëm pak ditë pasi njoftoi se ishte gati të linte mandatin e deputetes, demokratja Rudina Hajdari ka shpërthyer në akuza ndaj politikës nga foltorja e Parlamentit duke mos kursyer as të vetët, të cilët prej më shumë se 5 muajsh kanë bojkotuar Kuvendin. Ndryshimi i klasës politike të cilën...
 • Vajza e Azem Hajdarit shpërthen kundër PD

  “Jam gati të le mandatin dhe tu bashkohem studentëve.”  Pas këtij premtimi të guximshëm në 8 Dhjetor, deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari, vajza e liderit të Lëvizjes Studentore 28 vjet më parë dhe një prej themeluesve të kësaj partie, Azem Hajdari ka shpërthyer në kritika të forta ndaj partisë...
 • Kujtohet 8 Dhjetori 1990 në Qytetin Studenti

  28 vjet pas protestës studentore që rrezoi regjimin komunist, krerët e Partisë Demokratike thonë se ka ardhur koha që ajo të përsëritet. Kur protesta e studentëve ka hyrë në ditën e saj të 5 përpara Ministrisë se Arsimit për ish Kryeministrin Sali Berisha dhe kryetarin e PD, Lulzim Basha...
 • RUDINA – RUDINA HAJDARI; KELLY; MAKE-UP PER HALLOWEEN!

  Të ftuar: Rudina Hajdari – Deputete e PD (në zonën e Laprakës) Kelly – këngëtar Elba...
 • Video/ E bija kujton ditëlindjen e fundit me Azem Hajdarin

  Rudina Hajdari përkujtoi përmes emisionit “Rudina”, babain e saj të ndjerë Azem Hajdari. Deputetja e Partisë Demokratike kujtoi momentet nga ditëlindja e saj e 12-të, si e fundit që festoi me të atin. Ajo tha se është ndjerë mjaft e veçantë atë natë pasi babai i saj i ka...
 • Video/ Hajdari tregon përse iu fut politikës

  Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina”, në Tv Klan. Hajdari rrëfeu gjatë emisionit vështirësitë si deputete e re e parlamentit dhe vendimin për t’u marrë me politikë. “Të flasësh përpara Parlamentit është shumë e vështirë, është përgjegjësi shumë e madhe. Për mua ishte...
 • Vajza e Azem Hajdarit flet për herë të parë në Parlament: Shqipëria ka paguar çmim të rëndë

  Rudina Hajdari, vajza e heroit të demokracisë Azem Hajdari, ka mbajtur fjalimin e saj të parë në Parlament si deputete e Kuvendit të Shqipërisë. Gjatë fjalës së saj, ajo tha se është nder dhe privilegj për të që ndodhet në Parlament, duke ndjekur hapat e babait të saj. Rudina...
 • Rama përkujton Azem Hajdarin

  Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar këtë të martë liderin e studentëve të Dhjetorit, të ndjerin Azem Hajdari. Në 19 – vjetorin e vrasjes së tij, kreu i qeverisë ka zgjedhur që t’i dërgojë një mesazh të veçantë vajzës së tij. “Kënaqësi që sot në sallën e Kuvendit, karrigia e...
Emisione