stresi

 • Sytë tregojnë sa të stresuar jeni

  Shikimi në sytë e një personi mund të tregojë se sa i stresuar është. Ky është raporti i një studimi të realizuar së fundmi. Shkencëtarët kanë zbuluar se madhësia e bebëzave ndryshon dramatikisht kur jemi të shtyrë të kryejmë disa gjëra në të njëjtën kohë apo kur përballemi me ndryshime...
 • Stresi “e keqja” e shekullit

  Stresi mund të konsiderohet tashmë epidemi. Në ditën ndërkombëtare të këtij shqetësimi më 7 Nëntor, OBSH e konsideron si të keqen e shekullit. Statistikat flasin për shifra alarmante, ku në SHBA vuan 40 % e popullsisë, ndërsa në Italinë fqinje çdo 10 persona, 9 janë të stresuar, ku përfshihen...
 • Gjykata lë në burg Stresin

  Gjykata e Tiranës ka lënë të pandryshuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’ marrë në mungesë dy ditë më parë ndaj Arkimed Lushajt. Këngëtari i njohur me emrin Stresi ka kundërshtuar ndalimin, por ne fund togat e zeza kanë rikonfirmuar masën. Në dalje, avokati Marash Ibraj e quajti arrestimin...
 • Stresi nën përgjim për më shumë se 7 muaj

  Policia ka publikuar pamjet kur këngëtarit Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi, i janë vënë prangat gjysmë lakuriq në shtratin e një dhome hoteli në zonën e Linzës në kryeqytet. Mësohet se ai është i pari nga anëtarët e një grupi kriminal që operonte në fushën e narkotikëve...
 • Policia: Stresi, anëtar i një grupi kriminal

  Arkimed Lushaj përfundoi në prangat e policisë këtë të mërkurë, si pjesë e një grupi kriminal që operon në Tiranë, në fushën e trafikimit të narkotikëve dhe krimeve kundër personit. Në një njoftim zyrtar për mediat, Policia e Shtetit thotë se arrestimi i reperit 31-vjeçar, të njohur si Stresi,...
 • Arresohet në Tiranë Stresi

  Arkimed Lushaj është sërish në telashe. Reperi i njohur me emrin e artit Stresi, mësohet se është arrestuar mbrëmjen e kësaj të mërkure nga policia e kryeqytetit, në ambientet e një hoteli. Burime nga policia e Tiranës thonë se reperi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Kjo nuk është hera...
 • Sa ndikon stresi në fertilitet

  Stresi ul fertilitetin femëror, por jo atë të meshkujve. Këtë e sugjeron një studim i kryer nga Universiteti i Boston që ka marrë nën shqyrtim sjelljet psikologjike, shqetësimet e këtij lloji dhe lidhjen që mund të kenë me riprodhimin. Janë vëzhguar rreth 5000 gra dhe 1300 meshkuj, të cilët...
 • Gazetat iu heqin stresin

  Se gazetat ju pasurojnë me njohuri të ndryshme të ngjarjeve në botë, nuk ka dyshime. Por, tashmë ka edhe një efekt tjetër pozitiv që ju mund të përfitoni nga të lexuarit e një gazete apo reviste të paktën gjatë mëngjeseve. Sipas studimeve të realizuara në Uashington, është vërtetuar se...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 627

  Të ftuar: Stresi Intervista – “Stresi pas martese” Ana Jennifer, Leo Bellydancer Intervista – “Anna Jennifer” Intervista – “Fashion chef” Henri Cili, Adrian Civici, Isuf Kalo, Belina Budini Alida Duka Intervista – “Vone, shume vone Alida” Sotir Qirjaqi Intervista – “Sikur te vdisje neser” Donald Dervishi, Borsion Spaho...
 • Video/ Ka vetëm pak kohë që është martuar, por shikoni me kë fle Stresi

  Reperi shqiptar Stresi ishte personazhi i parë i ftuar në sezonin e ri të emisionit “Zonë e Lirë”. Vetëm pak muaj më parë ai i ka dhënë fund beqarisë dhe është martuar me një vajzë të quajtur Kejsi, por reperi ka publikuar një foto ku tregon se fle me...
 • Video/ Deklarata e fortë e Stresit: Kam kaluar në Mal të Zi me pasaportën e mikut tim

  Telashet për këngëtarin Arkimed Lushaj, apo siç njihet nga të gjithë me emrin e artit “Stresi”, duket se nuk kanë të sosur. Vetëm disa javë më parë ai është shpallur sërish në kërkim nga policia pas gjetjes së një arme në lagjen e tij. I ftuar sot në emisionin...
 • Si të keni një bark më të sheshtë

  Dhjami i barkut është shumë i vështirë për t’u mposhtur. Shumë prej nesh mund të fokusohen në dieta dhe ushtrime fizike, por dhjami është ende i pranishëm. Por ka disa gjëra që mund të bëni për të pasur një bark të sheshtë njëherë e mirë.  Ne e dimë se...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 611

  Të ftuar: Sajmir Tahiri – Rikthimi… Mekatar apo Kurban? Intervista – “Saja i Monte Kristos” Intervista – “Check up” Intervista – “Politika” Të enjten ish-Kryeministri Sali Berisha e transmetoi “live” në Facebook nga Parlamenti ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.   Ky i fundit, i ftuar sonte në emisionin “Zonë...
 • Video/ Stresi tregon të vërtetën e arrestimit

  Reperi i njohur Stresi, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, tregoi të vërtetën rreth arrestimit të tij të disa ditëve më parë. Ai tha se u mbajt 72 orë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, pa asnjë motiv. Arrestimin e tij, Stresi e konsideroi “qesharak...
 • Gjykata cakton masën e sigurisë për Stresin

  Gjykata e Tiranës, pas kërkesës së Prokurorisë ka dhënë masën “Detyrim paraqitje” për reperin Arkimed Lushaj. “Stresi” u arrestua ditën e premte sëbashku me një shokun e tij, pasi u kapën në flagrancë duke konsumuar kokainë në një lokal bastesh. Policia sekuestroi një qese ambalazhi brenda të cilës kishte...
 • Arrestohet Stresi dhe shoku i tij

  Reperi Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit Stresi, është arrestuar të Premten në Tiranë sëbashku me një shokun e tij, pasi u kapën në flagrancë duke konsumuar kokainë në një lokal bastesh. Sipas njoftimit të Policisë, 30-vjeçari Lushaj dhe 34 vjeçari Kujtim Pershpalaj u arrestuan, ndërsa tre...
 • RUDINA – STRESI PREZANTON MAMANE; SARA KOLAMI!

  Të ftuar: Stresi – rreper dhe Shpresa Lushaj – Specialiste në Kontrollin e Lartë të Shtetit Sara Kolami – Moderatore Rubrika “Quiz”  ...
 • Video/ U arratis nga komisariati, nëna e Stresit: Si e përjetova ngjarjen

  Arratisja e reperit Arkimend Lushaj nga komisariati disa muaj më parë bëri bujë në rrjetet sociale. Sot Stresi ishte i ftuar bashkë me nënën e tij në studion e “Rudina” në Tv Klan nga ku sqaroi edhe një herë ngjarjen. Reperi tha se ishte i pafajshëm dhe se nuk...
 • Video/ Stresi prezanton nënën, tregon planet për martesë 

  Arkimend Lushaj i njohur me emrin e artit si Stresi, etiketohet shpesh si “bad boy”. Por sot në studion “Rudina” reperi ka rrëfyer një tjetër dimension. I shoqëruar nga nëna e tij Shpresa Lushaj, 31-vjeçari foli për familjen dhe planet për martesë. Stresi tha se prej më shumë se...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 572

  LUL BASHA – Republika e Rilindur / Rilindja e Republikës Intervista: “UNË KRYEMINISTËR” VANGJEL DULE – Ja përse na duhet një helen në Parlament Intervista: “TEPSIA E RAMËS” MATEO DARDHA,   MARCO LUNARDI – Escape Room në Tiranë: Shijoni adrenalinën STRESI,   FLOR BANA – Fake Love: Stresit i...
Emisione