rudina

 • “Ethet e mbrëmjes së maturës”, sugjerimet e Joni Peçit për të shkëlqyer në festë (Video)

  Mbrëmja e Maturës është një event që mbahet mend gjithë jetën. Pas përfundimit të etheve të provimeve, të rinjtë festojnë ditën e tyre të fundit së bashku pasi aty rrugët e tyre ndahen. Maturantët e shohin mbrëmjen si më të rëndësishmen e 18 viteve, ndaj kujdesen që çdo gjë...
 • “Me tren dhe bukë me vete”, nostalgjia e pushimeve verore para viteve ’90 (Video)

  Nëse sot për të shkuar në plazh duhet të përgatitemi më herët, para viteve ’90 ishte shumë më e thjeshtë. Mjaftonte një trastë me bukë, djathë, domate dhe të kapje trenin. Plazhet më të njohura ishin ato të Durrësit dhe Vlorës, ndërkohë që Himara, Shëngjini dhe Velipoja kishin shumë...
 • Cila është mosha e duhur kur një fëmijë mund të fillojë baletin? (Video)

  Kur është fjala për fëmijët, të ardhmen dhe shkollimin e tyre, prindërit duan që të bëjnë zgjedhjen e duhur. Një fushë që tashmë prindërit e preferojnë shumë për fëmijët e tyre është edhe baleti. Vallëzimi është një formë aktiviteti për vajzat dhe për djemtë dhe që mund të nisë...
 • Jeta në Tiranë e këngëtares së serenatave korçare (Video)

  Ajo është një këngëtare e njohur, veçanërisht për serenatat dhe me zërin e saj ka bërë për vete publikun. Ka dalë në skenë për herë të parë në moshën 5-vjeçare pa mbaruar ende kopshtin, ndërkohë që si këngëtare e serenatave korçare ka dalë në vitet ‘90 me kantautorin Miallaq...
 • Piktorja nga Kosova rrëfen emocionet e takimit me Princin Charles (Video)

  Ajo është një piktore e talentuar që nuk pikturon vetëm në telajo, por edhe në qelq. Dardane Hadri ka një lidhje shumë të veçantë me natyrën dhe me peizazhin kryesisht, ndaj ka vendosur t’i quajë të gjitha punimet e saj “Kujtime të peizazhit”. Që prej vitit 1995 ajo jeton...
 • Këngëtari: Kur e pashë për herë të parë thashë: Bo bo (Video)

  Ai është tashmë një këngëtar i njohur që prej 19 vitesh ka ditur të bëj për vete publikun me këngët e tij që janë kthyer në hite. Bëhet fjalë për këngëtarin Sabian Medini, në hapat e të cilit është edhe vajza e tij Kejsi. Pasionin për artin ajo e...
 • “Njëqind vjet vetmi”, vjen kryevepra Marquez nga origjinali në shqip (Video)

  Ajo është një shkrimtare e njohur që është cilësuar si ndër më të mirat në letërsinë bashkëkohore shqipe. Bëhet fjalë për Mira Meksin. Vepra e shkrimtares është përkthyer në disa gjuhë të huaja si dhe është botuar nga disa shtëpi të huaja prestigjoze, ku përmendim botimin e Romanit “E...
 • “Në të ardhmen do të doja të birësoja një fëmijë” (Video)

  Ajo është një moderatore shumë simpatike. Por me portretin e saj dhe tiparet e veçanta, Eva Murati ka tërhequr vëmendjen e regjisorëve shqiptarë, duke u bërë pjesë e disa filmave. Së fundmi ka qenë pjesë e një filmi me 3 seri, i cili do të transmetohet së shpejti. “Unë...
 • Trendi i rrobave të banjos Verë 2019 (Video)

  Stina më e bukur e vitit ka çelur zyrtarisht sezonin e saj. Vera tashmë ka ardhur dhe ditët me shi duket sikur u harruan. Disa prej nesh kanë filluar pushimet, e disa të tjerë po përgatiten. Vera e 2019-s ka sjellë një sërë trendesh të reja dhe mund të...
 • “Të gjitha rrugët të çojnë në Tiranë” (Video)

  “Të gjitha rrugët të çojnë në Tiranë”, është pikërisht ky koncerti që do të mbledhë tek Amfiteatri i Tiranës më datë 20 Qershor, disa prej emrave më të mirë të muzikës. Një koncert ky kushtuar Tiranës, skenës së madhe të të gjithë artistëve. Pavarësisht vendit të origjinës, apo daljes së...
 • “Dashni pa krahë” (Video)

  Ata janë dy këngëtarë të njohur, të cilët së fundmi kanë realizuar bashkëpunimin e dytë me njëri-tjetrin. Bëhet fjalë për Blerina Brakën dhe Shpat Kasapin. Ajo më herët ka kënduar në opera si soprano, por ka pothuajse 12 vite që njihet më tepër në muzikën e lehtë. Ndërsa Shpati...
 • “Gjënë që kam dashur më shumë në jetë Zoti ma dha me shumicë” (Video)

  Ajo është gazetare dhe moderatore televizive mjaft e njohur. Të shumta kanë qenë programet që ka drejtuar, por ai që e bëri më të njohur ishte “Histori Dashurie”. Së fundmi ajo është larguar nga ekrani për t’ju përkushtuar më tepër familjes së saj. Rastësia e ëmbël ka bërë që...
 • Fjalët e bashkëshortit emocionojnë aktoren Delinda Disha (Video)

  Delinda Disha është një aktore e njohur për publikun shqiptar. Ajo ka spikatur me talentin e saj si në teatër edhe në spektaklin e humorit, “Portokalli”. Ajo ka krijuar disa karaktere mjaft interesante, të cilët i kanë dhënë edhe popullaritet në publik. Sot për herë të parë ajo ishte e...
 • “Kam shkuar si cjapi tek kasapi…” (Video)

  Aktorja e njohur Delinda Disha ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan sëbashku me djalin e saj, Desantilin. Gjatë emisionit ajo tregoi momentin kur mori lajmin se ishte shtatzënë, lindjen e djalit dhe situatën e vështirë pas lindjes. Siç tregoi aktorja, rreth dy javë pas lindjes...
 • E lidhur me këngëtarin shqiptar? Flet Dojna Mema (Video)

  Ajo është një moderatore e njohur dhe jeta e saj private gjithnjë ka ngjallur kuriozitet tek publiku. Pak muaj më parë në mediat rozë u përfol për një lidhje midis moderatores Dojna Mema dhe kantatutorit e këngëtarit Vlashent Sata. Lidhur me këto lajme, Dojna foli sot në emisionin “Rudina”...
 • Floriana Garo tregon si u njoh me bashkëshortin, takimin e parë dhe propozimin (Video)

  Ish-moderatorja e “Jo vetëm modë”, Floriana Garo ka folur sot për jetën e saj në Zvicër, për bashkëshortin dhe vajzën Adia. E ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, Floriana tha se ishte hera e parë për të që tregonte se si është njohur me partnerin saj. “Nuk kam...
 • Floriana Garo shtatzënë për herë të dytë (Video)

  Prej kohësh tashmë moderatorja e njohur Floriana Garo ka nisur një jetë të re në Zvicër ku i është përkushtuar familjes. Teksa fliste sot për jetën e saj të re në emisionin “Rudina” në Tv Klan, ajo ndau me publikun lajmin e bukur se do të bëhet nënë për...
 • Floriana Garo: Më mungon televizioni, do të rikthehesha nëse… (Video)

  Ajo është një prezantuese shumë e njohur, e cila është cilësuar gjithmonë si vajza bukuroshe e ekranit plot elegancë dhe sharm. Fillimisht u bë e njohur si Miss, e më pas si prezantuese e autore e një programi në Televizionin Klan. Bëhet fjalë për Floriana Garon, e cila prej...
 • Kujtim Prodani rrëfen momentin e vështirë të ndarjes nga jeta të babait të tij (Video)

  Bëhen 30 vite që nga ndarja nga jeta kompozitorit Agim Prodani. Sot përmes emisionit “Rudina” në Tv Klan, djali i tij po ashtu kompozitor Kujtim Prodani kujtoi figurën dhe punën e tij të paçmueshme. Gjatë emisionit ai rrëfeu edhe një nga momentet më të vështira, atë të ndarjes nga jeta...
 • Kompozitori Agim Prodani në kujtimet e pa rrëfyera të të birit (Video)

  Artist që i është përgjigjur çdo kohe me muzikën e tij. Fjala është për Agim Prodanin, një nga kompozitorët më në zë dhe një prej themeluesve të muzikës së lehtë shqiptare. E veçanta e këtij kompozitori ka qenë se gjithnjë këngët e kompozuara prej tij kanë qenë ndër më...
1 2 3 37
Emisione