stop

 • Reagim i Ministrisë së Drejtësisë: Nuk kemi dhënë leje shpërblyese për asnjë të burgosur

  Ministria e Drejtësisë ka reaguar nëpërmjet një njoftimi për media në lidhje me informacionet për dhënie leje shpërblyese për të burgosur në të gjitha IEVP të vendit. Ministria sqaron se që prej datës 7 Qershor është vendosur pezullimi i të gjithë lejeve shpërblyese deri në urdhër të dytë. Njoftimi...
 • 20 vjet më pas, ansjë ndryshim në spitale (Video)

  Disa qytetarë kanë sjellë në redaksinë e “Stop” video, ku tregohet cilësia e ushqimit në ambientet e spitaleve. Mish i kalbur e mollë të prishura, janë ato, që u ofrohen pacientëve në regjim spitalor. Emisioni “Stop” ka nxjerrë nga arkiva një kronikë të 10 shkurtit 1999, kur kryeministri i...
 • Videoskandali në Stop, arrestohet gjyqtari dhe psikologia

  Autoritetet policore arrestuan pasditen e kësaj të mërkure gjyqtarin e Gjykatës së Fierit, Roland Hysi, si dhe psikologen po pranë kësaj gjykate, Elona Meçani. Arrestimi i tyre erdhi pas denoncimit të bërë mbrëmjen e së martës në emisionin investigativ “Stop”, në Televizionin Klan. Me anë të kameras së fshehtë tregohej...
 • Gjyqtari merr ryshfet dhe kërkon favore seksuale

  Një tjetër rast korrupsioni në gjykatat shqiptare denoncohet në emisionin investigativ Stop, në Tv Klan, i cili ka publikuar pamjet e një kamera të fshehtë ku duket gjyqtari i Fierit, Roland Hysi duke marrë ryshfet. Ai u denoncua nga një nënë e divorcuar, e cila ishte në proces gjyqësor...
 • 69 nxënës pa marrë ende bursë, drejtoresha: Nuk ka pasur ankesa

  Ramadan Kasa tregon në “Stop” se e regjistroi djalin në shkollën profesionale “Gjergj Canco”, që të merrte një zanat. Djali, Shkëlqim Kasa me banim në Prezë thotë se aplikoi për bursë dhe e fitoi, por nuk e merr prej një viti. Dhe ky problem nuk është vetëm i Shkëlqimit,...
 • Në konviktin me kushtet me të “mira” në Tiranë (Video)

  Pak ditë më parë, kur protesta e studentëve kishte nisur, Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla inspektoi punën në konvikte, duke folur për kushtet e mira atje. Por 3 studente të Rezidencës Numër 2 te Inxhinieria e Ndërtimit janë ankuar në “Stop” për konviktet. Ato tregojnë se kanë paguar 650...
 • 50 euro për provim, sekseri: Ju ngelin qëllimisht… (Video)

  Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” tregon me zë dhe figurë sesi blihen provimet në universitetet tona. Një studente ka gjetur sekserin e duhur në Universitetin e Vlorës dhe ky i fundit i thotë se provimin e ka të marrë, me 50 euro… Madje sipas tij, pedagogu i Teknologjisë...
 • Limon me “trup njeriu”, çudia në Elbasan (Video)

  Në Elbasan është “shfaqur” një limon, që i ngjan një trupi njeriu me veshë e organe… Në Mallakastër një karroatrec po transporton një furgon dhe makina lëkundet, duke u shndërruar në rrezik potencial për automjetet që kalojnë pranë. Në Milot kanë ngarkuar një autobot mbi një makinë të vogël....
 • “Shëruesi i meshkujve” shpallet në kërkim

  Pas denoncimit nga emisioni “Stop” në Tv Klan, është shpallur në kërkim “shëruesi seksual” Shefqet S. nga fshati Pllan. Policia e Lezhës i ka referuar materialet Gjykatës së këtij qarku për veprat penale ngacmim seksual dhe mashtrim. 55-vjeçari u denoncua nga “Stop” me pamje filmike, duke ngacmuar seksualisht burrat...
 • Inspektori i Tatimeve i merr ryshfet një biznesi

  Inspektorët e Tatimeve marrin ryshfet edhe nga bizneset e ndershme. Korrupsioni i një punonjësi në Srejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve është denoncuar mbrëmjen e së martës në emisionin Stop, në Televizionin Klan. Përmes një videoje të regjistruar nga një biznes i vogël në bashkëpunim me gazetarët e emisionit tregohet...
 • Mjekët denoncojnë presionin për Check Up

  Të gjithë mjekët e qendrave shëndetësore janë vënë përpara një detyrimi të ri në kontratën e punës prej janarit të këtij viti. Mjekët e familjes dhe ata të qendrave shëndetësore duhet të përmbushin një numër të caktuar kontrollesh, të njohura si analizat e “check up”. Në bazë të ligjit...
 • Makarona për mizat dhe për njerëzit… (Video)

  Një vajzë është filmuar teksa vjedh të brendshme në dyqan. Autobuzi i Ndroqit bën kthesa në mes të rrugës, duke u kthyer në burim aksidentesh. Një qytetar ka filmuar makaronat e markës “Divella”, ku duken mizat që ushqehen para se produkti t’u shkojë njerëzve. Këto janë disa nga videot,...
 • “Stop” denoncon tregtimin e makaronave të skaduara

  Emisioni “Stop” e ka nisur sezonin e ri me denoncimin e disa produkteve të skaduara që tregtoheshin në një magazinë në Strumë të Roskovecit. “Këto janë të pahapura, thjesht se iu ka kaluar data. Ato janë greke, se po të ishin shqiptare do i rrasnim datën tjetër”. Kamera e...
 • Video/ U hoq nga puna pas reformës në burgje, ende nuk ka marrë pagat kalimtare

  Renato Faskaj tregon në “Stop”, se  prej 5 vjetësh ka punuar në sektorin e forcave operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve. Në këtë kohë kërkoi të dalë në reformë dhe i duhet të marrë pagat kalimtare prej 50 përqind, siç e parashikon ligji. Gazetarja u interesua në Drejtorinë...
 • Video/ Kërkonte “mall”, por akuzoi shokët për vjedhje. Dy të rinj në qeli pa prova!

  Dy të rinj, Elvis Hasanaj dhe Besmir Uka, mbahen prej disa muajsh në paraburgim në Sarandë, të akuzuar nga Adnan Kaja për grabitje me dhunë. Ngjarja e pretenduar ka ndodhur në 25 Janar të këtij viti dhe personat e sipërpërmendur kanë qenë duke pirë bashkë në lokal deri në...
 • 3 vjet në zyrat e ALUIZNI-t, “Stop” zgjidh problemin e rrobaqepësit

  Andrea Çela, banor i Mollasit në Cërrik, denoncon në “Stop” se prej vitesh ALUIZNI Elbasan i mban peng dosjen e pronës. Dikur ka punuar rrobaqepës, gjë që i dha mundësinë të privatizojë godinën. Në kohën e kaosit, godinës i bëri një shtesë dhe tani endet zyrave për legalizimin. Gazetarja...
 • Video: Mbi 30 minuta për të shkuar në qendrën shëndetësore

  “Stop” është ndalur në qendrën shëndetësore Lezhë, aty ku ndodhet edhe konsultorja e nënës dhe fëmijës. Por mjekët kanë bërë një peticion, me të cilin kundërshtojnë zhvendosjen e kësaj qendre në Kodër Marlekaj. Banorët thonë se nuk mund t’i çojnë fëmijët në qendrën e re, pasi është shumë larg...
 • Video: Zgjidhja kur të prishin shkallën…

  Një qytetari i kanë prishur shkallën dhe tani hyn në shtëpi duke u ngjitur me shkallë druri. Rruga e sapo inauguruar te Shkolla e Bashkuar është përmbytur nga shirat e ditëve të fundit, ndërsa në Bulqizë është përmbytur Drejtoria e Shërbimit Pyjor. Këto janë disa nga videot, që u...
 • Video: 7 muaj pritje për një firmë nga Xhelal Mziu

  Eduard Meta, banues në Kamëz denoncon në “Stop” se qysh në muajin Nëntor ka çuar në zyrën e Kadastrës dokumentet për një certifikatë pronësie, por 7 muaj më vonë, ende nuk ka një përgjigje. Drejtoresha e zyrës së Kadastrës, Fatmira Pane thotë që dokumentet janë në zyrën e kryetarit...
 • 21-vjeçari i dënuar në Serbi, babai mes lotëve: Ta bëjë burgun në Shqipëri

  Hysen Hoxha tregon në “Stop”, se i biri është kapur në shkelje në Serbi dhe vuan dënimin atje. Ai ka vetëm një lutje me të cilën i është drejtuar edhe Ministrisë së Drejtësisë. Hyseni kërkon që djali 21-vjeçar ta vuajë dënimin e mbetur në Shqipëri. Përgjigja institucionale është se...
1 2 3 12
Emisione