Sardenje

 • Emergjencë nga moti i keq në Sardenjë

  Situatë katastrofike nga reshjet e dendura dhe përmbytjet edhe në Sardenjë. Një grua humbi jetën, teksa ujërat e furishëm në rrugë tërhoqën automjetin e saj drejt lumenjve të dalë nga shtrati. Një tjetër person rezulton i zhdukur. Reshjet e dendura shndërruan për disa orë disa rrugë në periferi të...
 • Moti i keq në Itali, ndizet “alarmi i kuq”

  Moti i keq godet Italinë. Në Sardenjë, në zonën e Cagliari-t është ndezur “alarmi i kuq”. Sipas mediave italiane mësohet se 4 persona janë shpëtuar nga ekipet e emergjencës, pasi kishin mbetur të bllokuar nga uji. Rrugët janë bërë të pakalueshme dhe pjesa më e madhe e tyre janë...
 • Foto/ Beyonce dhe Jay-Z të lumtur në Sardenjë

  Beyonce duket shumë elegante veshur me një kostum të thurur me grep, ndërsa u fotografua duke bërë një xhiro me varkë me bashkëshortin Jay-Z në Sardenjë. Këngëtarja 37-vjeçare amerikane duket shumë e dashuruar me burrin e saj, ndërsa po relaksohen në ishullin italian. Beyonce dhe Jay-Z janë duke pushuar...
 • Mbytet në pishinë 7-vjeçari

  Një vogëlush ka gjetur vdekjen teksa ka qenë duke u larë në pishinën e hotelit. 7- vjeçari nga komuna Irgoli e Sardienjës ka qenë së bashku me nënë e tij në pishina, por në momentin që ai është mbytur ka qenë i vetëm. Nëna e tij ishte brenda në...
 • Aksidentohet me motor George Clooney

  Ylli i Hollywood, George Clooney përfundoi në spital këtë të martë, si pasojë e një përplasjeje mes scooter-it të tij dhe një makine. Aksidenti, sipas BBC, ndodhi në Sardenja të Italisë, ku aktori amerikan ndodhet për të xhiruar filmin e tij serial më të fundit, Catch-22. Lajmi u konfirmua...
 • 22-vjeçari shqiptar në Itali u vra nga një prift

  Një 22-vjeçar shqiptar u qëllua për vdekje me pistoletë nga një prift italian, në rrethana ende të paqarta. Ngjarja ndodhi rreth orës 03:00 të mëngjesit, në qytezën Sinalunga në afërsi të Sienës. Policia italiane arrestoi priftin vrasës, 43-vjeçarin Xhulio Sale me origjinë nga Sardenja. Hetuesit thanë se 43-vjeçari e...
 • Italia shet shtëpi për 1 euro

  Keni ëndërruar ndonjëherë të jetoni në një fshat të bukur italian? Nëse po, kjo ëndërr tashmë mund të bëhet realitet. Ollolai, një destinacion në malet e rajonit të Barbagia, në Sardenjë, ka nxjerrë në shitje me qindra shtëpi të braktisura për vetëm 1 euro. Ky nuk është vendi i...
Emisione