SOKOL ANGJELI

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 630

  Të ftuar: Kastro Zizo, Eneda Tarifa, Robert Berisha Intervista: “Cuna dhe Goca” Gent Zenelaj, Romir Zalla, Driada Dervishi, Monika Lubonja, Sokol Angjeli, Donald Shehu, Alban Musa, Alesia Xhemalaj Intervista: “Te gjithe per dreq” Era Rusi Intervista: “A po te dhemb dashnia Era?” Koloreto Cukali, Issa Joe, Ervin bejleri,...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 617

  Të ftuar: Anxhela Peristeri – Muzike / Anxhela e cmendur nga dashuria Intervista – “Cmendurite e Anxheles” Enxhi Cuku – Kinema / Enxhi na rrefen « Internimin » e dashurise Intervista – “Dashuri ne bunkerin komunist” Era Rusi – Muzike / Era na prek « Telat e zemres »...
 • “Komedia që shkon për dreq”

  Është radha e Tiranës për të parë “Komedia që shkon për dreq”, pas Durrësit dhe Korçës. Nga e enjtja ekipi i përzgjedhur nga regjisorja Driada Dervishi për veprën britanike që në 2015 meritoi çmimin “Laurence Olivier” si “Komedia më e mirë e re”, vjen në Teatrin Kombëtar. Përmbajtja: Romir...
 • Konkursi i artit dhe letërsisë në “Turgut Ozal”

  Recitimi, kompozicioni, kënga dhe artet figurative ishin gjinitë e artit dhe letërsisë në të cilat nxënësit e shkollave jopublike “Turgut Ozal”, “Mehmet Akif” dhe “Hasan Riza Pasha” konkurruan mes njëri-tjetrit. Si në çdo vit, konkursi prihet nga identifikimi i talenteve, fillimisht në një konkurs që zhvillohet në secilën nga...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 538

  Të ftuar: ROBERT ALIAJ DRAGOT – Shqiponja e thyer ‘naziste’ e Robert Dragot. Ç’dmth? NARD NDOKA – Nard Ndoka: ‘Ja ç’mendoj për Shqiponjën e thyer të Robertit’ Intervista “FLUTURON… FLUTURON… BERTI, NARDI APO BLERINA?” BLERINA BRRAKA – Brraka kendon ‘Kuq e Zi’…për inat të Robertit Intervista “BRRAKA KUQ E...
Emisione