Skenderbeu

 • Mësuesja e rrallë: Nuk mund t’u flas nxënësve për Skënderbeun, kur e kanë barkun bosh

  Nxënësit e shkollës “Musine Kokalari” ndihen me fat sepse mund të jenë ndër më të privilegjuarit ndër moshatarët e tyre. Ata kanë një super mësuese që e zhvillon mësimin në një mënyrë unike. Shigjeta Canaj, mësuesja e Historisë dhe Gjeografisë në shkollën “Musine Kokalari” në kryeqytet, u përlot ndërsa...
 • Licencohen vetëm gjysma e ekipeve për Europën

  Vetëm gjysma e ekipeve të Superligës janë licencuar për pjesëmarrje në kupat e Europës. Partizani, Kukësi, Teuta, Skënderbeu dhe Laçi i plotësojnë kriteret për të luajtur në turnetë kontinentalë, ndërsa Flamurtari, Tirana, Luftëtari, Kastrioti dhe Kamza nuk e kaluan këtë proces. Deri më tani e kanë siguruar një vend...
 • Tirana ende e pasigurt për mbijetesën

  Ndeshjet e javës së 34-t të Kategorisë Superiore janë luajtur të gjitha në orën 16:30, por projektorët e vëmendjes ishin përqëndruar në kryeqytet në sfidën për mbijetesë mes Tiranës dhe Kastriotit. Sfida që pritej të përcaktonte se kush do të shoqëronte Kamzën në kategorinë e dytë dhuroi shumë raste,...
 • Sheshi “Skënderbej” fiton çmimin e dytë nga BE

  Pas çmimit prestigjioz europian për “Hapësirën Publike Urbane 2018” në Barcelonë, Sheshi “Skënderbej” ka marrë një tjetër vlerësim ndërkombëtar. Mes 393 projekteve që garonin për Çmimin e Bashkimit Europian për Arkitekturën Bashkëkohore, Sheshi “Skënderbej” mbërriti deri në finalen e madhe dhe fitoi çmimin e vendit te dytë, duke marrë...
 • Partizani 2 pikë larg titullit kampion

  Partizani është vetëm dy pikë larg titullit kampion, ndërsa Tirana mori një fitore të rëndësishme në luftën për mbijetesë duke kthyer kështu qetësinë edhe tek tifozët. Pas dy barazimeve, të kuqtë u rikthyen tek fitorja madje me rezultat bindës. Në Vlorë mposhtën Flamurtarin 3-0. Skuadra e Gegës gjeti avantazhin...
 • Përballja Flamurtari-Skënderbeu

  Një sfidë e rëndësishme e javës së 31 të Superligës është përballja mes Flamurtarit dhe Skënderbeut. Vlonjatët duan të ruajnë vendin e tretë në renditje, ndërsa Skënderbeu nuk e ka të sigurt daljen në Europë nga Kupa, kështu që kërkon sërish një fitore në Superligë, në mënyrë që të...
 • Skënderbeu kërkon heqjen e dënimit

  Ekipi i Skënderbeut kërkon shfuqizimin e dënimit që e përjashton 10 vjet nga aktivitetet sportive në Europë. Drejtuesit e klubit u paraqitën të martën në Lozanë, në seancën dëgjimore në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv ku dhe paraqitën argumentet e tyre. Vendimi i Komisionit të Disiplinës së UEFA-s që u...
 • Partizani pret Skënderbeun

  Partizani – Skënderbeu është ndeshja më e rëndësishme e javës së 28-të në ‘Selman Stërmasi’. Të kuqtë do të zbresin sot për të fituar si autokritikë pas humbjes së fundit me Luftëtarin. Skuadra e Gegës do të përpiqet të ruajë distancën me vendin e dytë, Kukësin. Trajneri i korçarëve,...
 • Tirana e Luftëtari kualifikohen në gjysmëfinalet e Kupës

  Tirana dhe Luftëtari u kualifikuan për në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Në Laç, skuadra vendase shënoi dy herë ndaj Tiranës por kualifikohen bardheblutë që kanë fituan ndeshjen e parë 3-0. Ndërsa në Gjirokastër, Luftëtari fitoi edhe ndeshjen e dytë me Partizanin me penalltinë e Dunga. Këto skuadra do...
 • Shehi kërkon me ngulm fitoren

  Pas fitores në Kupën e Shqipërisë, Orges Shehi kërkon suksesin edhe në kampionat ku humbjet radhazi janë gjashtë. Trajneri i Skënderbeut kërkon me ngulm rezultatin përballë Laçit të hënën në Korçë. “Duhet të japim 100% për t’u kthyer te fitorja, pasi na shërben për vazhdimësinë dhe anën psikologjike”. Shehi...
 • Kastrioti mund Skënderbeun

  Kastrioti mundi me rezultatin 2 – 1 Skënderbeun në Fushë Krujë, duke marrë pikë të rëndësishme për mbijetesën. Një sukses i vendosur në kohën shtesë me golin e Roger. Bledar Devolli, trajner i Kastriotit: Ky është fryti i punës në fazën përgatitore, fituam ndaj një ekipi të fortë. Skënderbeu...
 • Dhunohen brenda stadiumit 3 lojtarë të Skënderbeut

  Tre lojtarë të ekipit të futbollit Skënderbeu janë dhunuar para nisjes së takimit Kastrioti-Skënderbeu, që do të zhvillohej në orën 14:00. Lajmi bëhet publik nga vetë ekipi i Skënderbeut. Në një reagim të publikuar në faqen zyrtare të klubit në Facebook, thuhet se lojtarët Oto John, Kristi Vangjeli dhe...
 • Partizani mund Skënderbeun

  Partizani e nisi me fitore fazën e tretë të Superligës. Ekipi i Skënder Gegës mundi rivalin për titullin kampion Skënderbeun me rezultatin 1 – 0 të premten në Korçë. Tjetër humbje e korçarëve, e pesta radhazi në kampionat. Para nisjes së takimit u mbajt 1 minutë heshtje në nderim...
 • Gati për startin e Superligës

  Në orën 17:00 Skënderbeu dhe Partizani do të zbresin në fushën e stadiumit të Korçës për të hapur javën e 19 të Superligës, e para e fazës së tretë. Dy skuadrat kanë kohë që përgatiten për këtë takim kur asnjëra nuk do të pajtohet me rezultat tjetër veç fitores....
 • Skënderbeu pëson humbjen e katërt radhazi

  Skënderbeu pësoi humbjen e katërt radhazi në kampionat, një situatë që nuk ndodhte prej sezonit 2009-2010. Disfata 1 – 0 me Kamzën e largon akoma më shumë me kreun, 6 pikë nga Partizani i vendit të parë. Goli i Fukui vendosi takimin, por te korçarët ka keqardhje për rastet...
 • 3 humbje radhazi, Orges Shehi jep dorëheqjen

  Tre humbje radhazi kërkojnë marrjen e përgjegjësive. Trajneri i Skënderbeut Orges Shehi i ka komunikuar Presidentit të klubit Ardian Takaj dorëheqjen. Burime pranë skuadrës korçare, bëjnë me dije për TV Klan se Shehi ka deklaruar se skuadra nuk e ka më grintën e 10 javëve të para të Superligës....
 • Skënderbeu kërkon të bëjë kthesën

  Pas një barazimi dhe dy humbjeve radhazi, Skënderbeu do të përballet në shtëpi me Luftëtarin. Ndeshja e javës së 17 merr një rëndësi të veçantë për korçarët. “Duhet të fitojmë patjetër, duhet të japim 120% për këtë ndeshje. Nesër mendojmë të bëjmë disa ndryshime“, thotë Orges Shehi. Edhe pse...
 • Teuta ndal Skënderbeun

  Teuta i shkaktoi humbjen e parë sezonale Skënderbeut në shtëpi. Një sfidë që i pati të gjitha, penallti të humbur, karton të kuq dhe gola të anuluar. Durrsakët fituan 1 – 0 me golin e Camarra në minutën 33’. Teuta mbeti me 10 futbollistë, pasi Beqja mori karton të...
 • “Skënderbeu” mbërrin në Bruksel

  “Skënderbeu” ka ardhur në Bruksel mbi kalë dhe me flamurin kuq e zi në dorë. Përballë simbolit futurist të Brukselit, Atomiumit, ky hero i rikujton Europës se shqiptarët kanë mbrojtur vlerat dhe identitetin europian te bashkuar. Në këtë mënyrë e presin shqiptarët e Belgjikës këtë vit festën e Pavarësisë,...
 • Tirana gati për Skënderbeun

  Ardian Mema beson se skuadra e tij është gati të përballet me kampionen e vendit. Tirana në dy javët e fundit ësht përpjekur të ndreqë gabimet që ka bërë. “Nuk do ua them gabimet se jemi para ndeshjes. Jemi munduar t’i korrigjojmë. Do jetë ndeshje e bukur, kam besim...
1 2 3 16
Emisione