Saimir Kodra

 • “Se duam më veten, jemi bërë të shesim shtëpitë”

  “Stop” ka udhëtuar drejt Sarandës në lagjen e Baba Rexhepit, pikërisht në vendin e njohur si “Gropa e Patates”, ku 3 vjet më parë ishte ndërtuar depoja e ujit.  Banorët tregojnë se asokohe u gëzuan, pasi shpresuan, që problemi i ujit u zgjidh njëherë e përgjithmonë, por sot kriza...
 • Dita kundër homofobisë, po si e mendojnë shqiptarët?!

  Sot është 17 Maji, dita kundër homofobisë, që do të thotë të drejta të barabarta për homoseksualët. Gazetari i Emisionit “Stop” u është drejtuar qytetarëve me pyetjen: A jemi të gatshëm të pranojmë njerëz, që pëlqejnë të tjerë brenda gjinisë? Mos vallë ngaqë nuk pranojmë homoseksualët, Holanda na e...
 • STOP – EMISIONI 185 (SEZONI 4)

  Dita kundër homofobisë, po si e mendojnë shqiptarët?! Sot është ditë kundër homofobisë, që do të thotë të drejta të barabarta për homoseksualët.Renaldo u është drejtuar qytetarëve me pyetjen : A jemi të gatshëm të pranojmë njerëz, që pëlqejnë të tjerë brend gjinisë? Mos vallë ngaqë nuk pranojmë homoseksualët,...
 • I morën 4 500 euro, në përfundim të studimeve 3-vjeçare i thonë se nuk mund të marrë diplomë

  Merita Lika, studente e infermierisë në “Albanian University”, ishte në prag të diplomimit kur i thanë nga universiteti, që kjo nuk është e mundur, pasi nuk është pajisur me numër matrikullimi për shkak të mesatares së ulët të gjimnazit. Ajo ka paguar 4 500 euro për 3 vjet, por...
 • Drejtor dhe nëpunës në Bashki, por ndjekin Masterin në Tiranë (Video)

  Emisioni “Stop” në Tv Klan ka marrë denoncime se dy punonjës të Bashkisë së Kolonjës, krahas punës ndjekin njëkohësisht me kohë të plotë edhe studimet Master në Tiranë. Rasti konkret është për Igli Radomin, drejtor i Ndërmarrjes së Ujësjellës-Kanalizimeve në Kolonjë dhe për Anjeza Koninin, specialiste në Bashkinë e...
 • Nëna nuk takon dot fëmijët prej 2 vjetësh (Video)

  Xhevahire Mehmeti nga Peqini tregon se ka qenë e martuar prej 11 vitesh, martesë nga e cila erdhën në jetë 3 vajza. Xhevahirja u divorcua nga i shoqi dhe gjykata ia njohu kujdestarinë bashkëshortit. Prej shumë kohësh, ajo nuk i sheh vajzat, për shkak se gjykata nuk zbardh vendimin....
 • STOP – EMISIONI 184 (SEZONI 4)

  Divorce “alla shqiptare”, nënat nuk takojnë dot fëmijët e tyre. Xhevahire Mehmeti nga Peqini tregon se ka qenë e martuar prej 11 vitesh, martesë nga e cila erdhën në jetë 3 vajza. Xhevahirja u divorcua nga i shoqi dhe gjykata ia njohu kujdestarinë bashkëshortit. Prej shumë kohësh, ajo nuk...
 • Banorët e pallatit në rrezik, administratori: Në rast zjarri kapen si miu në çark

  Asllan Himallari, administrator i një pallati me 4 hyrje në Yzberisht denoncon faktin se rreth 180 familje dhe 60 biznese në këtë pallat vuajnë mangësi të tilla si mungesa e parmakëve të shkallës, dyert e pallateve që të nxjerrin në tarracë të bllokuara, mungesën e fikseve të zjarrit, apo njërit...
 • Inspektori nuk shkon në punë, por merr rrogën (Video)

  Në redaksinë e emisionit “Stop” në Tv Klan ka ardhur një denoncim për inspektorin Hysen Gjikola në Inspektoriatin Shtetëror të Mjedisit, Pyjeve, Ujërave dhe Turizmit në Korçë, i cili është emëruar në këtë detyrë më 1 Mars 2019, por nuk paraqitet në punë. Pavarësisht se nuk ka shkuar në...
 • STOP – EMISIONI 183 (SEZONI 4)

  Yzberisht, pallati pa parmakë në shkallë e pa ashensor prej disa vitesh. Asllan Himallari, administrator i një pallati me 4 hyrje në Yzberish denoncon faktin, se rreth 180 familje dhe 60 biznese në këte pallat, vuajnë mangësi të tilla si :mungesa e parmakëve të shkallës, dyert e pallateve të...
 • 20 vjet më pas, ansjë ndryshim në spitale (Video)

  Disa qytetarë kanë sjellë në redaksinë e “Stop” video, ku tregohet cilësia e ushqimit në ambientet e spitaleve. Mish i kalbur e mollë të prishura, janë ato, që u ofrohen pacientëve në regjim spitalor. Emisioni “Stop” ka nxjerrë nga arkiva një kronikë të 10 shkurtit 1999, kur kryeministri i...
 • Arrestohet e shlyen dënimin, Oficeri i Policisë Gjyqësore i grabit telefonin

  Ergis Zenelak nga Korça i drejtohet emisionit “Stop”, pasi në vitin 2017 e arrestuan duke ndihmuar një person të kalonte kufirin në mënyrë të paligjshme. Në momentin e arrestimit kishte me vete 3 telefona dhe kartën e identitetit. Pas shlyerjes së dënimit,OPGJ Edion Stena, e sorollati për të marrë...
 • “Po ta kisha mbajtur në shtëpi, do e kisha gjallë gruan sot”

  Xhemil Kararaj iu drejtua emisionit “Stop” për të sjellë shqetësimin lidhur me Prokurorinë e Fierit dhe Institutin e Mjekësisë Ligjore. Bashkëshortja e tij ka ndërruar jetë në Spitalin Nënë Tereza në Tiranë në 18 Mars, pas peripecive që nisën nga mjeku i familjes, Spitali Rajonal i Fierit e deri në...
 • STOP – EMISIONI 182 (SEZONI 4)

  Video e rrallë, kur kryeministri Majko provonte gjellën e spitalit. Disa qytetarë kanë sjellë në redaksinë e “Stop” video, ku tregohet cilësia e ushqimit në ambientet e spitaleve. Mish i kalbur e mollë të prishura, janë ato, që u ofrohen pacientëve në regjim spitalor. Emisioni “Stop” ka nxjerrë nga...
 • STOP – EMISIONI 181 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Bashkia e Bulqizës ka investuar plot 130 milionë lekë në një rrugicë të ngushtë. Në Divjakë plehrat digjen në mes të ditës, duke krijuar një ndotje të madhe. Në rrugën Durrës-Plepa krijohet një super tym nga djegia e mbetjeve e gomave. Cezma pranë një wc-je,...
 • Plot 130 mln Lekë për një rrugicë të ngushtë (Video)

  Bashkia e Bulqizës ka investuar plot 130 milionë lekë në një rrugicë të ngushtë. Në Divjakë plehrat digjen në mes të ditës, duke krijuar një ndotje të madhe. Në rrugën Durrës-Plepa krijohet një super tym nga djegia e mbetjeve e gomave. Cezma pranë një WC-je lajmëron se prej saj...
 • Hiqen nga puna, fitojnë gjyqin dhe nuk marrin dot dëmshpërblimin (Video)

  Fenomeni i largimeve nga puna, si pasojë e rotacionit politik, i ka kushtuar shtetit shqiptar më shumë se 100 milionë, para që dalin nga xhepat e shqiptarëve. Rasti i radhës denoncohet nga Bukurosh Mani. Ai ka qenë punonjës në Ministrinë e Mjedisit nga viti 2006 në vitin 2013. Pas...
 • Stallë derrash afër banesave, banorët: Më mirë të rrish në banjo, sesa këtu (Video)

  Banorët e Baldushkut i janë drejtuar emisionit “Stop” për problemin e ngritjes së një stalle derrash afër banesave të tyre. Ata thonë, se era është e padurueshme dhe uji është bërë i papërdorshëm. Po kështu nuk po munden të vadisin më as tokat, për shkak të cilësisë së ujit....
 • STOP – EMISIONI 180 (SEZONI 4)

  Nga protesta në protestë…, po cfarë kemi fituar?! Nesër opozita mban protestën e rradhës kundër qeverisë dhe mbajtjes së zgjedhjeve lokale në 30 qershor me Edi Ramën kryeministër.Renaldo u është drejtuar qytetarëve me pyetjen: a quhemi ne popull protestues dhe cfarë kemi fituar me protesta në disa dekada tranzicion....
 • Poliçan, punonjësit sorollaten për pagën e 8 muajve (Video)

  Vasilika Duçka, ish-punonjëse e Uzinës së Armëve Poliçan, denoncon në Stop mos marrjen e 8 muajve page nga Uzina. Vasilika tregon, se është ankuar edhe në Ministrinë e Mbrojtjes dhe tek institucioni i Avokatit të Popullit, por sot, pas dy vjetësh, asgjë nuk është zgjidhur. Vasilika Duçka: Unë kam...
1 2 3 68
Emisione