Tanja Porja

 • RUDINA – EMISIONI 01 MAJ 2019!

  Të ftuar: Grida Duma – Ish-Deputete PD Tanja Porja – Producente dhe Prezantuese Moti në A2-CNN Jemi në muajin e fundit të Pranverës dhe presim që moti të stabilizohet, por kemi parë që këto ditë ka pasur luhatje të shumta të temperaturave dhe reshje shiu. Por për të treguar më...
 • RUDINA – EMISIONI 29 MARS 2019!

  Të ftuar: Ermal Mamaqi – Aktor (drejtuesi programit në TV Klan,“Xing me Ermalin”)   Rafaela Rica – Sipërmarrëse   Tanja Porja – Producente dhe Prezantuese Moti në A2-CNN...
 • RUDINA – IVA TICO DHE ENKEL DEMI RREFEJNE PASIONIN E TYRE PER GATIMIN; MONIKA LUBONJA: NUK E PRISJA TE MERRJA CMIM NE KOKO FEST!

  Të ftuar: Iva Tiço – Gazetare Enkel Demi – Gazetar/Moderator Ata janë të dy gazetarë të mirënjohur, shumë të dashur për publikun por që i bashkon me njëri-tjerin jo vetëm profesioni, por edhe një pasion i përbashkët, ai i gatimit. Sot të ftuarit e parë këtë pasdite te “Rudina”...
 • Temperatura përvëluese deri të shtunën

  E mërkura, e enjtja dhe e premtja parashikohen të jenë tre ditët më të nxehta të verës, ditën e djeshme termometri ka regjistruar 39 grade Celcius, e po aq pritet të shkoje në maksimun edhe sot, po ashtu edhe përgjatë të premtes. “Nga dita e diel e në vazhdim...
 • I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë

  I nxehti afrikan nuk do të kurseje as Shqipërinë. Sinoptikanët parashikojnë që kjo valë e të nxehtit të përfshijë vendin përgjatë fundjavës. “Një pjesë e mirë e Europës është përfshirë prej 3-4 ditësh nga i nxehti afrikan. Megjithatë territori shqiptar e ndjen kryesisht të shtunën dhe të dielën. Pjesa...
 • RUDINA – NERITAN DHE HOLTA LICAJ; JU RREFEJME DASHURINE TONE; IGLI MEZINI, BALERINI QE DO KERCEJE PER CDO VEND TE BUKUR TE TIRANES!

  Të ftuar: Neritan Licaj – Aktor Holta Licaj  – Menaxhere në programe sociale Ato janë një çift joformalist, të cilët pavarsisht se janë bashkë prej 21 vitesh, preferojnë të mos e quajnë njëri-tjetrin burrë dhe grua. Bëhet fjalë për Neritan Liçajn dhe bashkëshorten e tij, Holta. Ata ishin sot të...
 • RUDINA- ENEDA AT’NIKOLLA PREZANTON LINJEN E RE TE PARFUMEVE; REA NUHU, NJE ZE I RI NE MUZIKEN SHQIPTARE!

  Të ftuar: Enada At` Nikolla – Stiliste Rea Nuhu – Këngëtare Tanja Porja – Meterologe “Metoealb” Pavarësisht se në fillim të javës u duk sikur stina e pranverës më në fund kishte ardhur, duket se ndryshimi i kushteve atmosferike dhe i temperaturave vazhdon. Meterologia e “MeteoAlb”, Tanja Porja ishte...
 • Video/ Parashikimi i motit gjatë muajit Prill sipas meteorologes Tanja Porja

  Pavarësisht se në fillim të javës u duk sikur stina e pranverës më në fund kishte ardhur, duket se ndryshimi i kushteve atmosferike dhe i temperaturave vazhdon. Meterologia  e “MeteoAlb”, Tanja Porja ishte sot në studion “Rudina” në Tv Klan nga ku foli për ndryshimin e kushteve atmosferike. Sipas...
 • OPINION – MOTI, SITUATA EMERGJENTE; SEKUESTRIMI I PRONAVE TE BALILAJT; GOMONIA E DROGES!

  Të ftuar: Mark Marku, Fatos Hakorja, Artan Hoxha, Fatos Hakorja, Lorenc Vangjeli, Preç Zogaj, Armand Bajrami, Lutfi Minxhozi; Lidhje direkte me: Tanja Porja Sekuestrimi i pronave të Balilajt! **** Kush e kishte gomonen e drogës? Policia bregdetare greke arriti të kapë një gomone me një sasi të konsiderueshme kanabisi...
 • RUDINA – IN MEMORIAM ALEKSANDER LALO; “ME QUAJNE MUSINE KOKALARI”; PARASHIKIMI I MOTIT!

  Të ftuar: In Memoriam – Aleksandër Lalo Persida Asllani – Autore e librit “Më quajnë Musine Kokalari”, Drejtore e Bibliotekës Kombëtare. Tanja Porja – Meterologe “Meteoalb”...
 • Video/ Si parashikohet të jetë moti në muajin Dhjetor 

  Duke u nisur nga dita e sotme të gjithë kemi venë re një rënie të temperaturave. Pavarësisht diellit në shumë zona malore të Shqipërisë ka patur edhe reshje dëbore. E si duket ndoshta dimri është në prag dhe pse jemi në 10-ditëshin e fundit të Nëntorit. Sot, në emisionin...
 • OPINION – ACARI NGRIN SHQIPERINE, DERI KUR?

  Të ftuar: Shemsi Premci, Petrit Zorba, Tanja Porja, Vasil Premçi, Tedi Blushi, Petrit Gjecaj,  Alfred Olli “Territori shqiptar do ta ndjej rritjen e temperaturave mesditën e së mërkurës”, kështu ka deklaruar sinoptikania e meteoalb Tanja Porja e ftuar në panelin e emisionit Opinion. Sipas saj ky i ftohtë me...
Emisione