Spitali i Traumës

 • Skandali me pronën tek Spitali Ushtarak, Prokurori falenderon emisionin “Stop” (Video)

  Pak ditë më parë, në emisionin e datës 25 Prill, një qytetar denoncoi falsifikimin e një vendimi të AKKP-së, për t’i marrë pronë shtetërore Spitalit të Traumës. Vendimi u kthente pronën trashëgimtarëve Pazari dhe një pjesë e kësaj prone ishte te Spitali Ushtarak. Sipas vendimit, kur spitali të privatizohej,...
 • STOP – EMISIONI 177 (SEZONI 4)

  Këngë për Enver Hoxhën në shi, si e përkujtuan 5 majin veteranët. Sot nisi shpallja e fituesve për qytetarët, që kanë aplikuar për lotarinë amerikane. Të dielën u përkujtua 5 maji, dita e dëshmorëve. Megjithë kushtet e papërshtatshme të motit, veteranët dhe nostalgjikët e komunizmit, si cdo vit vizituan...
 • Investigimi i Stop: Si u falsifikua dhe u mor prona shtetërore te Spitali i Traumës (Video)

  Emisioni “Stop” në Tv Klan ka investiguar se si një sipërfaqe shtetërore toke prej 174 mijë metra katrorë e Spitalit të Traumës, u mor nga privati. Indicia u mor nga një qytetar anonim, i cili ka qenë pjesë e administratës, dhe denoncoi pranë emisionit falsifikimin e një vendimi të...
 • STOP – EMISIONI 169 (SEZONI 4)

  Policë cekë në bregdet dhe grimca humoristiko-politike…?! Ambasadori çek në Shqipëri tha sot, se këtë verë tre patrulla policie nga Çekia, do të patrullojnë në Vlorë dhe zona të tjera bregdetare, për shkak të shtimit ë numrit turistëve cekë në vendin tonë. Të rinjtë e PD-së dhe LSI-së protestuan...
 • KLSH gjen shkelje në tenderat e Spitalit të Traumës

  Shkelje të shumta janë evidentuar nga Kontrolli i Lartë i Shtetit pas auditimit në Spitalin e Traumës në kryeqytet. Këto shkelje kanë të bëjnë me kontratat mes qeverisë shqiptare dhe asaj italiane për pajisje mjekësore dhe hotelerie. Pajisjet mjekësore, sipas KLSH janë bërë hyrje në magazinë pa çmime dhe...
 • Përfundon investimi i qeverisë në Spitalin e Traumës

  Pas 2 vjetësh punime ka përfunduar investimi i qeverisë për modernizimin e Spitalit të Traumës, ish – Spitali Ushtarak në kryeqytet. Kryeministri Edi Rama i shoqeruar nga ministrja e tij e shendetesise inspektuan ambjentet e rikostruktuara të cilat janë pajisur me aparatura të reja mjekësore në të gjitha pavionet...
 • U plagos me thikë nga nipi, ndërron jetë 80 – vjeçari Shaban Agaj

  6 ditë pasi u godit me thikë nga nipi i tij adoleshent, Shaban Agaj ka ndërruar jetë. Burime nga Spitali i Traumës në kryeqytet, ku 80 – vjeçari ndodhej i shtruar, konfirmojnë për tvklan.al se i moshuari ndërroi jetë pasditen e së mërkurës. Ai ndodhej në Reanimacion që prej...
 • Spitali i Traumës i nënshtrohet rikonstruksionit

  Pjesë e investimeve të qeverisë në shëndetësi është edhe Spitali i Traumës. Projekti që kap vlerën e 8 miliardë lekëve synon rikonstruksionin e të gjitha reparteve, shërbimit të urgjencës, imazherisë, reanimacionit dhe fizioterapisë. Për kryeministrin Edi Rama i cili pa nga afër punimet e nisura ky investim është shembull...
Emisione