Saimir Tahiri

 • Saimir Tahiri bëhet sërish baba

  Ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është bërë baba për herë të dytë. Ai dhe bashkëshortja e tij kanë mirëpritur në jetë djalin e tyre të dytë. Quhet Goliku dhe ishte vetë Tahiri i cili e prezantoi të voglin me anë të një postimi në rrjetet sociale. Ish-Ministri dhe bashkëshortja...
 • Më 19 Qershor fillon gjyqi për Saimir Tahirin

  Më 19 Qershor në Gjykatën e Krimeve të Rënda do të fillojë procesi për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Kjo periudhë kohore deri në fillimin e gjyqit do të shërbejë që trupa gjyqësore të njihet me fashikujt, pasi dosja ka 57 të tillë. Saimir Tahiri akuzohet nga Prokuroria për...
 • Caktohet trupa për Tahirin

  Ardit Mustafaraj, Irena Gjoka dhe Flora Haradinaj janë tre gjyqtarët që do të shqyrtojnë në themel procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Shorti i hedhur në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka përcaktuar këtë trupë, ndërsa data kur do të fillojë gjyqi ende nuk është caktuar. Tahiri...
 • Tahiri merret i pandehur për trafik droge

  Dosjet voluminoze përmbajnë të gjitha materialet që Prokuroria e Krimeve të Rënda paraqiti para gjykatëses paraprake Miliana Muça, për ta bindur që ta dërgojë ish – ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri para drejtësisë. U nevojit një karrocë dore për t’i transportuar dhe 8 orë per t’i shqyrtuar të gjitha...
 • Më 21 Mars, Saimir Tahiri në gjykatë

  Më 21 Mars, në orën 12:30 në Gjykatën e Krimeve të Rënda do të zhvillohet seanca paraprake për ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i akuzuar nga prokuroria për trafik droge dhe grup i strukturuar kriminal. Në këtë seancë, gjykatësja Miliana Muça do të vendosë nëse do të kalojë dosjen...
 • Tahiri kërkon pushimin e çështjes

  Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i cili akuzohet për trafik ndërkombëtar droge në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, do të kërkojë pushimin e çështjes në seancën paraprake. Sipas avokatit të tij, Prokuroria nuk ka asnjë provë që implikon Tahirin në këto akuza. Në Apelin e Krimeve të...
 • OPINION – PROKURORIA, PER CFARE E AKUZON SAIMIR TAHIRIN?

  Të ftuar: Basir Çollaku – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Anila Basha -Gazetare Artan Hoxha – Gazetar Në tel: Saimir Tahiri – Ish Minister i Brendshëm Maks Haxhia – Avokat Gazetari Basir Çollaku tha mbrëmjen e së hënës në emisionin “Opinion” në Tv Klan se bashkëshortja dhe babai i...
 • Tahiri: Prokuroria e komanduar, siç e nisi e bitisi

  Trafik droge, krijimi i grupit të strukturuar kriminal, kryerja e veprave penale në kuadër të grupit të strukturuar kriminal, janë këto akuzat e ngritura nga prokuroria ndaj ish-Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ai u paraqit këtë të enjte në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku u njoh me akuzat...
 • Prokuroria mbyll hetimet për Saimir Tahirin

  “Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur hetimit për ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri pas 17 muajsh hetime. Prokuroria ende nuk ka bërë publike akuzën, por gjatë fazës hetimore janë kryer veprime për veprat penale të trafikut të drogës në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe korrupsion të...
 • Tahiri letër për të birin: Kam humbur shumë kohë, më mori fatura e punës sime

  Drini, djali i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri feston sot 8-vjetorin e lindjes. Në një letër të hapur për të birin botuar në rrjetet sociale, Tahiri i kërkon ndjesë djalit të tij se ka humbur kohë për shkak të punës dhe më pas pagoi edhe faturën e vet punës...
 • PD: Rama po pengon hetimin ndaj Tahirit

  Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për të mos zgjatur hetimet për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Nëpërmjet një deklarate për mediat, deputeti i opozitës Flamur Noka, tha se organet e drejtësisë janë në shërbim të ish-ministrit. Partia Demokratike ka paralajmëruar se Saimir...
 • “Hetimet për Tahirin të mbyllen deri më 10 Mars”

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka afat deri në 10 Mars, për të vendosur se çfarë do të bëjë me hetimin ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Gjykata ka pranuar pjesërisht kërkesën e Tahirit, kundër zgjatjes së afateve hetimore me 3 muaj. Gjykatësja Liljana Baku i ka kërkuar prokurorëve...
 • PD: Rama, skemë për të zvarritur hetimet ndaj Tahirit

  Partia Demokratike akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka ndërtuar një skemë për të zvarritur hetimet ndaj Saimir Tahirit. Dëshmi e kësaj përpjekjeje thotë opozita është refuzimi i kërkesës së saj për ngritjen e komisionit hetimor për ish-Ministrin e Brendshëm. Edmond Spaho, Kryetar i Grupit të PD-së : Skema për...
 • Mbyllet komisioni “Tahiri”

  I ngritur në 15 Mars të vitit të kaluar, Komisioni Hetimor Parlamentar për ish-Ministrin Tahiri përfundoi mandatin. Në afro 10 muaj u zhvilluan vetëm pak seanca, ndonëse Kuvendi kishte shtyrë afatin me 3 muaj. Kërkesa e opozitës për ta zgjatur edhe me 3 muaj të tjerë punimet e këtij...
 • PS-PD përplasen për imunitetin e deputetëve

  Ndryshimet e propozuara nga shumica në Rregulloren e Kuvendit për rastet e heqjes së imunitetit të deputetëve, siç ishte ai për ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri riktheu debatin mes maxhorancës dhe opozitës. Demokratët e cilësuan në shkelje të rregullores diskutimin e këtij amendimi në Komisionin e Ligjeve, duke thënë...
 • Saimir Tahiri ankimon shtyrjen e afateve të hetimit

  Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka ankimuar vendimin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për zgjatjen e afatit të hetimeve ndaj tij. Ai ka kërkuar që çështja në ngarkim, të shkojë në Gjykatë pasi vendimi për shtyrjen e afateve është i pabazuar në ligj dhe në prova. Tv Klan...
 • Hetimet për Tahirin drejt shtyrjes

  Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të shtyjë edhe me 3 muaj të tjerë hetimet për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Prokuroret e kësaj çështje kanë pasur një mbledhje këtë të mërkurë, ndërsa firmosja për zgjatjen e hetimeve pritet të bëhet të enjten, ditë kur përfundon dhe afati. Prokurorët...
 • A i ka dyert e hapura Saimir Tahiri në PS?

  Kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët nëse do të ketë një rikthim të Saimir Tahirit në Partinë Socialiste, nëse do të shpallet i pafajshëm. Kreu i qeverisë u shpreh i qartë kur tha se ish-Ministri nuk ka vend në PS, derisa drejtësia t’i shkojë çështjes së tij deri...
 • Edhe Tahiri reagon pas mesazheve të Ambasadës Amerikane

  Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar pas mesazheve të Ambasadës Amerikane, e cila tha se pret që ligji të zbatohet gjatë hetimeve ndaj tij. Tahiri një një status në rrjetin social Facebook shkruan se: Siç nuk duhet të ndodhtë në një vend normal, për fat të keq...
 • Çështja Tahiri, Soreca: Presim formulim të qartë se çfarë ka ndodhur

  Blendi Fevziu e pyeti Ambasadorin e BE edhe për një deklaratë të bërë ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, pas kohë më parë në “Opinion”, për ambasadorët e larguar Lu dhe Vlahutin, për të cilët u shpreh se kishin tejkaluar kompetencat e tyre. Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka bërë...
1 2 3 15
Emisione