thike

 • I gjendet thikë dhe kundërshton policinë, prangoset 20-vjeçari

  Një i ri në Fier është arrestuar nga policia për mbajtje pa leje të armëve të ftohta dhe për kundërshtim të forcave të policisë. Në pranga ka rënë 20-vjeçari me iniciale F.L. Ai udhëtonte me makinën e tij tip Ford kur u ndalua nga patrulla për kontroll. Në çantën...
 • Plagoset me thikë i riu

  Tiranë- Një 21-vjeçar me inicialet I. M., është plagosur me thikë pasditen e kësaj te enjte. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:50 në rrugën “Taulantët”, gjatë një konflikti për motive të dobëta është plagosur. Sipas policisë i riu është dërguar në spital dhe po merr ndihmën e parë mjekësore....
 • Godet me mjet prerës djalin, arrestohet

  Peqin- Një person është arrestuar nga policia e qytetit të Peqinit, pasi ka goditur me mjet prerës (thikë), djalin e tij. Në pranga ka rënë 64- vjeçari me iniciale Y.S. banues në fshatin Vashaj, Peqin. Arrestimi i tij u bë, pasi për motive të dobëta, ka goditur me thikë...
 • Athinë, shqiptarët therin me thikë një person

  Athinë – Një krim i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës rreth orës 20:30 në kryqëzimin e rrugëve “Sofocleous” dhe “Menandrou”, raporton media greke Protothema. Dy shqiptarë kanë qenë duke lëvizur me automjetin e tyre ku njëri ka zbritur nga makina dhe ka qëlluar me thikë në zemër...
 • Qëllohet me thikë, humb jetën i riu

  Një i ri ka humbur jetën pasi është qëlluar me mjet prerës,( thikë) mbrëmjes e së dielës, në njësinë administrative Arras. Sipas njoftimit të policisë mësohet se ka gjetur vdekjen rrugës për në Spitalin e Peshkopisë 25-vjeçari me inicialet I. Zogu. “I dëmtuari ka humbur jetën rrugës për në Spitalin...
 • Arrestohet autori i plagosjes me thikë 

  Një sherr mes dy të rinjsh ka bërë që njeri prej tyre të përfundojë në spital dhe tjetri të arrestohet. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës rreth orës 23:00, në zonën e Lungomares në qytetin e Vlorës. Mësohet se mes dy të rinjve ka pasur një konflikt për...
 • Shkodër, theret me thikë një person

  Një person është therur me thikë në fshatin Rragam, Shkodër. Ngjarja ka ndodhur këtë të diel rreth orës 10:20. Policia bën me dije se ka mbetur i plagosur 49-vjeçari me inicialet A. H, banues në fshatin Rragam. Mësohet se i plagosuri është dërguar menjëherë në Urgjencën e Spitalit Rajonal...
 • Vodhi farmacisten nën kërcënimin e thikës, pranga të riut

  Tiranë- Një i ri ka kërcënuar me thikë një farmaciste duke i marrë një shumë parash. Ngjarja ndodhi brenda një qendre tregtare ditën e enjte. 17-vjeçari me inicialet R. N. banues në Tiranë, ka hyrë në farmacin dhe ka vjedhur nën kërcënimin e një thike xhiron ditore të farmacistes...
 • “Nuk do të kesh shpëtim”, shqiptari ia bën jetën ferr të fejuarës

  Autoritetet italiane kanë vënë në pranga një shqiptar pasi ka kërcënuar të fejuarën e tij me thikë. 26-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur, u arrestua të dielën e 29 Prillit. Ka qenë e fejuara  e tij, edhe kjo shqiptare, 24 vjeçe, që ka lajmëruar policinë....
 • Foto/ Pranga shqiptarit, akuzohet për vjedhje

  Një shqiptar është vënë në pranga nga policia italiane në Mattola. Jovan Muça, 31 vjeç është arrestuar, pasi në 27 Nëntor 2017 së bashku me një person tjetër, ka kryer grabitje në një shtëpi në Mattola dhe nën kërcënim e një thikë ka marrë një sasi të konsiderueshme Eurosh...
 • Video/ Vret shokun me thikë pasi pinë në të njëjtën tavolinë

  Konflikti që i mori jetën një 28-vjeçarit Kolë Fermosi në Hot të Ri të Shkodrës, ka nisur nga tavolina e lokalit ku autori dhe viktima po pinin sëbashku. Sipas policisë, dy të rinjtë u konfliktuan me njëri-tjetrin në gjendje të dehur. “ABC News” raporton se pasi dolën jashtë lokalit,...
 • E vrau dhe e ndau në pjesë me thikë kuzhine, rrëfehet shqiptari që masakroi gruan

  Një ditë pasi pranoi vrasjen e partneres së tij Khadija Bencheickh, mediat italiane kanë zbardhur dëshminë e Agim Ajdinajt. 51-vjeçari nga Fieri ka pranuar se e ka vrarë gruan marokene, me të cilën bashkëjetonte në një apartament në Verona, në kulmin e një zënke. Para hetuesve, Ajdinaj ka thënë...
 • Durrës/ Theret me thikë 24-vjeçari

  Një sherr ka degraduar në përdorimin e mjetit prerëse (thikë), ku si pasojë ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë një 24- vjeccar. Sipas njoftimit të policisë mësohet se në pranga ka rënë Adriatik Kokiçi 47 vjeç, banues në Durrës, pasi ditën e premte në lagjen Nr.14  Durrës,...
 • Parandalohet tragjedia në një familje në Vlorë

  Një konflikt në një familje në lagjen ”10 Korriku” në qytetin e Vlorës mund të përshkallëzohej deri në një ngjarje me pasoja të rënda. Ka qenë një telefonatë në sallën operative të policisë, ç’ka ka bërë që debati i rëndë të përfundonte pa viktima. Policia ka arrestuar Krenar Likskëndaj,...
 • Sherr me thika pranë një lokali

  Tre persona janë përfshirë në një konflikt, në lagjen Pavarësia të Vlorës. Ata ndodheshin në afërsi të një lokali kur u përplasën për motive të dobëta, fillimisht me fjalë dhe më pas sherri ka degjeneruar deri në përdorimin e thikës. Nga kjo ngjarje ka mbetur i plagosur rëndë një...
 • Shkon të takojë të dënuarin, kapet me thikë në qesen e ushqimeve

  Një 52-vjeçar ka rënë në pranga e policisë së Fierit.  Bardhul Myrselaj, banues në Mallakastër është arrestuar, pasi  duke shkuar në takim me një të dënuar, në ambientet e kontrollit fizik është kapur me një thikë në qesen që kishte ushqimet. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës...
 • Video/ “Pse më shikon”, thikë në bark 16 – vjeçarit

  Një 16 – vjeçar u godit me thikë nga një 14 – vjeçar, 100 metra larg shkollës 9 – vjeçare “Marigo Posio”, ku ai ishte nxënës. Ngjarja ndodhi mesditën e kësaj të enjte në një bilardo në lagjen “1 Maji” dhe dëshmitarët thonë se sherri nisi në mënyrë krejt...
 • Po mbronte fëmijën, babai vritet në derë të shtëpisë

  Një baba vdiq duke mbrojtur djalin e tij nga disa adoleshentë, që po përpiqeshin t’i vidhnin atletet. Sipas mediave lokale, djali 8-vjeçar i Jose “Migue” Malave, në New Jersey, SHBA ishte përplasur më herët gjatë ditës me një grup adoleshentësh, të cilët u përpoqën të vidhnin atletet e tij, por...
 • Foto/ Greqi, theret me thikë shqiptari

  Greqi- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes, në Kretë. Një shqiptar, 35 vjeç është vrarë nga fqinja e tij, 26 vjeçe, raportojnë mediat greke.  Mësohet se autorja e kësaj ngjarje ishte përdoruese e drogës. Shqiptari u afrua për të këshilluar 26- vjeçaren, por në ato...
 • Sherr me thika mes dy të rinjve, plagoset 17- vjeçari

  Dy të rinj janë konflikuar me njëri- tjetrin me mjete të ftohta prerëse. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Borsh dhe për pasojë ka mbetur i plagosur njëri prej tyre. Shërbimet e Policisë kanë shkuar pranë vendit të ngjarjes dhe nga verifikimi paraprak kanë rezultuar se në vendin e quajtur...
Emisione