shperdorim detyre

 • Kallëzohet penalisht kryebashkiaku demokrat i Kavajës

  Dy javë pasi u sulmua verbalisht nga Kryeministri Edi Rama, Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar penalisht kryebashkiakun demokrat të Kavajës, Isa Sakja. IKMT njofton zyrtarisht se kryebashkiaku Sakja akuzohet për shpërdorim detyre. Bashkë me kreun e Bashkisë Kavajë, IKMT ka kallëzuar edhe drejtoreshën e Drejtorisë së...
 • SHÇBA konfirmon policinë: Nuhu ka shpërdoruar detyrën

  Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave në Ministrinë e Brendshme dha rezultatet e pjesshme të hetimeve dhe verifikimeve mbi çështjen e Xhisiela Malokut dhe pretendimeve që ka ngritur ish-oficeri Emiljano Nuhu. Nga shqyrtimi i urdhrave të brendshëm, librave të shërbimit e denoncimit, kamerave të disa bizneseve si dhe...
 • Emri/ Arrestohet efektivja e policisë në Rinas

  Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Ministrinë e Brendshme arrestoi në flagrancë një punonjëse të Policisë Kufitare në Rinas, pasi dyshohej për shpërdorim detyre dhe dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit. Dyshimet për implikimin e punonjëses së policisë Brunilda Duda, me detyrë kontrollore në Komisariatin...
 • Emrat/ Procedohen penalisht ish-drejtori i Portit Durrës dhe 9 zyrtarë

  Dhjetë zyrtarë e ish-zyrtarë të Portit të Durrësit janë proceduar penalisht në gjendje të lirë për dy vepra penale, shpërdorim detyre dhe shkelje e barazisë në tendera. Hetimi u krye nga Drejtoria Hetimore në Policinë e Shtetit, Sektori i Hetimit për Krimin Ekonomik e Financiar në Policinë e Durrësit...
 • Emrat/ 100 Euro për të kaluar në kufi, arrestohen dy policë

  Dy efektivë të policisë kufitare në Muriqan dhe Shëngjin janë arrestuar nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat për veprën penale të shpërdorimit të detyrës. Ata janë Luan Xheka ndihmës kontrollor në doganën e Muriqanit dhe Bardhok Preçi përgjegjës turni në stacionin e policisë kufitare të Shëngjinit. Dy...
 • Rivlerësim masës së sigurisë për kryebashkiakun e Lezhës

  Gjykata e Lezhës do të zhvillojë nesër seancën për rivlerësimin e masës së arrestit për kryetarin e Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj dhe 11 zyrtarëve të tjerë. Mësohet se mbështetës të kryebashkiakut janë duke protestuar para Komisariatit të Policisë së Lezhës dhe kërkojnë lirimin e Frrokajt. Ndërkohë në kërkim janë...
 • Emrat/ Arrestohen oficeri i policisë dhe doganieri për shpërdorim detyre

  Një oficer policie dhe një doganier janë arrestuar në doganën Qafë Prush për shpërdorim detyre dhe kontrabandë. Agim Malaj 47 vjeç me detyrë përgjegjës turni dhe doganieri Asim Çuni 48 vjeç nuk bënë kontrollin e kamionit me targa AA 820 DY, i cili futi në vend mallra kontabandë. Ata...
 • Lejuan festë me raki në burgun e Shënkollit/ Hetim penal 12 policëve, mes tyre edhe shefi i policisë

  Dymbëdhjetë efektivë të burgut të Shënkollit në Lezhë, janë marrë nën hetim nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve, pas publikimit të një fotoje në rrjetet sociale ku të dënuarit shfaqen duke festuar me raki e pije të tjera alkoolike natën e ndërrimit të viteve. Ministria e Drejtësisë...
 • Kallëzohet në Prokurori ish-drejtori i ALUIZNI-t në Shkodër

  Ish-kreu i Agjencisë së Legalizimeve në Shkodër dhe 3 ish – përgjegjës të kësaj drejtorie janë kallëzuar penalisht në Prokurori nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për konsumimin e veprës penale shpërdorim detyre. Në bazë të një auditi që KLSH ka ushtruar në këtë drejtori, rezulton se janë kryer...
 • Emri/ Arrestohet avokati në Tiranë, mashtroi me “dëmshpërblimin e vdekjes”

  Një avokat në Tiranë është arrestuar për mashtrim, pas nuk dorëzoi një shumë parash. Bëhet fjalë për Myrteza Myftarin 56 vjeç. Policia thotë se ndaj tij ka bërë kallëzim një qytetar me iniciale M.S. Ky i fundit deklaroi se më 2 maj 2013, avokati Myftari ka marrë një shumë...
 • Prokuroria çon për gjykim ish – kryebashkiakun e Krujës, Shkëlzen Hoxha

  Prokuroria e Krujës ka dërguar për gjykim ish – Kryetarin e Bashkisë së këtij qyteti, Shkëlzen Hoxha, i akuzuar për veprën penale të “Vjedhjes duke shpërdoruar detyrën”, në vlerën e 8 milionë lekëve të reja. Prokuroria ka ngritur të njëjtën akuzë edhe për administratorin e kompanisë “Regli” shpk, Njazi Prençi....
 • Arrestohet gjeneral brigade, Syrja Gjoka

  Gjeneral Brigade Syrja Gjoka, aktualisht me detyrën e Komandantit të Brigadës Logjistike, është arrestuar sot në mëngjes në shtëpinë e tij nga Policia Ushtarake. Arrestimi i tij, erdhi pas vendimit të Gjykatës së Beratit vetëm një ditë më parë, e cila dha masën e sigurisë, “ Arrest me Burg”...
Emisione