Serena Williams

 • Roger Federer përballë Serena Williams

  43 tituj Grand Slam zbritën për herë të parë në fushën e tenisit në një përballje të rrallë të zhvilluar në ditën e parë të vitit Perth të Australisë. Amerikania Serena Williams dhe zvicerani Roxher Federer, dy emra të mëdhenj të këtij sporti dhe që kanë dominuar në dekadën...
 • Femrat që diktojnë modën

  Nëse bëhet fjalë për veshje dhe tendencat e fundit, të famshmit diktojnë zgjedhjet e njerëzve të thjeshtë. Ashtu si çdo vit kompania e modës Lyst ka publikuar listën me 20 femrat më me influencë në botën e modës. Përzgjedhja është bërë duke marrë në konsideratë veshjet e yjeve të...
 • Serena Williams shfaqet topless (video)

  Tenistja Serena Williams ka publikuar një video në rrjetet e saj sociale ku shfaqet topless në shenjë sensibilizimi për kancerin e gjirit. 37-vjeçarja, në prag të muajit të vetëdijësimit për kancerin e gjirit, përmes videos së saj u ka bërë thirrje të gjitha grave që të kontrollojnë veten rregullisht....
 • Gjobë për Serena Williams

  Ikona e tenisit Serena Williams ka marrë një gjobë të majme prej 17 mijë dollarësh pas incidenteve gjatë ndeshjes të së shtunës. Williams nuk mundi të rrëmbente dot titullin përpara japonezes Osaka, e cila arriti të fitojë përpara idhullit të të gjithë amerikanëve Grand Slamin e saj të parë....
 • Meghan Markle nuk i lejohet të mbajë kapele

  Të jesh pjesë e familjes mbretërore sikurse ka privilegje, ka edhe kufizime. Meghan Markle i duhet ende kohë për të mësuar rregullat në mënyrë që të jetë e denjë për statusin që mban. Serena Williams është mikja e ngushte e Dukeshës së Sussex, ndaj dhe kjo e fundit e...
 • Eleminohet Serena Williams

  Tenistja amerikane, Serena Williams, e cila e mbronte medaljen e artë nga olimpiada e kaluar, është eliminuar nga lojtarja ukrainase, Elina Svitolina, 21 vjeçe. Në këtë mënyrë, tenistja Williams nuk do të jetë në gjendje të fitoj edhe medaljen e pestë të artë olimpike. “Jam shumë e pakënaqur…fitoi lojtarja...
 • Serena Williams triumfon në Wimbledon

  Serena Williams triumfon në Wimbledon. Kampionia amerikane mundi në finale gjermanen Angelique Kerber, me rezultatin 2 me 0. Ajo u shpall për herë të 7, mbretëreshë e trofeut londinez. Edhe pse ishte një fitore e pastër, nuk erdhi pa djersitur për Williams, pasi rivalja e saj Kerber rezistoi gjatë,...
 • Serena Williams e pangopur, ha dhe ushqimin e qenit

  Ylli i tenisit, Serena Williams, ka treguar nëpërmjet një video të postuar në rrjetin Snapchat, një detaj shumë të çuditshëm të jetës së saj. Ajo tregon se gjatë turneut “Italian Open”, në hotelin e saj në Romë ajo ka provuar ushqimin e qenit të saj. Kjo gjë e ka...
 • Serena Williams “viktimë” e Photoshop

  Përdorimi pa masë i Photoshop-it i ka kushtuar Serena Williams. 34-vjeçarja ka zëvendësuar një imazh të dyshimtë të postuar në Instagram, që tregonte yllin e tenisit me belin mjaft të hollë, dukshëm të përpunuar me Photoshop. 34-vjeçarja e kishte postuar javën e shkuar foton ku pozonte me bikini për...
Emisione