rudina magjistari

 • “Me tren dhe bukë me vete”, nostalgjia e pushimeve verore para viteve ’90 (Video)

  Nëse sot për të shkuar në plazh duhet të përgatitemi më herët, para viteve ’90 ishte shumë më e thjeshtë. Mjaftonte një trastë me bukë, djathë, domate dhe të kapje trenin. Plazhet më të njohura ishin ato të Durrësit dhe Vlorës, ndërkohë që Himara, Shëngjini dhe Velipoja kishin shumë...
 • Cila është mosha e duhur kur një fëmijë mund të fillojë baletin? (Video)

  Kur është fjala për fëmijët, të ardhmen dhe shkollimin e tyre, prindërit duan që të bëjnë zgjedhjen e duhur. Një fushë që tashmë prindërit e preferojnë shumë për fëmijët e tyre është edhe baleti. Vallëzimi është një formë aktiviteti për vajzat dhe për djemtë dhe që mund të nisë...
 • Piktorja nga Kosova rrëfen emocionet e takimit me Princin Charles (Video)

  Ajo është një piktore e talentuar që nuk pikturon vetëm në telajo, por edhe në qelq. Dardane Hadri ka një lidhje shumë të veçantë me natyrën dhe me peizazhin kryesisht, ndaj ka vendosur t’i quajë të gjitha punimet e saj “Kujtime të peizazhit”. Që prej vitit 1995 ajo jeton...
 • Këngëtari: Kur e pashë për herë të parë thashë: Bo bo (Video)

  Ai është tashmë një këngëtar i njohur që prej 19 vitesh ka ditur të bëj për vete publikun me këngët e tij që janë kthyer në hite. Bëhet fjalë për këngëtarin Sabian Medini, në hapat e të cilit është edhe vajza e tij Kejsi. Pasionin për artin ajo e...
 • “Njëqind vjet vetmi”, vjen kryevepra Marquez nga origjinali në shqip (Video)

  Ajo është një shkrimtare e njohur që është cilësuar si ndër më të mirat në letërsinë bashkëkohore shqipe. Bëhet fjalë për Mira Meksin. Vepra e shkrimtares është përkthyer në disa gjuhë të huaja si dhe është botuar nga disa shtëpi të huaja prestigjoze, ku përmendim botimin e Romanit “E...
 • Trendi i rrobave të banjos Verë 2019 (Video)

  Stina më e bukur e vitit ka çelur zyrtarisht sezonin e saj. Vera tashmë ka ardhur dhe ditët me shi duket sikur u harruan. Disa prej nesh kanë filluar pushimet, e disa të tjerë po përgatiten. Vera e 2019-s ka sjellë një sërë trendesh të reja dhe mund të...
 • “Të gjitha rrugët të çojnë në Tiranë” (Video)

  “Të gjitha rrugët të çojnë në Tiranë”, është pikërisht ky koncerti që do të mbledhë tek Amfiteatri i Tiranës më datë 20 Qershor, disa prej emrave më të mirë të muzikës. Një koncert ky kushtuar Tiranës, skenës së madhe të të gjithë artistëve. Pavarësisht vendit të origjinës, apo daljes së...
 • “Gjënë që kam dashur më shumë në jetë Zoti ma dha me shumicë” (Video)

  Ajo është gazetare dhe moderatore televizive mjaft e njohur. Të shumta kanë qenë programet që ka drejtuar, por ai që e bëri më të njohur ishte “Histori Dashurie”. Së fundmi ajo është larguar nga ekrani për t’ju përkushtuar më tepër familjes së saj. Rastësia e ëmbël ka bërë që...
 • E lidhur me këngëtarin shqiptar? Flet Dojna Mema (Video)

  Ajo është një moderatore e njohur dhe jeta e saj private gjithnjë ka ngjallur kuriozitet tek publiku. Pak muaj më parë në mediat rozë u përfol për një lidhje midis moderatores Dojna Mema dhe kantatutorit e këngëtarit Vlashent Sata. Lidhur me këto lajme, Dojna foli sot në emisionin “Rudina”...
 • Kujtim Prodani rrëfen momentin e vështirë të ndarjes nga jeta të babait të tij (Video)

  Bëhen 30 vite që nga ndarja nga jeta kompozitorit Agim Prodani. Sot përmes emisionit “Rudina” në Tv Klan, djali i tij po ashtu kompozitor Kujtim Prodani kujtoi figurën dhe punën e tij të paçmueshme. Gjatë emisionit ai rrëfeu edhe një nga momentet më të vështira, atë të ndarjes nga jeta...
 • Aktori i humorit e thotë troç: Nuk punohet me gruan (Video)

  Visjan Ukcenaj, i cili ishte i ftuar në programin e përditshëm në Tv Klan, “Ditë për Ditë”, foli për karrierën si aktor por dhe rolin si baba. Pyetja e moderatores nëse kishte punuar ndonjëherë me bashkëshorten e tij Jona, e cila është regjisore, shkaktoi shumë të qeshura në studio....
 • “Annie”, vjen për herë të parë në Shqipëri muzikali i njohur ndërkombëtar (Video)

  “Annie” është një shfaqje shumë e njohur ndërkombëtarisht. Një muzikal jo vetëm për fëmijë, por edhe për të rritur vjen për herë të parë në Shqipëri nga aktorja dhe producentja Monika Lubonja. Kjo shfaqje do të ketë premierën këtë fundjavë më datë 8 Qershor në orën 19:00, në skenën...
 • Efi Gjika, 10-vjeçarja e talentuar publikon klipin e ri (Video)

  Ajo është vetëm 10 vjeç, por është një vajzë shumë e talentuar dhe me shumë ëndrra. Rrugëtimi i saj në muzikë ka nisur suksesshëm që me përfaqësimin e Shqipërisë në “Eurovision Junior 2018”, me këngën “Barbie”. Edhe pse titulli i këngës mban emrin e kukullës më të famshme, mesazhi...
 • Kiara Tito rrëfen të rejat dhe surprizat e sezonit të dytë të “Doktor Plastik”(Video)

  Ajo është një moderatore e re, shumë simpatike, që me stilin dhe mënyrën e saj të të prezantuarit ka bërë për vete publikun që në fillimet e saj. Sapo ka nisur sezonin e dytë si moderatore në Televizionin Klan, në një program shumë interesant që ka në fokus ndërhyrjet...
 • Parashikimi i horoskopit për muajin Qershor sipas Meri Shehut (Video)

  Sikurse çdo fillim muaji, të gjithë jemi kuriozë të dimë parashikimin e fatit sipas astrologjisë dhe yjësisë. Dhe për të treguar më tepër për shenjat më të favorizuara të muajit Qershor, astrologia Meri Shehu ishte e ftuar sot në emisionin “Rudina” në Tv Klan. “Qershori do të jetë një...
 • “E theve”, Inis Neziri vjen me këngën e saj të re (Video)

  Ajo është një këngëtare të talentuar, e cila ndonëse është në fillimet e karrierës, vetëm 17 vjeç, ka arritur të ketë një karrierë të suksesshme në botën e muzikës. Fituese e edicionit të 5-të të spektaklit “Gjeniu i Vogël ”, Inis Neziri ka qenë pjesë e disa festivaleve jo...
 • “Mezi po pres të bëhem gjyshe” (Video)

  Ajo është një aktore e cila ka spikatur me rolet e saj të shumta jo vetëm në teatër, por edhe në kinematografi. Edhe pse tashmë është zhvendosur në Itali për të zgjeruar edhe më tej karrierën e saj, Esela Pysqyli jo rrallë vjen në Shqipëri për projekte të ndryshme, por...
 • Blendi Klosi flet për jetën private, tregon emocionet e ditës së dasmës (Video)

  Përtej kostumit të ministrit, Blendi Klosi është një bashkëshort dhe baba i përkushtuar. Prej 12 vitesh ai është i martuar me producenten Nora Gega, martesë kjo që i ka bekuar me dy fëmijë, Aronin 9-vjeçar dhe Amlën, 6-vjeçare. I biri ka pasione të ndryshme nga babai. Ai dëshiron të...
 • Ministri zbulon punën e tij të parë (Video)

  Ai është një personazh i njohur në politikën shqiptare, i cili ka dhënë kontribut të veçantë në ministrinë që drejton, pikërisht në atë të Turizimit dhe Mjedisit. Bëhet fjalë pikërisht për Blendi Klosin, i cili angazhimin në politikë e ka nisur në moshën 25-vjeçare dhe gjatë këtyre viteve ka...
 • Si të përgatisim valixhen e pushimeve pa e mbingarkuar (Video)

  Jemi në pranverë dhe secili nga ne ka filluar të mendojë për pushimet. Përveç përzgjedhjes së vendit se ku do të shkojmë, një tjetër moment i rëndësishëm është edhe përgatitja e valixhes së udhëtimit. Shpesh merakosemi se çfarë do të marrim me vete dhe a do të kemi hapësirë...
1 2 3 32
Emisione