Shperthim

 • Shpërthen fabrika e eksplozivëve

  Momente paniku mes banorëve Dzerzhinskut në Rusinë Perëndimore nga një shpërthim i madh në një fabrikë lëndësh eksplozive. Bilanci, 85 të plagosur mes të cilëve punëtorë të fabrikës dhe banorë të pallateve pranë saj. Ndërsa 2 persona rezultojnë ende të zhdukur. Shpërthimi ndodhi në një fabrikë ku prodhoheshin lëndë...
 • Shpërthen bomba artizanale, plagosen disa persona

  13 persona mbetën të plagosur si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në Lion, pasditen e kësaj të premteje. Rreth orës 17:30, një pako e mbushur me gozhdë e copa metalike shpërtheu brenda një butiku në një nga rrugët kryesore të qytetit francez. Policia është vënë në ndjekje të...
 • Shpërthim i fuqishëm në Londër

  Një shpërthim i fuqishëm në një magazinë ka tronditur Londrën, pasditen e kësaj të diele. Sipas mediave britanike rreh 40 zjarrfikës kanë shkuar në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur fikjen e flakëve. Dëshmitarët e pranishëm kanë thënë se shpërthimi ishte shumë i fuqishëm. Zëdhënësja e zjarrfikësve,...
 • Tritoli i mbështjellë me celular

  Rreth orës 23 e 25 minuta të mbrëmjes së djeshme Forcat xheniere të mbërritura nga Tirana bënë shpërthimin e pakos me lëndë eksplozive që u gjet pasditen e së dielës në lagjen “10 Korriku” të Vlorës. Sasia e tritolit dyshohet se ka rënë nga një automjet në ecje, në...
 • Shpërthim në oborrin e shtëpisë

  Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Vlorës. Burime të policisë thonë se lënda eksplozive është vendosur në oborrin e shtëpisë së një personi me iniciale F.O., që ndodhet në lagjen “Rilindja”. Nga shpërthimi fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz, por vetëm dëme të vogla materiale....
 • Durrës, shpërthen tritoli në banesë

  Një sasi tritoli ka shpërthyer pas mesnate rreth orës 01:15, në lagjen nr. 17/1 Durrës. Sipas njoftimi të policisë tritoli është vendosur në oborrin e banesës së shtetasit Q.H., 54 vjeç, duke shkaktuar  vetëm dëme të vogla materiale. Grupi Hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje ...
 • Greqi/ Shpërthen bombola e gazit në restorant, humbin jetën 3 persona

  Një shpërthim ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në një restorant në qytetin Kalamata të Greqisë. Njoftimet e para thonë se tre persona kanë humbur jetën. Shkaku i shpërthimit thuhet se ka qenë një bombol gazi në kuzhinën e restorantit. Sipas medias greke “Protothema” tre viktimat janë gra të moshës...
 • Shpërthimi në mobileri, policia zbardh ngjarjen

  Katër persona morën pjesë në vendosjen e lëndës eksplozive në një mobileri në Nikël të Fushë-Krujës. Në një njoftim për mediat, policia e Krujës njoftoi këtë të mërkurë arrestimin e dy prej tyre, si dhe shpalljen në kërkim të dy të tjerëve. Ata akuzohen se mbrëmjen e së martës...
 • Lëndë shpërthyese makinës në kryeqytet

  Një sasi lënde eksplozive iu vendos mbrëmjen e kësaj të marte një automjeti në Tiranë. Burime paraprake të policisë thonë se ngjarja ndodhi rreth 20:40, në rrugën “Belul Hatibi”. Makina, e cila ndodhej e parkuar, është në pronësi të një personi me iniciale D.H. Policia thotë në automjet “është...
 • Shpërthim nga një rrjedhje gazi në Paris

  Një shpërthimi i fuqishëm në një dyqan buke në Paris shkaktoi të paktën 3 viktima dhe rreth 50 të plagosur, disa dhjetëra prej tyre në gjendje kritike. Dy prej viktimave janë zjarrfikës, të cilët humbën jetën nga disa shpërthime të mëpasshme. Viktima e tretë është një turiste spanjolle. “Në...
 • Një mrekulli në mesin e një tragjedie (Video)

  Ekipet e shpëtimit nxorrën një bebe 11-muajshe të gjallë nga rrënojat e një blloku apartamentesh që u shkatërrua si pasojë e një shpërthimi të hënën, në qytetin rus të Magnitogorsk. Sipas agjencisë së lajmeve Tass, foshnja është në gjendje kritike dhe u dërgua në spital. 8 trupa të pajetë...
 • Shpërthimi në karburant, humbin jetën 2 persona

  Rieti, Itali- Një shpërthim i një auto-cisterne ka ndodhur në një stacion karburanti ku 2 persona humbën jetën dhe mbi 17 të tjerë janë plagosur. Ngjarja ndodhi këtë të mërkurë rreth orës 14:30 në Via Salaria, pranë Gorogo Quinzio në zonën e Rietit. Sipas mediave italiane auto-cisterna mori flakë...
 • Humbet jetën një person në Gjakovë

  Një mjet shpërthyes i dyshimtë i ka marrë jetën një burri në orët e hershme të mëngjesit sotëm në fshatin Smolicë të Gjakovës në Kosovë. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes për të hetuar rastin. “Rreth orës 08:00 të mëngjesit të sotëm policia ka marrë informatën për një rast...
 • Shpërthime të fuqishme në një depo municionesh (Video)

  Me mijëra persona janë evakuuar pasi një seri shpërthimesh dhe zjarresh përfshinë një depo municionesh në Ukrainë. Paraprakisht, zyrtarët atje thonë se ky akt mund të jetë i qëllimshëm. Videot e postuara në rrjetet sociale tregojnë zjarr e shpërthime pranë Inchnya, rajoni Chernihiv. Rreth 10 mijë persona lëvizën nga...
 • I ikin dritat, 30-vjeçarja ndez dinamitin në vend të qiriut

  Të gjithëve na ka ndodhur të ndërpritet energjia elektrike kur ndodhemi në shtëpi dhe zgjidhjen e kemi gjetur gjithmonë te qiriu. Por një nënë 30-vjeçare ngatërroi shkopin e dinamitit me atë të qiriut. Michael Caldaroni nga zjarrfikësja e Bridgeport tha se ditën e enjte, rreth orës 21.30, gruaja po...
 • Foto/ Shpërthim me bombë në Pire

  Policia po heton një shpërthim bombe jashtë një ndërtese në Pire të Greqisë, paraditen e së mërkurës duke shkaktuar dëme të mëdha materiale. Sipas të përditshmes “Ekathimerini”, nuk ka njoftime për të lënduar nga shpërthimi. Besohet se shpërthimi ka ardhur nga një pajisje e vendosur në çantë, në një...
 • Video/ Shpërthim pranë Ambasadës së SHBA në Pekin

  Kinë-Momente paniku kaluan pjesëtarët e stafit të ambasadës amerikane në Kinë, ku një bombë e vogël shpërtheu fare pranë hyrjes. Asnjë person nuk mbeti i lënduar, përveç autorit të sulmit. Autoritetet kineze ndaluan autorin, i cili mësohet se është një provincë e Mongolisë. 刚刚北京美国驻华大使馆发生爆炸 pic.twitter.com/YRwJxKNLGn — 摄影与诗歌 (@hdjdjsjxw) July...
 • Shpërthen automjeti, s’ka të lënduar

  Një automjet ka shpërthyer mëngjesin e kësaj të diele rreth orës 7:20 në lagjen “24 maji” në Vlorë. Automjeti tip Benz ka shpërthyer pranë një blloku pallatesh, disa minuta pasi pronari e kishte parkuar. Makina i përket Agim Islamajt dhe sipas policisë ka qenë vetë ky shtetetas i cili...
 • Shpërthim me eksploziv dyqanit në Tiranë

  Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi ndodhi gjatë natës në rrugën “Ymer Kurti” në Tiranë. Lënda plasëse ishte vënë në qepenin e një dyqani. Nuk raportohet për persona të lënduar, përveç dëmeve materiale. Një grup i posaçëm ka nisur hetimet për të identifikuar motivet dhe autorët e këtij akti. Në...
 • Shpërthim në një impiant kimik

  Një shpërthim i fuqishëm në një zonë industriale të Siçuanit në jug të Kinës i ka marrë jetën 19 personave dhe ka plagosur 12 të tjerë. Shpërthimi ndodhi në një impiant kimik për industrinë ushqimore dhe farmaceutike të zonës. Arsyet e shpërthimit janë ende të paqarta, por siguria e...
1 2 3 6
Emisione