Sarande

 • Kapen duke vjedhur në market, pranga dy personave

  Policia ka arrestuar në flagrancë dy persona teksa ishin duke vjedhur marketin e shtetasit V.L në Himarë. Në pranga kanë rënë  A.O dhe R.B (15 dhe 18 vjeç) banues në Librazhd. Pas kontrollit fizik, në çantën e shtetasit A.O, shërbimet i gjetën të fshehur 3 doza lëndë narkotike kanabis....
 • Ishte me djalin 15-vjeçar, babain e merr rrjedha e lumit

  Një 55-vjeçar është raportuar i humbur dhe dyshohet se ka rënë në lumin e Bistricës. Ngjarja ka ndodhur pasditen  e djeshme në Sarandë. Policia thotë se 55-vjeçari me iniciale A.Sh. dyshohet se po kalonte nga fshati Çukë për në fshatin Berdenesh kur e mori rrjedha e lumit. Gjatë këtij...
 • Dy aksione anti-drogë, sekuestrohen 98 kg kanabis

  Në dy operacione të ndryshme në Vlorë dhe Sarandë, policia ka sekuestruar në total 98 kilogramë kanabis dhe ka arrestuar 3 persona. Në Sarandë gjatë operacionit të koduar “Shëndëllia”, u sekuestruan 83 kg kanabis dhe u arrestuan babë e bir, K.Ll 48 vjeç dhe F.Ll. 18 vjeç. Ata kishin...
 • Blloku 5 i naftës mbi tokë drejt dhënies për shfrytëzim

  Qeveria ka vendosur që të japë për shfrytëzim edhe vendburimin e naftës dhe të gazit në jug të vendit, i cili njihet si Blloku 5. Kjo zonë ndodhet mes Delvinës dhe Sarandës dhe kufizohet nga dy vendburime të tjera nafte: Panajaja dhe Velça. Burime zyrtare për Televizionin Klan bëjnë...
 • Qytetarët spiunojnë makinën e dyshimtë, dy persona kapen me drogë

  Dy persona janë arrestuar nga policia gjatë një aksioni në Konispol të Sarandës. Uniformat blu kishin marrë denoncime nga qytetarët për një makinë të dyshimtë pranë fshatit Mursi. Gjatë kontrollit në mjet, u zbuluan dhe sekuestruan 10 kg marijuanë. Policia arrestoi në flagrancë shoferin dhe pasagjerin, L.K. 53 vjeç...
 • Makina bie në kanal, humbet jetën 17-vjeçarja

  Një adoleshente ka humbur jetën në një aksident të rëndë të ndodhur në Borsh pasditen e sotme rreth orës 17:20. Mësohet se viktima është 17-vjeçarja me iniciale A.D. Ajo ishte pasagjere në një makinë Audi që drejtohej nga 19-vjeçari me iniciale R.Dh. Sipas informacioneve nga vendngjarja, automjeti humbi kontrollin...
 • “Plagosje me dashje”, pranga 46-vjeçarit

  Një 46-vjeçar është arrestuar nga policia e qytetit të Sarandës. Në pranga ka rënë Janaq Xega, 46 vjeç, me banim në fshatin Mursi, Sarandë. Ndalimi i këtij shtetasi u bë për arsye se Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë me vendimin nr. 23-2018-1795 (214), datë 10.10.2018, e ka dënuar...
 • Plumba në drejtim të një personi

  Një burrë ka mbetur i plagosur me armë zjarri pasditen e kësaj të hëne, në fshatin Piqeras të Sarandës. Burime paraprake të ABC News thonë se i dëmtuar ka mbetur Leven Hoxha, një bari 60-vjeçar i zonës. Hoxha mësohet se ka marrë dy plumba, një në krah dhe një këmbë....
 • Makina del nga rruga, humbet jetën pasagjeri

  Një person ka humbur jetën në një aksident automobilistik të ndodhur në aksin rrugor Sarandë – Konispol. Automjeti tij Benz që drejtohej nga 49-vjeçari me iniciale F.M. humbi kontrollin dhe doli nga rruga. Për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri, 77-vjeçari me iniciale H.M., i ati i shoferi. I moshuari...
 • Gruaja shtatzënë transportohet me helikopter në Tiranë

  Prej disa ditësh vendi është mbuluar nga bora si dhe termometri ka shënuar -15 gradë celsius në disa zona të thella. Si pasojë e kushteve të vështira dhe bllokimi i rrugëve në Burrel një grua shtatzënë u transportua me helikopter në kryeqytet. Gjithashtu, Ministria e Mbrojtjes, njofton se dhe...
 • Makina përplas këmbësorët, një viktimë dhe dy të plagosur (Emrat)

  Një grua 35-vjeçare ka humbur jetën pasi është përplasur duke ecur në anë të rrugës, ndërsa dy këmbësorë të tjerë kanë mbetur të plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 09:20 pranë liqenit në fshatin Mursi të Sarandës. Një makinë tip Benz e drejtuar nga...
 • Ndërtoi pa leje dhe i vuri flakën

  Një 46-vjeçar nga Saranda është ndaluar nga autoritetet policore atje. I ndaluari ishte shpallur në kërkim pasi i vuri zjarrin një kioske që e kishte pa leje. “Policia ka bërë kapjen dhe ndalimin e tij pasi ky shtetas ishte në kërkim për ngjarjen e ndodhur më datë 07.12.2018, ku...
 • Sarandë, gjendet një trup i pajetë në kanal

  Sarandë- Një trup i pajetë është gjetur pasditen e kësaj të martë në një kanal në fshatin Vrion. Personi është gjetur i mbytur nga banorët e zonës, të cilët kanë njoftuar menjëherë policinë. Nga informacionet paraprake mësohet se viktima është rreth moshës 45- vjeç dhe dyshohet se është mbytur...
 • Fshehu drogën në shasi të makinës, arrestohet

  Shërbimet e Policisë Kufitare në Qafë Botë, Sarandë, kanë evidentuar dhe goditur një rast të trafikimit të lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit të detajuar në vijën e dytë të automjetit tip “Ford”  me drejtues shtetasin  F.C, shërbimet  e Policisë Kufitare në bashkëpunim me ato doganore, si dhe duke përdorur qenin...
 • Materniteti i ri në Sarandë/ Rama: Ta shohin tërë kadrinjtë

  Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në ambientet e  maternitetit të ri në qytetin e Sarandës.  Kreu i qeverisë inspektoi së bashku me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu një pjesë të godinës së re. Rama dhe ministrja Manastirliu thanë së si ky maternitet do të bëhët edhe ai i...
 • Rama: Zhbllokim trojeve në bregdet

  Qeveria shumë shpejt do të zhbllokojë lëshimin e titujve të pronësisë për trojet në bregdet. Kryeministri Edi Rama u tha banorëve të Sarandës se pas një verifikimi kjo problematikë e mbartur në vite do të marrë fund. “Çështja e trojeve që e kemi marrë përsipër ta zgjidhim, ne po...
 • Nga Hasi në Sarandë (Video)

  Policia e Shtetit ka publikuar pamjet e operacionit të shtrirë në 12 qytete, nga Hasi në Sarandë, ku u goditën anëtarët e 4 grupeve kriminale. 27 persona përfunduan në pranga, mes tyre edhe 3 punonjës policie, ndërsa në kërkim u shpallën 6 të tjerë. Gjatë këtij operacioni u zbulua edhe...
 • Operacion për kapjen e Kelmend Balilit në Sarandë

  Dyshimet janë se Kelmend Balili, fshihet në zonën mes Sarandës dhe Delvinës. I mbiquajturi nga mediat greke si “Eskobari i Ballkanit” nuk është arrestuar ende, megjithëse dhjetëra forca policie kanë kryer kërkime dhe kontrolle për gjetjen e tij në Sarandë. Kërkimet për Balilin janë intensifikuar ditët e fundit. Një...
 • Tenton të trafikojë të miturën, pranga 22-vjeçarit

  Një 22-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Sarandës, pasi tentoi të trafikonte drejt Greqisë një vajzë të mitur. Ai është Xhoni Qëndraj, një 22-vjeçar banues në lagjen “Partizani” të Vlorës. Burime zyrtare thonë se arrestimi i 22-vjeçarit u bë pas kallëzimit të 17-vjeçares me iniciale F.A, gjithashtu...
 • Emrat/ Po trafikonin kanabis drejt Greqisë, kapen në flagrancë

  Policia e Sarandës ka goditur një rast të trafikut të drogës nga vendi ynë drejt Greqisë. Në pranga kanë rënë Alment Bakullati 27 vjeç dhe Klement Domeri 35 vjeç, të dy nga fshati Shalë i Konispolit. Policia kufitare shqiptare, në bashkëpunim me atë greke, kishin marrë informacion për dy...
1 2 3 8
Emisione