Saimir Kodra

 • “Nuk e ngopim asnjëherë barkun”, marrin fund vuajtjet e familjes Harizi (Video)

  Më në fund shpresë për familjen Harizi në Kamëz. Kushtet tepër të vështira ku jetonin dhe vështirësitë ekonomike, bënë që Klajdi, një nga fëmijët, të shtrohej në Sanatorium me ftohje të rëndë për shkak të lagështirës në banesë. “Shtëpia është krejt lagështirë, unë nuk kam ku të mësoj, s’kam...
 • Mungesa e ligjit lë në rrugë personat me probleme mendore, “Stop” trajton dy raste (Video)

  Emisionit “Stop” në Tv Klan mbrëmjen e sotme ka trajtuar problematikën e personave me probleme mendore të cilët janë të vetëm dhe nuk kanë njerëz të kujdesen për ta. Nga dy raste konkrete që janë denoncuar në “Stop”, rezulton se ka një vakum ligjor për këtë persona. Që do...
 • STOP – EMISIONI 100 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një bombul gazi në Tiranë është vendosur në fasadën e pallatit. Në Peshkopi, bora e këtyre ditëve, është pastruar me një automjet të improvizuar në formë borëpastrueseje.Një furgon është filmuar duke hedhur mbetje në lumin e Tiranës.Kazanët e plehrave në Shkodër janë mbushur me mish.Në...
 • Shtëpia te Fresku e shitur disa herë, ministrja Gjonaj kërkon verifikim (Video)

  Pak ditë më parë, “Stop” transmetoi rastin e qytetarit Artan Hazizaj, i cili kishte blerë një apartament në zonën e Freskut, por ishte e regjistruar në hipotekë në emër të ish-pronarit të tokës. Artan Hazizaj : Kam blerë një banesë në Qesarakë, komuna Dajt, 24 mijë Euro, nga këto...
 • STOP – EMISIONI 99 (SEZONI 4)

  Basha-Kryemadhi: qeveria vdiq, nuk bëjmë më zjarrfikësen e saj. Mëngjesin e sotëm janë prerë 25 fletë-arreste për drejtues biznesesh e administratorë, pasi kanë kryer evazion fiskal, duke i shkaktuar shtetit një dëm financiar prej 18 miliardë lekësh.Kryeministri Rama u shpreh në tëiter, se kush luan me taksat e gjen...
 • “Nuk e kam fort në terezi”, avokati mashtrues nuk i kthen paratë klientit (video)

  Arben Muharremi është një qytetar i cili kërkon të marrë paratë që i ka dhënë avokatit për gjyqin e djalit të tij. Ai është ankuar në emisionin “Stop” në Tv Klan, duke thënë se avokati Artan Gjuzi i ka marrë 5 mijë Euro dhe sipas tij nuk bëri asnjë...
 • OPINION – PERGJIMET, PERPLASIN VOA ME QEVERINE!

  Të ftuar: Klodiana Lala – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Saimir Kodra – Moderator i emisionit “STOP” Mirela Milori – Gazetare Etilda Gjoni – Ministre e Drejtësisë Gazetarja Mirela Milori është shprehur të mërkurën se materiali i publikuar nga “Zëri i Amerikës” për punësimet e paligjshme në administratë është...
 • “Stop” kallëzon në Prokurori gjyqtaren e Elbasanit, Pajtime Fetahu

  Mbrëmjen e së martës, emisioni “Stop” në Tv Klan denoncoi rastin e gjyqtares së Elbasanit, Pajtime Fetahu, e cila ka dhënë dy vendime të njëjta për një truall, por ndryshon vetëm sipërfaqja. Në vendimin e parë, bëhet fjalë për 314 dynym sipërfaqe toke, kurse në vendimin e dytë sipërfaqja...
 • Prej 16 vitesh punon në linjën Manëz-Durrës, bashkia e skualifikon (Video)

  Klodian Vata denoncon në emisonin “Stop”, se është skualifikuar padrejtësisht nga gara për linjën Manëz-Durrës-Manëz, në të cilën operon prej 16 vjetësh. Klodiani thotë, se ky problem i ka lindur me bashkinë e Durrësit, pasi më parë licencën e merrte në ish-komunën Manëz. Klodian Vata u skualifikua, edhe pse...
 • STOP – EMISIONI 98 (SEZONI 4)

  Qeveria Rama në 5 vjet pagoi 102 milionë dollarë për të hequrit nga puna. Kryeministri Rama zhvilloi si cdo të mërkurë takimin e përjavshëm të portalit të bashkëqeverisjes me qytetarët.Ditën e djeshme, pas denoncimit për mbushjen me burgjeve me militantë socialistë, “Zëri i Amerikës” shkroi për kostot në buxhetin...
 • Gjyqtarja Pajtime Fetahu, dy vendime për të njëjtën çështje

  Dafina Peci, banore e fshatit Gjinar në Elbasan, denoncon në emisionin “Stop” në Tv Klan gjyqtaren e Elbasanit, Pajtime Fetahu. Sipas saj, gjyqtarja ka falsifikuar një vendim, duke rritur në mënyrë fiktive sipërfaqjen e tokës së saj në Gjinar.Për të njejtën çështje, Pajtime Fetahu ka dhënë dy vendime gjyqësore...
 • STOP – EMISIONI 97 (SEZONI 4)

  Vetëdorëzohet Balili/ Zëri i Amerikës “hyn” në kazan. Mëngjesin e sotëm u mësua lajmi, se i shumëkërkuari Klement Balili u vetëdorëzua në policinë e Tiranës. Por kryeministri Rama e quajti sërish kazan median, që foli për vetëdorëzim, duke thënë, se edhe vetëdorëzimi ishte rezultat i një operacioni të mirëorganizuar....
 • Kërkoi favore seksuale, gjyqtari Guximtar Boçi, kërkon kthimin në detyrë (Video)

  Më shumë se dy vjet më parë emisioni “Stop” solli me zë dhe figurë aferën e ish-kreut të gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boçi, i cili i kërkonte favore seksuale një qytetareje, për një çështje gjyqësore. Në atë kohë, KLD-ja e pezulloi gjyqtarin Boçi nga detyra. Por sot, Guximtar Boçi,...
 • STOP – EMISIONI 96 (SEZONI 4)

  Rama në gjurmët e Cipras, bëhet vetë ministër i jashtëm. Kryeministri Rama vendosi sot ta marrë vetë de jure postin e ministrit të jashtëm, pas problematikës, se krijuar me refuzimin nga ana e presidentit Meta të propozimit të Gent Cakajt.Renaldo ka realizuar intervista me qytetarët, lidhur me konfliktin Rama-Meta....
 • Nëna dhe motra i heqin energjinë që të ndahet nga gruaja (Video)

  Adem Gremi rrëfeu në emisionin investigativ “Stop” se ka 11 muaj pa energji elektrike, për shkak të nënës dhe motrës së tij. “Kam 11 muaj pa drita, sepse kemi probleme të brendshme me nënën dhe motrën, që kanë ndërhyrë shumë në këtë shtëpi. Motra ime e vogël ka konflikte...
 • STOP – EMISIONI 95 (SEZONI 4)

  Dyluftim Rama-Meta dhe një komision hetimor në horizont. Mes presidentit të republikës dhe kryeministrit të vendit u ashpërsuan sot tonet, pas refuzimit të kandidaturës për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Pas disa replikave në rrjetet sociale, kreu i shtetit iu drejtua parlamentit me një kërkesë për ngritjen e një...
 • Hakmarrja e gjyqtarit ndaj gruas, pasi e refuzoi në dhomën e hotelit (Video)

  Emisioni “Stop” publikoi sot dy dëshmi të reja të korrupsionit financiar dhe seksual të gjyqtarit të Fierit, Roland Hysi. Pas transmetimit të rastit të parë, në sekretarinë e redaksisë kanë vërshuar dëshmitë për Hysin. Shuma të konsiderueshme eurosh dhe sjellje të pahijshme më sfond seksual duket se kanë qenë...
 • STOP – EMISIONI 94 (SEZONI 4)

  Tinguj ciftelie dhe refuzim dekretesh. Një qytetar amerikan shfaqet në një video, duke i rënë ciftelisë.Jeff Charest ka zgjedhur ta studiojë këtë instrument të rrallë në Universitetin e Kardifit në Angli.Presidenti Meta ka refuzuar sot të dekretojë propozimin e kryeministrit Rama për ministër të jashtëm, Gent Cakaj.”Zëri i Amerikës”...
 • OPINION – SKANDALI, GJYQTARI QE KERKONTE SEKS!

  Të ftuar: Saimir Kodra – Moderator i emisionit “STOP” Juli Xhokaxhi – Gazetare Jordan Daci – Avokat Armand Bajrami – Gazetar Valbona Treska – Psikologe I ftuar mbrëmjen e kësaj të mërkure në emisionin “Opinion”, për të folur mbi skandalin e publikuar nga “Stop” ku gjyqtari i Gjykatës së...
 • “Të di edhe ngjyrën e të brendshmeve”, Stop publikon të tjera detaje nga gjyqtari (video)

  Një ditë më parë, “Stop” transmetoi skandalin e gjyqtarit të gjykatës së Fierit, Roland Hysi dhe psikologes Elona Meçani. Në emisionin e sotëm u shfaqën të tjera detaje “pikante” të kërkesave të gjyqtarit Hysi, për raport seksual me gruan, që kishte çështje me të dhe kërkonte thjesht kujdestarinë e...
1 2 3 58
Emisione