selman stermasi

 • Takimi Tirana-Partizani, çfarë duhet të dini

  Policia e Tiranës ka hartuar planin e masave për mbarëvajtjen e sigurisë dhe rendit gjatë zhvillimit të ndeshjes “Tirana-Partizani”, që luhet këtë të premte në orën 19:45, në stadiumin “Selman Stërmasi”.  Masat e marra nga Policia e Tiranës konsistojnë në ambientet e jashtme të stadiumit si dhe përgjatë rrugë...
 • Tiranës e Partizanit i duhet sforco për t’u kualifikuar

  Me shumë të rinj në përbërje, Tirana kërkon të bëjë përpjekjen e fundit për të qëndruar në Europa League. Maccabi Tel Aviv është në avantazh të 2 golave, por bardheblutë mendojnë se nuk kanë asgjë për të humbur. “E rëndësishme është që ne ta tentojmë të luajmë, të japim...
 • Me lopata e kazmë për të prishur stadiumin 

  Tre të rinj janë arrestuar nga efektivët e kryqytetit, pasi tentuan të futeshin në stadiumin “Selman Stërmasi”, me objektivin për të dëmtuar fushën e lojës. Ngjarja e pazakontë ndodhi rreth orës 04:31, të së shtunës. Të paktën 10 persona u panë teksa po tentonin të kalonin rrethimin e stadiumit,...
 • Tension në kryeqytet para Partizani – Vllaznia

  Një ditë para ndeshjes Partizani – Vllaznia e parashikuar për t’u luajtur në “Selman Stërmasi”, situata në kryeqytet nuk është e qetë. Në orët e para të mëngjesit Policia ka shoqëruar tre persona pjesë e një grupi prej 10 vetash që dyshohet se po përpiqeshin të dëmtonin fushën e...
 • “Selman Stërmasi” hap dyert për Partizanin

  Partizani do të luajë ndeshjet në shtëpi në stadiumin “Selman Stërmasi”. Lajmi u dha nga Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj pas takimit me presidentët e klubeve të futbollit të Tiranës, Refik Halili dhe Partizanit, Gazment Demi. Akordi është arritur dhe gjithçka do të behët kundrejt një pagese. Erion Veliaj...
 • Ndërprerja e dritave, FSHF shtyn derbin e kryeqytetit

  Federata Shqiptare e Futbollit vendosi që të shtyjë derbin e kryeqytetit. Takimi Tirana –Partizani do të luhet nesër në orën 14:00, nga minuta e ’63 kur dhe u ndërpre. 8 minuta nga përfundimi i kohës së rregullt, në stadiumin “Selman Stërmasi” ikën dritat. Kjo situatë erdhi për shkak të...
 • Sport ,ekipi “Skenderbeu” bojkot (31 tetor 1998)

  Ekipi i “Skënderbeu” nuk është paraqitur sot në stadiumin “Selman Stërmasi” ku do të luante përballë ekipit të “Tirana” duke bojkotuar kështu ndeshjen. Drejtuesit e ekipit korçar kishin deklaruar dhe më parë se nëse Komiteti i Apelit nuk do të ndryshonte masën e Federatës së Futbollit që ekipi korçar...
Emisione