Tirane

 • 50-vjeçari vetëvritet me armën e bashkëjetueses police

  Një 50-vjeçar në Tiranë është vetëvrarë me armë zjarri për shkaqe të panjohura. Ngjarja ka ndodhur në banesën e viktimës në rrugën “Xhorxh Bush”. Mësohet se viktima është Bernard U. dhe qëlloi veten me armën e shërbimit të bashkëjetueses së tij, e cila është efektive policie pranë komisariatit Nr.1...
 • 60-vjeçari bie nga ndërtesa në rikonstruksion

  Një 60-vjeçar me iniciale F.Z. është rrëzuar nga lartësia nga një ndërtesë që është në rikonstruksion. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Saukut në kryeqytet rreth orës 09:00. Sipas Policisë së Tiranës, 60-vjeçari u dërgua me urgjencë drejt spitalit, por fatkeqësisht ndërroi jetë rrugës. Rrethanat e ngjarjes janë të...
 • 21-vjeçari kapet me automatik në kryeqytet

  Një 21-vjeçar me iniciale A.C. është arrestuar nga Policia e Tiranës pas denoncimeve të qytetarëve, të cilët kishin raportuar për një person që dyshohej se qarkullonte i armatosur. Efektivët e Komisariatit Nr.4 në kryeqytet ndaluan në rrugën “Fadil Deliu” 21-vjeçarin, të cilit brenda një çante iu gjet i fshehur...
 • Përplasje te Bulevardi i Ri

  Aksioni për prishjen e banesave pa leje tek Bregu i Lumit, që preken nga projekti për zgjerimin e Bulevardit të Ri të Tiranës, ka sjellë përplasjen e radhës mes policisë dhe banorëve. Këtë të fundit mbështeteshin nga ish-deputetë të opozitës, që u konfrontuan fizikisht me forcat e policisë. Një...
 • Prishen 7 banesat e para tek Bregu i Lumit

  Mes tensionesh ka nisur prishja e banesave të palegalizuara tek Bregu i Lumit, që preken nga projekti për zgjerimin e Bulevardit të Ri të Tiranës. Banorët bënë sërish rezistencë duke u përplasur me forcat e policisë. Situata u vu nën kontroll pas përdorimit të gazit lotsjellës, megjithatë tre efektive...
 • Palmer në Tiranë, pa platforme për krizën

  Mathew Palmer, Zv/ ndihmës sekretari i shtetit për Euroazine e ka nisur turin e tij ballkanik nga Tirana në një takim me kryeministrin Edi Rama. Takimi ka zgjatur 100 minuta. Por vizita e Palmerit në Tiranë i cili është pasuesi Hojt Brain Yee, duket si një përpjekje për të ofruar...
 • Arrestohet mashtruesi i shitjes së apartamenteve

  Një 40-vjeçar nga Kosova me banim në Prishtinë është arrestuar në Tiranë në kuadër të hetimeve të bluve të kryeqytetit “Imobiliare”. 40-vjeçari me iniciale Sh.M. mashtronte qytetarët që kërkonin të blenin apartamente, duke u marrë shuma të konsiderueshme parash si kapar. Policia thotë se i arrestuari akuzohet për mashtrim...
 • Kampionati Ballkanik i xhudos

  Shqipëria mori 2 medalje të arta dhe 1 argjendi në Kampionatin Ballkanik të xhudos për të rritur të mbajtur këtë fundjavë në Tiranë. Indrit Çullhaj dhe Jon Vrenozi u shpallën kampionë të gadishullit në turneun e parë të këtij niveli të zhvilluar në Shqipëri. Indrit Çullhaj triumfoi në finale...
 • Qytetarët denoncojnë 44-vjeçarin që lëvizte me pistoletë

  Një 44-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës për armëmbajtje pa leje. 44-vjeçari me iniciale G.T. po lëvizte me armë në zonën e Kombinatit dhe u denoncua nga qytetarët, të cilët lajmëruan policinë duke i dhënë përshkrimet e sakta të tij. Gjatë kontrolleve në rrugën “Konferenca e Pezës”, 44-vjeçari...
 • Plagoset me thikë i riu

  Tiranë- Një 21-vjeçar me inicialet I. M., është plagosur me thikë pasditen e kësaj te enjte. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:50 në rrugën “Taulantët”, gjatë një konflikti për motive të dobëta është plagosur. Sipas policisë i riu është dërguar në spital dhe po merr ndihmën e parë mjekësore....
 • Festa lokale e agroturizmit

  Ushqime tradicionale, prodhime bio dhe punime artizananale ishin pjesë e festës  lokale të agroturizmit në Lundër, pjesë e të cilës u bënë ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Apeli për të konsumuar produkte vendase si mënyrë e zhvillimit të ekonomisë vendase ishte...
 • “Daullet për Paqen” kultura franceze në Tiranë

  Daullet e paqes kanë trokitur në sheshin “Skënderbej”, me synimin për të promovuar kulturën e paqes. Një kulturë franceze kjë, që sipas krybashkiakut, duhet të na bëjë të jemi më shumë mirëkuptues dhe të paqtë. “Më pëlqen shumë ideja e daulleve të paqes, ndërkohë në të gjithë botën sot,...
 • Përdornin makinë me qira për të shitur drogë në Tiranë

  Katër persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës gjatë një operacioni të koduar “Qelqi”. Të arrestuarit janë E.Xh. 26 vjeç, S.D. 24 vjeç, A.B. 24 vjeç dhe B.V. 55 vjeç i dënuar më parë për shitje droge. Tre të rinjtë u kapën duke udhëtuar me makinë, brenda...
 • Çfarë do të ndodhë të shtunën në kryeqytet

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka ftuar mbrëmjen e së martës qytetarët, që të marrin pjesë në takimin e së shtunës, që do të organizohet në Sheshin “Nënë Tereza”. Përmes një postimi në Facebook, Veliaj bën me dije se do të jetë aty bashkë me familjen e...
 • Babai i kërkoi të ndanin nusen bashkë pas martese

  I qetë dhe aspak i penduar u shfaq para togave të zeza të Gjykatës së Krimeve të Rënda, Selman Alija, i akuzuar për vrasjen e të atit, Fejzi Alija, në Dhjetor të 2017. Vrasja në familjen Aliaj, e cila jeton në rrethinat e Shkozës, më e rëndë se makabriteti...
 • Ekzekutohet 26-vjeçari në kryeqytet (Video)

  Një 26-vjeçar ka mbetur i vrarë mbrëmjen e kësaj të hëne në kryeqytet. Ngjarja ndodhi në zonën e Tiranës së Re, në rrethana ende të paqarta. Burime bëjnë të ditur se viktima është Jurgen Kurti. Ai u ekzekutua me të paktën 3 plumba poshtë banesës së tij. “Rreth orës 22:20,...
 • Inaugurohet Agropika në Tiranë

  Ndërsa inauguroi  Agropikën e re të çelur në Tiranë, e cila është në shërbim të fshatrave të kryeqytetit, kryeministri Edi Rama, tha se tashmë fermerët mund të përfitojnë nga fondet e qeverisë dhe ato të BE për prodhimin e tyre bujqësor e blegtoral. “Ajo që mund të thuhet me...
 • Tentoi të vriste 29-vjeçarin, polica zbardh ngjarjen  

  Tiranë- Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e 14 Marsit 2019, ku në rrugën “Prokop Mima” u plagos në këmbë me armë zjarri 29- vjeçari, Enea Keqa. Policia identifikon dhe shpalli në kërkim autorin me iniaiclet A. B., 30 vjeç, banues në Tiranë. Sipas policisë 30- vjeçari ka tentuar të...
 • FRPD marshim kundër përdorimit të gazit lotsjellës në protestë

  Një ditë pas protestës së opozitës ku qytetarët u përballën me gaz lotsjellës të përdorur nga forcat e policisë për të shpërndarë turmën në momentin që protestuesit thyen traun e hyrje-daljeve të automjeteve në godinën e zbrazët të seancave plenare, pamja e një vajze të vogël që mbulonte fytyrën...
 • Trazirat në protestë, Veliaj: Tirana nuk e pranon dhunën

  Një ditë pas përleshjeve mes policisë dhe protestuesve të opozitës, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka thënë se qyteti nuk e pranon dhunën që ndodhi. Duke folur në festimet e Ditës së Verës në Tiranë që u spostuan për sot më 17 Mars, kryebashkiaku u shpreh se...
Emisione