Spitali Ushtarak

 • Skandali me pronën tek Spitali Ushtarak, Prokurori falenderon emisionin “Stop” (Video)

  Pak ditë më parë, në emisionin e datës 25 Prill, një qytetar denoncoi falsifikimin e një vendimi të AKKP-së, për t’i marrë pronë shtetërore Spitalit të Traumës. Vendimi u kthente pronën trashëgimtarëve Pazari dhe një pjesë e kësaj prone ishte te Spitali Ushtarak. Sipas vendimit, kur spitali të privatizohej,...
 • STOP – EMISIONI 177 (SEZONI 4)

  Këngë për Enver Hoxhën në shi, si e përkujtuan 5 majin veteranët. Sot nisi shpallja e fituesve për qytetarët, që kanë aplikuar për lotarinë amerikane. Të dielën u përkujtua 5 maji, dita e dëshmorëve. Megjithë kushtet e papërshtatshme të motit, veteranët dhe nostalgjikët e komunizmit, si cdo vit vizituan...
 • Investigimi i Stop: Si u falsifikua dhe u mor prona shtetërore te Spitali i Traumës (Video)

  Emisioni “Stop” në Tv Klan ka investiguar se si një sipërfaqe shtetërore toke prej 174 mijë metra katrorë e Spitalit të Traumës, u mor nga privati. Indicia u mor nga një qytetar anonim, i cili ka qenë pjesë e administratës, dhe denoncoi pranë emisionit falsifikimin e një vendimi të...
 • STOP – EMISIONI 169 (SEZONI 4)

  Policë cekë në bregdet dhe grimca humoristiko-politike…?! Ambasadori çek në Shqipëri tha sot, se këtë verë tre patrulla policie nga Çekia, do të patrullojnë në Vlorë dhe zona të tjera bregdetare, për shkak të shtimit ë numrit turistëve cekë në vendin tonë. Të rinjtë e PD-së dhe LSI-së protestuan...
 • Humb jetën në aksident një 29-vjeçar

  Një i ri ka gjetur vdekjen këtë të diel në aksin rrugor Fushë Krujë-Rinas. Ai udhëtonte me një çiklomotor, kur rreth orës 17:15, doli nga rruga dhe u aksidentua. Viktima është një 29-vjeçar me iniciale E. B., banues në Fushë-Krujë. I riu u dërgua fillimisht në Spitalin Ushtarak në...
 • Berisha: Spitali Ushtarak, kurrë më keq!

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa foto nga gjendja e rënduar e Spitalit Ushtarak, duke nënvizuar se ky institucion i shëndetësisë nuk ka qenë kurrë ndonjëherë në këtë gjendje. “Shëndetësia në dheun e Noriegës! Pamje nga Spitali Ushtarak, si kurrë ndonjëherë në ekzistencën e tij!”, shkroi Berisha në një...
 • Ushtari-Roje i kryeministrit Nano qëllon për vdekje kalimtaren (24 Shtator 1998)

  Një ngjarje tragjike ka ndodhur para vilës së kryeministrit shqiptar Fatos Nano. Një breshëri e shkurtër arme e lëshuar nga automatiku i një prej ushtarëve- roje, ka vrarë një kalimtare. Emri i saj është Roza Mehmeti e moshës 38 vjeç.  Policia bën të ditur se vrasja nuk ka ndodhur...
 • Minisitri i Shëndetësisë Solis shpërblen mjekët (18 Shtator 1998)

  Minisitri i Shëndetësisë Leonard Solis u ka premtuar një shpërblim prej 10 mijë lekësh për kurajon  tyre profesionale të gjithë mjekëve dhe infermierëve të cilët nuk lanë për asnjë moment vetëm ambientet e spitalit “Nënë Tereza”. Gjatë ditëve të kryengritjes së demokratëve i gjithë personali ka qënë në gaditshmëri...
Emisione