Sulejman Starova

 • Starova nis punën te Feronikeli

  Sulejman Starova nisi punën me Feronikelin, duke shtuar numrin e trajnerëve nga Shqipëria në Superligën e Kosovës. Starova gjen atje Mirel Josën, Gugash Maganin dhe Bledi Shkëmbin. Klubi nga Drenasi kërkon të fitojë titullin kampion, ashtu siç bëri në vitin 2015 dhe 2016.  “Të bëjmë realitet realizimin e objektivave...
 • Starova rikthehet në drejtimin e Partizanit

  Sulejman Starova do të vijojë detyrën në drejtimin e skuadrës. Klubi i Partizanit njoftoi se Presidenti Demi dhe drejtuesit më të lartë të klubit nuk e kanë pranuar dorëheqjen e trajnerit Starova dhënë në përfundim të takimit ndaj Luftëtarit, duke rikonfirmuar teknikun në krye të ekipit. Partizani doli këtë...
 • Starova nis sezonin e tij me Partizanin

  Sulejman Starova thirret ‘nën armë’ sa herë Partizani ka nevojë. Tekniku ka mbajtur një fjalim të gjatë me futbollistët para stërvitjes, të cilëve u ka thënë se duhet ta konsiderojnë pjesën e mbetur të kampionatit si një sezon të ri. “I bëra thirrje skuadrës ta harrojë fazën e parë,...
 • Dorëhiqet Starova 

  Sulejman Starova dha dorëheqjen nga trajner i Partizanit. Një vendim që ishte përfolur edhe më parë, por nuk mund të ndodhte pa u zhvilluar kupat e Europës. Starova pritet të jetë sërish pjesë e klubit të kuq, në rolin e këshilltarit të presidentit Gazment Demi. Vendimi vjen edhe pas...
 • Ekipet shqiptare nisin sot aventurën europiane

  Skuadrat shqiptare do të nisin sot sezonin në kupat e Europës. Skënderbeu rikthehet në kompeticionet europiane pas dënimit 1-vjeçar nga UEFA. Korçarët do të kenë përballë ekipin modest të Sant Julia nga Andorra dhe synojnë ta kalojnë pa u sforcuar turin e parë kualifikues të Europa League. Takimi do...
 • Gara për titullin kampion, te Kukësi dhe Partizani besojnë te trofeu

  Barazimi pa gola me Partizanin e çoi në 23 ndeshjet pa humbje te Kukësi. Skuadra e Ernest Gjokës ruan vendin e parë në klasifikim, por është me pikë të barabarta me Skënderbun, por kjo nuk e shqetëson trajnerin, pasi fundi i kampionatit do kohë. Ernest Gjoka, trajner i Kukësit:...
 • Starova: Futbolli po kthehet si në ‘97

  Sulejman Starovës nuk i ka kaluar ende indinjata pas ndeshjes me Kukësin, ku Partizanit iu mohua një gol dhe pretendohet se gjykimi i arbitrit ndryshoi rrjedhën e lojës. Për teknikun mungesa e tifozërisë për shkak të ndeshjeve të luajtura jashtë tirane, ka ndikuar në rezultate. Ndaj Laçit thotë se...
 • Partizani fiton në debutimin e Starovës, Ekuban shënuesi i vetëm

  Partizani u kthye në vendin e dytë pas fitores 2 – 0 në fushën e Laçit. Ekuban ishte shënuesi i takimit, ku në stol u rikthye Sulejman Starova. Ai zëvendësoi Adolfo Sormani e larguar. Një fitore e kërkuar nga Partizani, ndërsa Laçi mbetet përsëri në zonën e rënies nga...
 • Sormani zëvendësohet nga Starova

  Adolfo Sormani qëndroi pak më shumë se 3 muaj te Partizani duke u larguar këtë të hënë zyrtarisht. Trajneri italian e la ekipin në vendin e tretë, 7 pikë larg Skënderbeut kryesues. Drejtuesit vendosën të emërojnë Sulejman Starovën, pasi është pjesë e klubit prej kohësh. Starova i cili i...
 • Sport, Mico Papadhopulli dhe Sulejman Starova intervistë (31 tetor 1998)

  Sport, Miço Papadhopulli dhe Sulejman Starova intervistë për ndeshjen me Greqinë e cila do të luhet në Tiranë. Miço Papadhopulli u shpreh se ata e mirëpresin ekipin e futbollit të Greqisë, për ndeshjen në Tiranë dhe se do të krijojë të gjitha kushtet për zhvillimin e një ndeshje normale,ndërsa...
Emisione