spitali i Durrësit

 • Dhunohet mjeku, goditet me tullë

  Një mjek i urgjencës në Spitalin e Durrësit është dhunuar pasi ka ndërhyrë për të ndarë sherrin mes dy personave të dehur. Mjeku u godit në fytyrë me tullë dhe me grusht. Ai pësoi dëmtime të lehta dhe mori ndihmën e parë nga kolegët e tij. Në vendngjarje shkuan...
 • Foshnja ndërron jetë në maternitetin e Durrësit

  Një foshnje ndërroi jetë në maternitetin e Durrësit, katër ditë pasi kishte ardhur në jetë. Mjeket thonë se fëmija vuante nga një sëmundje e trashëguar gjenetikisht, por prindërit kanë bërë kallëzim në polici me pretendimin se foshnja ndërroi jetë për shkak të pakujdesisë së mjekëve. Spitali mbetet në pritje...
 • STOP – EMISIONI 79 (SEZONI 3)

  Durrës, hidrantet e spitalit si kalaja e Rozafës, vihen ditën, vidhen natën?! Në prill të këtij viti emisioni “Stop” tregoi, sesi spitali i Durrësit kishte mungesë të hidrantevë të shuarjes së zjarrit.Administrata e spitalit tha në atë kohë, se hidrantet kishin rënë pre e grabitjeve, edhe pse objekti ka...
 • STOP – EMISIONI 18 (SEZONI 3)

  Gara e gafave nga Elisa Spiropali te Lulzim Basha… Elisa Spiropali, e zgjedhura e PS-së, është kapur gafil, ndërsa shprehej, se Ministria e Punës, para se të shkrihej,ishte trajtuar si thërrime, plackë apo kusur për partitë e vogla. Por parardhësja e Joleza Kokës në drejtimin e FRESH-it, harroi, se...
 • Durrës, tenderi i lavanterisë dhe pika që e bën procesin nul

  Emisioni “STOP” rikujton problematikën që shoqëroi tenderin e lavanterisë në spitalin e Durrësit, ku u shpall fitues “Sanitary Cleaning”. Presidenti i Dhomës Kombëtare të Noterëve, Fatmir Lacej thotë për gazetarin e emisionit se nëse prokura e posaçme nuk pajiset me vulë apostile, deklarata e bashkëpunimit është nul. Në fakt...
 • STOP – EMISIONI 17 (SEZONI 3)

  Konferenca “problematike” e Petrit Vasilit dhe shkolla “mesjetare” në Luzaj-Kucovë. Një raport i INSTAT për muajin gusht nxjerr në pah, se rritja e cmimeve për ushqimet dhe pijet joalkoolike ishte në masën 6.1%. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, pasi nisi komunikimin me median, u njoftua live,...
 • U përfshi disa herë nga flakët, spitali ende pa mjete për fikjen e zjarrit

  Spitali i Durrësit është përfshirë disa herë nga zjarri. Por një vëzhgim i emisionit “STOP” tregon se ende nuk janë marrë masat për mjete zjarrëfikëse. 9 vendet, ku duhet të ndodhen këto pajisje, janë bosh. Ermioni Dapaj, kryeinfermiere në spital thotë, se stafi është trajnuar për masat antizjarr, ndërsa...
 • STOP – EMISIONI 159 (SEZONI 2)

  “Me legena kundër legenave”, protesta e shoqërisë civile. Shoqëria civile protestoi dje pasdite kundër nenit 449, që sipas saj amniston korrupsionin e zyrtarëve të lartë të shtetit. Aktivistët morën me vete vegla muzikore të improvizuara, si simbol i tubimit të tyre. Menjëherë pas transmetimit të kamerës së fshehtë të...
 • Spitali i Durrësit,ankesa nga qytetarët (19 tetor 1998)

  Spitali i ri i Durrësit i lënë përgjysëm dhe gjendja anormale e spitalit ekzistues ka bërë që mijëra qytetarë durrsakë t’u drejtohen me peticione krerëve të Ministrisë së Shëndetësisë, por dhe drejtuesve të tjerë të shtetit. Në një takim me zyrtarët e Organizatës Ndërkombëtare OPEK që kanë dhënë një...
Emisione