safet bajri

 • Burg për 6 anëtarë te grupit “Bajri”

  Për Safet Bajrin, përballja me Gjykatën nisi në Shkodër rreth ores 09:00 të mëngjesit. 34-vjeçari u njoh me masën e sigurisë me burg për llogari të drejtësisë belge, e cila e ka dënuar me 22 vite. Në Belgjikë, Safet Bajri u dënua për trafik droge, shkatërrim prone, gjobëvënie dhe...
 • “I forti” i Shkodrës shkon në gjykatë (Video)

  Gjykata e Shkodrës u blindua sot nga FNSH-ja dhe forcat e Policisë, pasi para gjykatësve shkoi Safet Bajri, i arrestuari i grupit Bajri, i cili u njoh me masën e sigurisë arrest me burg, për akuzat që rëndojnë mbi të në Belgjikë. Ai u arrestua bashkë me 10 persona...
 • 9 të arrestuarit e fisit Bajri përballë Gjykatës së Krimeve të Rënda

  Nëntë anëtarët e fisit Bajri të arrestuar në sajë të operacionit ‘OAZ’, pritet  të dalin përballë Gjykatës së Krimeve të Rënda në orën 14:00, atje ku do verifikohet masa e sigurisë arrest me burg e dhënë në mungesë. Gjatë të dielës Gjykata e Krimeve të Rënda ka bërë njoftimet...
 • “Një ndër kriminelët më të rrezikshëm të Europës”

  Emri i Safet Bajrit, i konsideruar kreu i një prej bandave më të rrezikshme kriminale të Shkodrës, është shfaqur sërish të shtunën në mediat belge, këtë herë për arrestimin e tij në Tiranë. Dhe faktikisht, Bajri konsiderohej nga autoritetet belge si një ndër kriminelët më të rrezikshëm të Europës,...
 • “Forca e Ligjit” godet fisin “Bajri”, Rama: Respekt për vendosmërinë e Prokurorisë

  Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me operacionin me 11 të arrestuar të grupit të Safet Bajrit, i njohur edhe si Safet Rustemi një nga emrat më të përfolur kohët e fundit i akuzuar si i përshirë në ngjarje kriminale në Shkodër. Rama përshëndeti operacionin e Policisë së Shtetit dhe...
 • Ish portieri i Vllaznisë, Armir Grimaj në listën e 11 të arrestuarve

  Mes listës së 11 personave të arrestuar nga grupi kriminal i Safet Bajrit, ishte dhe emri i Armir Grimajt. Ai ka qenë portier i ekipit të futbollit të Vllaznisë në vitet 1998-2000 si dhe drejtor teknik i skuadrës. Në vitin 2013 ai ishte në listën e kandidatëve për deputet. Armir...
 • Arrestohet në Tiranë Safet Bajri, “i forti” i Shkodrës

  Safet Bajri (Rustemi), i njohur ndryshe si “i forti” i Shkodrës është arrestuar pasditen e kësaj të premteje në Tiranë. 34-vjeçari u arrestua në një magazinë afër zonës së “Xhamllikut”. Sipas të dhënave paraprake, arrestimi i tij është bërë në kuadër të një procedimi penal të nisur nga Prokuroria...
Emisione